1. Anasayfa
  2. Eğitim
  3. Kripto Para
  4. Coinbase’den çok önemli Rusya kararı! Bitcoin’i ne bekliyor?

Coinbase’den çok önemli Rusya kararı! Bitcoin’i ne bekliyor?

Coinbase’den çok önemli Rusya kararı! Bitcoin’i ne bekliyor?
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından biri olan Coinbase, Rusya ile Ukrayna arasında devam eden savaşın ortasında önemli bir karar aldı. Detaylar haberimizde.

Coinbase’den çok önemli Rusya kararı! Bitcoin’i ne bekliyor?

Dünyanın gözü kulağı Rusya ile Ukrayna arasında devam eden savaşta. Küresel piyasaları derinden etkileyen gerginlik ortamı kripto piyasasını da alt üst etti.

Rusya, Ukrayna’yı işgal ettiğinden bu yana ekonomik ambargolar ile karşı karşıya. Rus ekonomisi derin yaralar aldı. SWIFT sisteminden çıkarılan ülkede uluslararası sisteme entegrasyon için başka yollar aranıyor.

İlgili: Bitcoin teknik analizi

Kripto paraların Rusya için bir çözüm olacağı konuşuluyordu. Ancak gelen tepkiler bu yolu da kapatabilir. Dünyanın en büyük kripto para borsalarından bir olan Coinbase, yasa dışı faaliyetlerde bulunan Rus kişi veya kuruluşlarla ilgili 25.000’den fazla adresi engelledi. Kripto borsası, bir kullanıcı bir hesap açtığında, borsanın sağlanan bilgileri ABD, Birleşik Krallık, Avrupa Birliği, BM, Singapur, Kanada ve Japonya tarafından sağlanan yaptırım uygulanmış kişi veya kuruluşların bir listesi kontrol ettiğini bildirdi. Yaptırım uygulanan Rusların sayısı arttıkça kripto borsaların engelleri artırması bekleniyor.

Raporda, Kırım, Kuzey Kore, Suriye ve İran gibi yaptırım uygulanan bölgelerden de kullanıcıların engellendiği belirtildi.

Ukrayna tarafında ise kripto paralar ile alınan bağış miktarında büyük artış yaşanıyor. İşgalin başından bu yana elde edilen bağışların bir kısmı ile silah ve teçhizat alımı yapıldı.

İlgili: Ukrayna’ya büyük kripto para bağışı

Ukrayna’nın kurşun geçirmez yelekler, gece görüş gözlüğü, tıbbi ekipman ve askeri sınıf gıda erzaklarını içeren çeşitli ölümcül olmayan askeri malzemeleri satın almak için 15 milyon dolarlık kripto bağışı kullandığı bildirildi.

Ukrayna’ya şimdiye kadar 65 milyon dolar değerinde kripto para bağışı yapıldı. Lider kripto para birimi gün içerisinde gelen haberlerin etkisi ile 39,430 dolara kadar yükseldi. Yazım sırasında 38,500 dolardan işlem görüyor.

İlgili: Bitcoin fiyat tahmini

Günlük Bitcoin (BTC) fiyat hareketleri

bitcoin

 

Kaynak