BTC : 1.788 ₺ ETH : 6.78E-6 ₺ XRP : 66.7 ₺ LTC : 0.0007779 ₺ USDT : 334.5 ₺ XLM : 515.2 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para HaberleriEthereum
  3. Haftanın Önemli Ethereum Haberleri: ETH’de gelişmeler, uzman yorumları ve fiyat tahminleri

Haftanın Önemli Ethereum Haberleri: ETH’de gelişmeler, uzman yorumları ve fiyat tahminleri

Haftanın Önemli Ethereum Haberleri: ETH’de gelişmeler, uzman yorumları ve fiyat tahminleri
0

Bu Ethereum haber sayfası, önemli Ethereum haberleri ve Ethereum tahminleri için oluşturuldu. Gündeme damga vuran gelişmeler ve tahminler için Ethereum yatırımcılarını ve takipçilerini sayfamıza bekliyoruz.


Önemli Ethereum haberleri: Ethereum tahminleri ve Ethereum haber sayfası 

Ethereum 2.0 yolda: Ethereum yatırımcıları Ethereum 2.0’ı dört gözle bekliyor. Ethereum 2.0 birçok açıdan Ethreum ağına yenilik getiriyor. Öncelikle Ethereum 2.0’de milyonlarca dolar değerinde Ethereum, sisteme stake edilecek. Bu sayede piyasadaki Ethereum arzı azalacak. Diğer önemli gelişme ise Ethereum blockchain ağı ciddi biçimde hızlanacak.

Ethereum fiyatlarına ilgilendiren önemli gelişmeler, dışsal faktörler ve teknik çalışmalar için haberimizin içeriğine göz atmanızı tavsiye ediyoruz.

Lütfen Bkz: Ethereum Rehberi: Ethereum nedir? ETH nereden alınır? Ethereum‘um geleceği nasıl?

koinmedya_brave

BNS etkisi: Kahraman Ethereum yine sahnede

Çin’in resmi blockchain ağı BNS’nin Ethereum blockchain’i ile birlikte 6 blockchain ile entegre hale geldiğini duyurdu. Bu gelişmenin ardından Ethereum fiyatlarının fitili ateşlendi ve Ether, 300 doların üstünü gördü.

Ethereum 2.0, DeFi, aktif adres satısındaki artışlar ve dApps’ler Ethereum fiyatlarında bir pump’ın yaşanacağı konusunda sinyal veriyordu. Uzun zamandır beklenen pump 6 gün önce başladı ve fiyatlar %30’un üstünde değer kazandı. 6 gün önce BNS duyuruu, ETH/USD paritesini ateşkedi.

Yakında Ethereum kıtlığı başlarsa şaşırmayın!

ConsenSys raporuna göre toplam Ethereum’ların %80’i kripto para borsaları harici hesaplarda tutuluyor. Kripto para borsaları dışında tutulan adreslerin %77.7’sinin hesabında ise 32 ETH ve üzeri bakiye bulunuyor. ConsenSys bu hesapların staking’e hazırlandıklarını iddia ediyor. Eğer bu kadar yüksek oranda ETH stake işlemi gerçekleşirse Ethereum ciddi biçimde kıt hale gelecek. Ancak bunun için Ethereum 2.0 güncellemesinin tamamlanmasını beklemek gerekiyor.

Ethereum 2.0’ın testnet uygulamalarından Beacon, Mayıs 2020’den beri işletiliyor. Ethereum 2.0’ın başlatılması 2021’i bulabilir. Ancak son günlerde Kasım 2020 tarihi ağır basmaya başladı.

Ethereum karşıtlarını tarihe gömecek 3 büyük Ethereum dalgası

Birçok analist, Ethereum ağında yaşanacak olan teknolojik güncellemeler ve altyapı çalışmaları nedeniyle Ethereum’un geleceğinden umutlu. Ethereum’u bekleyen 3 önemli teknolojik değişim bekliyor: Katman 2 Ölçeklendirme Çözümleri (Layer 2 Scalling Solutions), Ethereum 2 ve Protokol 1559.

ethereum haberleri Haftanın Önemli Ethereum Haberleri: ETH'de gelişmeler, uzman yorumları ve fiyat tahminleri

Ethereum stok-akım modeline (S2F) göre altın gibi kıt hale geliyor

Ethereum’un CEO’su Vitalik Buterin’e göre Ethereum arzı Ethereum 2.0 güncellemesi ile yıllık 2 milyon adet ile sınırlı kalacak. Eğer Buterin’in iddiası doğru ise Ethereum altın gibi kıt hale gelecek.

Stok-Akım Modeli (S2F): Piyasada işlem gören varlık miktarının yıllık varlık artışına bölümü ile elde ediliyor. Piyasada işlem göre altın miktarı 185 bin ton. Yıllık altın arzı ise 3 bin ton ile sınırlı. Bu durumda altının S2F değeri şu şekilde:

Altın S2F= 185/3 = 62.

S2F katsayısının artması, ilgili finansal varlığın daha da kıt olması anlamına geliyor.

Ethereum arzı 2 milyon adet ile sınırlandırılırsa Ethereum S2F katsayısı 2021’de 57.5 hesaplanıyor. Bu katsayı 2022’de 58.5’e çıkıyor. Kısaca Ethereum altın gibi kıt varlık haline geliyor.

Aşağıdaki tabloda Santiment tarafından hazırlanan tabloyu görüyoruz.

ethereum haberleri Haftanın Önemli Ethereum Haberleri: ETH'de gelişmeler, uzman yorumları ve fiyat tahminleriEthereum aktif cüzdan sayısı

Ethereum aktif cüzdan sayısında 2020’nin ilk yarısından beri yükselen bir trend gözleniyor. Ancak fiyatlardaki değişim ile beraber aktif cüzdan sayısında da dalgalanmalar yaşanıyor. Bu dalgalanmalar uzun vadeli trendde henüz bir değişikliğe neden olmadı.

Ethereum haberleri, Ethereum tahminleri ve Ethereum haberLütfen Bkz: Güncel Ethereum teknik analizi, Ethereum fiyat grafiği ve ETH/USD paritesi

Bazı uzmanlar aktif Ethereum adres sayısı ile Ethereum fiyatları arasında bir ilişki olduğunu düşünüyor. Bu uzmanlar aktif adres sayısındaki düşüşün ardından Ethereum fiyatlarında düşüşün geldiğini iddia ediyorlar.

Yukarıdaki grafikte aktif Ethereum sayısındaki değişim ile Ethereum fiyatlarındaki değişimi birlikte görüyoruz. Son iki ayda Ethereum aktif adres sayındaki düşüşün ardından fiyatlarda da bir düzeltmenin yaşanması dikkat çekiyor.

Ethereum 2.0 çok şey vaat ediyor ama 2021’e kalabilir

Vitalik Buterin Ethereum 2.0’ın başlatılma tarihi olarak 30 Temmuz 2020’yi işaret etmişti. Ancak sonrasında kendisine yöneltilen soruda Temmuz ile alakalı bir açıklamaya duymadığını ve bu nedenle açıklamalarında bir anlam kargaşası yaşandığını belirtti. Buterin, yanlış anlaşılmadan dolayı özür diledi.

ethereum haberleri Haftanın Önemli Ethereum Haberleri: ETH'de gelişmeler, uzman yorumları ve fiyat tahminleriEthereum 2.0’ın başlatılma tarihi 2020’nin sonuna hatta 2021’e kayma ihtimali var. Blockchain mühendisi Marco Levarato, test uygulamalarının vakit alacağını söyledi.

Ethereum 2.0’a geçiş 3 aşamadan oluşuyor. Birinci ve ikinci fazda Ethereum 1.0 ile Ethereum 2.0 birlikte aktif olarak çalışacak. Bu aşamada Ethereum 1.0’daki akıllı sözleşmeler eski ağda faaliyetlerine devam edecek. Yine eski blockchain’de PoW tipi madencilik de devam edecek.

Son aşamada ise Ethereum 1.0, Ethereum 2.0’a tamamen taşınacak. Bu taşınma süreci 2023’ü bulacak.

2023’ten sonra yeni akıllı sözleşmeler, yeni tokenlar ve Dapps’ler, Ethereum 2.0 üzerinde hayat bulacak.

Müthiş Ethereum haberi: ABD resmen Ethereum’u bir emtia olarak tanıdı

Bitcoin’den sonra Ethereum da ABD makamlarınca bir emtia olarak tanındı. Bu nasıl oldu ve ne anlama geliyor?

Kripto paralar konusunda ABD mevzuatları henüz tam netleşmiş değil. Bu nedenle hemen bir sürpriz ile karşılaşma ihtimali var. 2019 yılında Bank of America, Tron CEO’su Justin Sun başta olmak üzere kripto para piyasalarındaki bir grup girişimcinin hesaplarını dondurmuştu. Bu olayın ardından akıllara acaba ABD merkezli bir regülasyon mu geliyor sorusu geldi. Neyse ki 2020 yılında ABD’nin kripto paralara yönelik katı tutumu yavaş yavaş yumuşuyor.

İlk olumlu haber ABD’nin güçlü bankalarından JP Morgan’ın Coinbase ve Gemini kripto para borsalarına bankacılık hizmeti sunacağı haberi ile geldi. Geçen yılki haberin aksine ABD merkezli bir banka, kripto para borsalarına finansal destek sunacak. Bu ABD regülatif çerçevenin yumuşamasının ilk göstergesi oldu.

Lütfen Bkz: Kaldıraçlı işlemler rehberi: Bitcoin short ve long nedir? Margin işlemler nasıl açılır? Detaylı anlatım

İkinci gelişme ise Ethereum ile alakalı. ABD’nin denetleme ve düzenlemeden sorumlu ofislerinden Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu (CFTC), ABD merkezli ErisX borsasının Ethereum future başvurusunu kabul etti. Böylece Bitcoin’den sonra ABD’de ilk kez bir kripto paranın türev ürünü regüle olmuş bir borsada işlem görecek. Yani Ethereum future sözleşmeleri.

CFTC, ErisX Borsasına bu onayı vermekle ABD’de Ethereum resmen ticarete konu bir emtia olarak da kabul etmiş oldu.

Diğer önemli Ethereum haberleri,  ETH’de gelişmeler, uzman yorumları

Ethereum DEFI ve DEX uygulamaları yeni bir ETH boğa koşusu başlatabilir mi?

Ethereum, dApps (blockchain tabanlı uygulamalar) endüstrisinde söz sahibi 3 kripto paradan birisi. Bu alanda Ethereum blockchain’i ile uyumlu geliştirilen oyunlar, eğlence uygulamaları, şans ve iddia uygulamaları ciddi ilgi görüyor. Bu uygulamalar blockchain ile uyumlu Samsung ve HTC gibi cep telefonlarına indirilebiliyor.

Son zamanlarda Ethereum’un blockchain tabanlı finans ve bankacılık uygulamaları da olağanüstü ilgi görme başladı. Bu uygulamalar, DEFI (Merkeziyetsiz Finans) ve DEX (Merkeziyetsiz Borsa) uygulamaları olarak adlandırılıyor. Bu uygulamalar sayesinde Ethereum kullanıcılar bankacılık ve finans işlemlerinin çoğunu yerine getirebiliyor: Türev ve kaldıraç işlemleri, para transferleri, kripto para alım-satım işlemeleri ve elektronik cüzdan gibi birçok işlem DEFI ve DEX platformlarında yapılabiliyor.

Lütfen Bkz: Güncel Ethereum teknik analizi, Ethereum fiyat grafiği ve ETH/USD paritesi

Bu platformlar, blockchain tabanlı finansal işlemleri gerçekleştirirken likidite sorununu ise Ethereum ve ERC-20 tokenları sayesinde çözüyor. Cüzdanlarında pasif duran Ether’leri DEFI platformlarına depozito eden yatırımcılar, Ethereum’ları karşılığında stake ödemeleri (faiz ödemeleri) alıyor. Bu şekilde DEFI platformlarına depozito edilen Ethereum miktarı 1 milyar dolara ulaştı. DEFI platformlarının yaygınlaşması ile Ethereum talebi de paralel olarak artacaktır. Belki de yeni Ethereum boğa koşusunda Ethereum 2.0 güncellemesi kadar DEFI platformları da etkili olacaktır.

ethereum defiEthereum CEO’su Vitalik Buterin, Ethereal 2020 toplantılarında DEFI için ZRX (0x) kripto parasını da kullanabileceğini açıklamasının ardından ZRX token fiyatları %100’ün üstünde değer kazandı.

ethereum defi ethereum haberleri

Ethereum’a yatırım yapan şirketler ve Ethereum 2.0’ın olası riskleri

Ethereum 2.0 faaliyete girmesi ile Ethereum blockchain’i Ethereum 2.0’a taşınacak. Bu taşınma işlemlerinin bazı öngörülmeyen riskleri de taşıma ihtimali var. Taşınma sürecinde Ethereum ağında oluşabilecek olası güvenlik açıkları kötü niyetli tarafların saldırılarına yol açabilir.

Diğer risk ise Ethereum hızı ile alakalı. Güncellemenin temel motivasyonu ağı daha hızlı hale getirmek. İlk günlerde valitatörler arasındaki uyumsuzluk nedeniyle Etheruem blockchain’inde yavaşlamalar ve uyumsuzluklar yaşanabilir.

Yukarındaki risklere rağmen Ethereum 2.0 güncellemesi reel ekonomiden önemli işletmelerin dikkatini çekiyor. Bu işletmeler şimdiden Ethereum’a yatırım yapıyor ve ETH topluyor. Ethereum toplayan bazı adreslerin JP Morgan, Chase, Reddit, IBM, Microsoft, Amazon ve Walmart ile irtibatlı olduğu tespit edildi.

Ethereum blockchain ağı reel ekonomide faaliyet gösteren işletmelere blockchain tabanlı birçok çözüm önerisi getiriyor. Bu şirketler Ethereum blockchain ağındaki düğümleri kontrol etmek istiyor ve birer validatör haline gelmek istiyor.

İşlem hacmi en yüksek olan ilk 5 Dapps (Blockchain tabanlı uygulama) 3’ü Ethereum’a ait

06.05.2020 tarihli DappsRadar verilerine göre en çok işlem hacmine sahip top 5 uygulamanın 3’ü Ethereum’a ait. Ethereum’un DEFI ve DEX uygulamaları milyarlarca dolarlık işlem hacmine yol açıyor.

Ethereum haberleri, Ethereum tahminleri ve Ethereum haberDapps’ler günden güne yaygınlaşıyor. Samsung ve HTC başta olmak üzere birçok cep telefonu Dapps’lerle uyumlu cep telefonu piyasaya sürüyor. Dapps’ler yaygınlaştıkça Ethereum kullanımı da aynı oranda artış gösteriyor.

Ethereum 2.0 haberi: Vitalik Buterin’den önemli açıklamalar 

Ethereum 2.0 güncellemesi sadece teknik anlamda Ethereum’u ilgilendirmiyor. Bu güncellemenin fiyatlar üzerinde de etkili olması bekleniyor. Konuyla alakalı Ethereum CEO’su Vitalik Buterin’den önemli açıklamalar geldi. Buterin’in açıklamalarından Ethereum 2.0’ın bir nevi Bitcoin halving’i etkisini yapacağını anlıyoruz.

Bilindiği üzere Bitcoin halving’i ile madencilere dağıtılacak ödül sayısı 12.5’den 6.25’e düşecek. Bu bir anlamda yıllık Bitcoin arzının yarı yarıya azalacağı anlamına geliyor. Ethereum 2.0’da Bitcoin’deki gibi bir ödül yarılaması söz konusu değil. Ancak sistemin yürürlüğe girmesi ile Ethereum arzı yarı yarıya azalabilir. Buterin açıklamaları da bu yönde.

Buterin, Ethereum arzının Ethereum 2.0 güncellemesi ile ciddi biçimde azalacağı ve 2 milyon ETH’ye kadar düşebileceğini belirtti. Piyasada işlem göre 110 milyonun üzerinde Ethereum bulunuyor. Yıllık 2 milyon ETH’nin piyasaya sürülmesi Ethereum enflasyonunun %2’den az olacağını gösteriyor.

Aylık piyasaya yaklaşık 55 bin adet Bitcoin sürülüyor. Bitcoin halving’i ile aylık Bitcoin arzı 27,500’e düşecektir. Yıllık üretilen Bitcoin sayısı ise 330 bin BTC olacaktır. Piyasada işlem gören Bitcoin sayısı ise 18.35 milyon. Bu durumda halving sonrası Bitcoin enflasyon oranı da %1.8 yapıyor.

Sonuç olarak Ethereum 2.0 ile Ethereum enflasyon oranı Bitcoin enflasyon oranıyla neredeyse eşitleniyor.

Kaynak

Çin Sanayi Bakanlığından Ethereum Haberi

Çin devleti blockchain teknolojisini stratejik endüstriler içerisine aldı ve bu alanda ciddi yatırımlar yapıyor. Merkez bankası dijital para birimini piyasaya süren ilk devletin Çin’in olması, blockchain konusunu ne kadar önemsediklerini gösteriyor.

Çin Sanayi Bakanlığı tarafından belirli aralıklarla blockchain’lerin alt yapısı değerlendiriliyor ve derecelendiriliyor. Bir nevi blockchain’ler Çin Sanayi Bakanlığından karne alıyor. Bakanlığın son değerlendirmesinde Ethereum blockchain’i 3’üncü en başarılı blockchain olarak listede yerini aldı. Oysa bizler Ethereum blockchain ağını hantal olarak biliyoruz. Bu nedenle Ethereum 2.0 güncellemesine giderek ağını daha hızlı ve teknolojik hale getirecek. Sonuç olarak  Ethereum’un eski sürümü bile sıralamada 3’üncü oluyor. Peki sıralamada başka hangi kripto paralar var? Tabi ki Bitcoin’i merak ediyorsunuz. Şunu belirtelim ki Bitcoin ilk 10’da değil.

Ethereum haberleri, Ethereum tahminleri ve Ethereum haber

İlk sırada EOS ve Tron var. Ancak uygulanabilirlik (applicability) konusunda Ethereum, 29.5 puan alarak Tron ve EOS’u geride bırakıyor. Yaratıcılık (creativity) konusunda ise Ethereum blockchain’i EOS  ile başa baş.

Toplam piyasa değeri ve fiyatlanma konusunda top 3’te Ethereum’un güçlü rakipleri Bitcoin ve Ripple, ne yazık ki teknolojik açıdan Çin Sanayi Bakanlığı listesinde ilk 10’da yer almıyor. Bitcoin listede 14’üncü sırada. Ripple blockchain’i ise 16’ıncı sırada yer alıyor.

Ethereum 2.0 ile Ethereum yüksek ihtimalle ilk sıraya yerleşecektir.

Profesör Adam Cochran’dan önemli Ethereum Haberleri

Profesör Adam Cochran’ın Ethereum blockchain’i üzerinde gerçekleştirdiği çalışmalardan önemli sonuçlar çıktı.

Toplam Ethereum’ların yaklaşık yüzde 10’unun kayıp, yanmış veya işlem dışı haline geldiğini biliyor musunuz? Yani bu durumda piyasada işlem gören Ethereum sayısı CoinMarketCap’de belirtildiği gibi 110.7 milyon adet değil. Gerçekte yaklaşık 100 milyon.

Ayrıca Ethereum’ların yaklaşık %35’inin hold edildiğini biliyor muydunuz.? Yani Ethereum yatırımcılarının büyük kısmı Ethereum’larını kısa dönemde satmak istemiyor.

Grayscale ve Ernst & Young’dan önemli Ethereum Haberleri

Grayscale Yatırım Şirketi, 2020’nin ilk çeyreğinde kazılan Ethereum’ların yarısını topladığı ortaya çıktı. Grayscale, mevcut portföyünün üstüne yaklaşık 750 bin adet Ethereum daha eklemiş.

Ethereum 2.0’ın etkileri şimdiden gözlenmeye başlandı. Ethereum 2.0’da madencilik yapmak için en az 32 ETH sisteme stake etmek gerekiyor. Bu nedenle en az 32 ve üstü ETH’ye sahip cüzdan sayısında ciddi artışlar yaşanıyor. Aşağıda bu değişimi görüyoruz.

Ethereum satın al, Ethereum nasıl alınır, Ethereum nasıl satılır, Ethereum yatırım, Ethereum geleceği, Ethereum nasıl alınır satılırLütfen Bkz: Ethereum alım-satım rehberi: Ethereum nasıl satın alınır? Ethereum yatırım ve Ethereum geleceği beklentileri

İngiltere merkezli muhasebe ve finans şirketi Ernst & Young Ethereum blockchain’ini kullanmaya hazırlanıyor. Dev şirketin 150 ülkede ofisi bulunuyor. Ernst & Young’ın ülkemizde İstanbul, Ankara, İzmir ve Bursa’da da ofisleri var. Muhasebe şirketleri mükelleflerine ait verileri blockchain üzerinden aktaracak. Ayrıca veri depolamada blockchain kriptografisinden destek alacak.

Ethereum tahminleri

Ethereum tahminleri kısa dönemli, orta dönemli ve uzun dönemli Ethereum fiyat tahmini şeklinde değişiklik arz ediyor. Ethereum tahminine geçmeden önce bazı verileri hatırlayalım:

Lütfen Bkz: Güncel Ethereum teknik analizi, Ethereum fiyat grafiği ve ETH/USD paritesi

Ethereum rekoru: 1.432.88 dolar (13 Ocak 2018)

En düşük değeri: 0.42 dolar (21 Ekim 2015)

2020 Rekoru: 287 dolar (15 Şubat 2020)

2020 dip değeri: 88 dolar (13 Mart 2020)

Aşağıdaki grafikte 2020 boyunca Ethereum fiyatlarındaki değişimi görüyoruz.

Crypto Michael’e göre kısa sürede 300 doları bulabilir

Ünlü kripto para analisti Crypto Michael’e göre Ethereum 250 dolarlık direnç seviyesinin üstünde tutunursa kısa sürede 300 dolara ulaşacak ve yeni bir 2020 rekoru gelecek.

Ethereum bu direnciJack Sparrow’a göre Ethereum Haziran ayının sonunda 0.035 BTC

Ethereum Mayıs ayının ikinci yarısında Bitcoin karşısında tekrardan değer kazanmaya başladı. Yazının kaleme alındığı saatte ETH/BTC paritesi 0.233 BTC’den işlem görüyor.

eth/btc paritesi

Bitcoin ödül yarılamasından sonra kripto para piyasalarında gözler, Ethereum 2.0 güncellemesinden dolayı Ethereum’a odaklandı. Mayıs ayının ilk yarısında Bitcoin halving etkisi ile Ethereum, Bitcoin karşısında değer kaybetti. Ancak yarılamadan sonra ivme tersine dönmeye başladı. ETH/BTC paritesi yükseliyor.

Lütfen Bkz: Ethereum 2.0 nedir? Ethereum 2.0 ETH fiyatlarını etkileyecek mi? Ethereum 2 hakkında bilmediklerimiz

Ethereum Jack lakabı ile ün yapan analist Jack Sparrow’a göre Ethereum Haziran ayının sonunda 0.035 BTC’yi bulacak.

Siz ne dersiniz?

Kısa, orta ve uzun vadeli 5 Ethereum fiyat tahmini

Bitcoin ödül yarılaması Mayıs ayında tamamlandı. Ödül yarılamasından kripto para piyasalarını etkileyecek en önemli gelişme Ethereum 2.0 güncellemesi. Bazı yatırımcılar Ethereum 2.0’a ciddi biçimde ümit bağlamış durumda. Bazı yorumcular ise Ethereum fiyatlarının ciddi biçimde etkilenmeyeceğini düşünüyor. Bu haberimizde kısa, orta ve uzun vadede Ethereum fiyat tahminlerine göz atacağız.

Aşağıdaki grafikte WalletInvestor.com’un Ethereum fiyat tahminini görüyoruz. Bu tahmine göre Ethereum 2020’nin sonun kadar 100 dolar bandına kadar gerileyecek. 2021 yılında ise 275 dolar kadar çıkıyor. Uzun vadede Ethereum fiyatları 200 dolar etrafında konsolide oluyor.

Ethereum haberleri, Ethereum tahminleri ve Ethereum haber

Aşağıdaki tabloda ise TradingBeast.com’un 2020 yılı boyunda aylık Ethereum fiyat tahminlerini görüyoruz. Bu tahmine göre Ethereum 2020 yılını 200 doların altında kapatıyor.

Ethereum haberleri, Ethereum tahminleri ve Ethereum haber

Longforecast.com ise 2022 yılının sonuna kadar aylık Ethereum fiyat tahmininde bulunuyor. Ekim 2020’de fiyatların 293 dolara çıkarak zirve yapacağını öngörüyor. Bu tahmine göre Ethereum, 2022 yılında 100 doların altına geriliyor.

Ethereum haberleri, Ethereum tahminleri ve Ethereum haber

Cryptoground.com Ethereum fiyatları hakkında oldukça iyimser bir öngörüde bulunuyor. 2020 boyunca hafif bir yükseliş trendi sergileyecek olan fiyatlar, 2021’den sonra rally’ye başlıyor. Ethereum fiyatları 2023 yılında 1,000 doları geçiyor.

Ethereum haberleri, Ethereum tahminleri ve Ethereum haberDigitalcoinprice.com ise fiyatların 2020 yılı sonunda 400 dolara kadar çıkacağını öngörüyor. Ethereum 2023’te 600 doların üstüne, 2026’da ise 900 doların üstüne çıkıyor.

Ethereum haberleri, Ethereum tahminleri ve Ethereum haberDiğer Ethereum tahminleri

Vaibhav Kadikar (Close Cross’un CEO’su): 2020 sonu Ethereum tahmini 1,000 dolar.

Joseph Raczynski (Analist ve yorumcu): Uzun dönem Ethereum tahmini 1,200 dolar.

Olaf Carlson-Wee (Polychain CEO’su): Uzun dönem Ethereum tahmini: 7,000 dolar.

Craig Russo (Peer’in CEO’su): 2021 Ethereum tahmini 1,400 dolar.

Diğer yoruncuların tahminlerini aşağıda görüyoruz.

Ethereum haberleri, Ethereum tahminleri ve Ethereum haber

Sosyal medyadaki Ethereum ilgisi yeni bir boğa koşusuna mi işaret ediyor?

Aşağıdaki grafikte ise Reddit (kırmızı grafik) ve Telegram’daki (mavi grafik) Ethereum içerikli tartışmaların seyrini görüyoruz. Sosyal medya verileri öncü talep göstergesi olarak algılanabilir. Her iki sosyal medya aracında Ethereum içerikli mesaj hacminde artış dikkat çekiyor.

Ethereum teknik analizi, Ethereum fiyat grafiği ve ETH/USD paritesiGeçmiş dönemlerde sosyal medya ilgisi ile fiyatlar arasında güçlü ve pozitif bir korelasyon gözlendi. sosyal medyadaki analiz ve yorum sayısındaki artış, Ethereum fiyatlardaki hareketlenmenin öncü göstergesi olarak algılanabilir.

Bu Ethereum fraktal analizi fiyatlarda 63 kat artış ön görüyor

Wolf twitter ismini ile ün yapmış analistten oldukça cesur bir Ehereum tahmini geldi. Wolf, Ethereum’un Bitcoin’in 2015-2018 dönemindeki performansına benzer bir performans sergileyerek 2023 yılında 13 bin dolar seviyesine çıkabileceğini öngörüyor. Wolf’un %6,000’lik Ethereum fiyat artışını ön gören analizini aşağıda görüyoruz.

Ethereum fraktal 2023 ETH tahmini

Tecrübeli analist Peter Brandt, XRP’yi taşa tuttu, Ethereum ve Bitcoin’i ise övdü

Peter Brandt’in son tweetleri kripto para piyasalarında gündem oluyor. Peter Brandt, Ripple’ın XRP’si hakkında fiyatları manipüle ettiğini ileri sürdü. XRP’ye yapılan yatırımları ise çıkmaz sokak olarak nitelendirdi. Brandt, XRP fiyatlarının 10-11 cent bandına kadar düşebileceğini tahmin ediyor.

XRP hakkında bu yorumlarda bulunan Peter Brandt Ethereum ve Bitcoin fiyatlarında yükselişin devam edeceğini iddia ediyor. Peter Brandt: “I am super bullish BTC ve ETH” diyerek Ethereum fiyatlarında yeni bir boğa koşusuna işaret ediyor.

altcoine yatırım