1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Ethereum halving ufukta göründü, ETH fiyatını nasıl etkiler?

Ethereum halving ufukta göründü, ETH fiyatını nasıl etkiler?

Ethereum halving ufukta göründü, ETH fiyatını nasıl etkiler?
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Ethereum halvingi ufukta göründü. Ethereum halving ne getirecek? Halving ETH fiyatını etkiler mi?

Ethereum halving ufukta göründü, ETH fiyatını nasıl etkiler?

Ethereum halving yaklaşıyor. Ancak bu sefer gelen normal bir halving değil, “Triple Halving”.

Başta Bitcoin olmak üzere, kripto paralarda, dolaşımda bulunan arz miktarını belirli bir seviyede tutabilmek için, madencilik üretiminde blok başına düşen ödülün belirli aralıklarla yarıya düşürülmesine halving denir. Halving, PoW mekanızması ile çalışan ve madenciliği olan kripto paralarda yapılır.

Ağustos 2021’de Ethereum “London Hard Fork” kapsamında, EIP-1559 güncellemesi ile birlikte gas ücretlerinde önemli bir düşüş yaşadı.

İlgili: Ethereum (ETH) teknik analizi

ethereum Ethereum halving ufukta göründü, ETH fiyatını nasıl etkiler?

İlgili: Ethereum haber, gündem ve son dakika gelişmeleri

Önümüzdeki süreçte, 2022’nin ikinci çeyreğinde, Ethereum “The Merge” güncellemesi ile tanışacak. Merge geldiğinde, Ethereum, PoW mekanızmasından PoS mekanızmasına geçecek ve artık ETH madenciliği yapılamayacak.

The Merge güncellemesi geldiğinde, EIP-1559 ile birlikte, Ethereum üzerinde son derece büyük oranda gas ücreti yakılacak ve “Triple Halving” yaşanmış olacak. Triple Halving’de ETH üretimi büyük oranda düşecek. Triple Halving’in ETH satışını %90’a varan oranda azaltması bekleniyor.

Triple Halving’in Ağustos ya da Eylül 2022’de gerçekleşmesi bekleniyor. Bitcoin halvingleri göz önüne alındığında Ethereum Triple Halving’in ETH fiyatını ciddi oranda artırabileceği düşünülüyor.

 

Canlı ETH fiyatı: $ 1,827.73

İlgili: Ethereum (ETH) güncel yorum, fiyat tahmini, ETH fiyat analiz

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: