1. Anasayfa
  2. EğitimKripto Para
  3. Ethereum için tarihi ralli mi geliyor? Ünlü analist açıkladı

Ethereum için tarihi ralli mi geliyor? Ünlü analist açıkladı

Ethereum için tarihi ralli mi geliyor? Ünlü analist açıkladı
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Ünlü kripto analisti Benjamin Cowen, Ethereum’un yükselişini tarihsel olarak geçmiş dönemdeki rallilerle karşılaştırdı. Detaylar haberimizde.

Ethereum için tarihi ralli mi geliyor? Ünlü analist açıkladı

Ethereum 2021 yılının son zamanlarında 4,891 dolar ile tüm zamanların en yüksek değerini gördü. Ether, o z zamandan bu yana 2,500 dolar seviyesinde konsolide oluyordu. 2022 yılında yaşanan küresel ekonomik gelişmeler kripto piyasasında da bir durgunluk başlattı.

İlgili: Ethereum nedir, geleceği nasıl?

Son hafta piyasa üzerindeki ölü toprağını attı ve yönünü yukarı doğru çevirdi. Ethereum da bu yükselişten payını aldı ve 3,470 dolara adar yükseldi. Yazının kaleme alındığı anlarda Coinmarketcap verilerine göre 3,400 dolardan işlem görüyor. ETH, son 24 saatte yatay bir görünüm verdi. Son 7 günde ise %11,2 değer kazandı. Altcoinlerin lokomotifinin piyasa değeri 408 milyar dolara çıktı. Bu değer ile toplam piyasa hacmi 2,156 trilyon dolar olan kripto piyasasının %18,9’unu domine ediyor.

İlgili: Ethereum teknik analizi

Haftalık Ethereum (ETH) fiyat hareketleri

ethereum

Ünlü analist Benjamin Cowen, yeni bir Youtube yayınında 722,000 abonesi için Ethereum’u analiz etti ve kripto paranın 2016-2017 yılındaki ralli sırasında yaptığı döngüye benzer bir hareket yapmaya hazırlandığını belirtti.

2016’da ve 2017’nin başında 7 ila 14 dolar arasında konsolide olan ETH, 2018 yılında 1,440 dolara yükselmişti. Cowen, bu zamanlarda da yaşanan yükseliş ve düşüş dönemlerinde dikkatli olmak gerektiğini belirterek ETH’nin yaza kadar yeni bir tüm zamanların en yüksek değerini kaydetmesinin çok olası olduğunu belirtti.

İlgili: Ethereum fiyat tahmini

“Bu hareket 2016-2017 yılına çok benziyor. Yukarı çıkıyorsunuz, geri geliyorsunuz, tekrar yukarı çıkıyorsunuz, kısa vadede orada çift tepe oluşuyor. Uzun bir düşüş dönemi geri geliyor ve sonra tekrar yukarıya yavaş bir hareket. Bu, mayıs ayının başında aralığın en üstüne çıkmak ve ardından yaz aylarında bir kırılma görmek anlamına gelir.”

Kaynak

 

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: