1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Ethereum’da Londra Hard Fork heyecanı; kilitlenen ETH miktarı rekora koşuyor

Ethereum’da Londra Hard Fork heyecanı; kilitlenen ETH miktarı rekora koşuyor

Ethereum’da Londra Hard Fork heyecanı; kilitlenen ETH miktarı rekora koşuyor
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Aralık 2020’de başlayan Ethereum 2.0 için ETH kilitleme süreci bir rekora imza atmış durumda.

Ethereum’da Londra Hard Fork heyecanı, kilitlenen ETH miktarı rekora koşuyor

Aralık 2020’de tamamlanan Phase 1 dahilinde başlayan ETH stake süreci rekor aşamaya gelmiş durumda.

ETH 2.0 ağında kilitli TVL miktarı, 5 milyon ETH’ye ulaşmış durumda. Stake edilen ETH’lerin yaklaşık değeri ise 13,7 milyar dolar. Bu rakamlarla dolaşımda bulunan Ethereum arzının %4.4’ü ETH 2.0 ağında kilitli durumda.

ETH 2,0 sisteminde her bir validator, en az 32 ETH stake etmek durumda. Bu da şu anki fiyatlarla yaklaşık 89,600 dolar değerinde ETH stake etmek anlamına geliyor.

Şu an itibariyle günlük olarak 1,097 yeni validator sisteme dahil oluyor. Bu rakam bir ay öncesinin neredeyse üç katı. Sistemede toplam 148,761 validator kayıtlı durumda.

 

ethereum Ethereum'da Londra Hard Fork heyecanı; kilitlenen ETH miktarı rekora koşuyor

 

Borsalarda ETH azalıyor

Veri analiz şirketi Glassnode analitik grafiklerine göre, yatırımcılar borsalardaki ETH’lerini toplu olarak çekmeye başladılar.

Hafta içi, kimliği belirlenemeyen bir balinan Binance borsasından, 10 dk içerisinde 527,459 ETH (yaklaşık 1,5 milyar dolar) çektiği haber yapılmıştı.

Bununla birlikte CryptoQuant, söz konusu ETH işleminin Binance borsasının kendi ETH’lerini yeni bir cüzdana taşıması olarak değerlendirmişti.

Bununla birlikte ekosistemdeki ETH adresi sayısı da, 59.723.647’ye ulaşarak yeni bir rekora imza attı.

 

Londra Hard Fork’u yaklaşıyor

CoinShares Baş Stratejisti Meltem Demirörs, Ethereum’un Londra Hard Fokr’una (EIP-1559) yaklaşmasıla birlikte, fonların Bitcoin’den Ethereum’a kaydığı görüşünde.

Londra güncellemesi Temmuz ayında gerçekleşecek. Güncelleme ETH’nin aşırı yüksek ücretlerini tamamen ortadan kaldırmasa da işlem hacmini ikiye katlayarak bir rahatlama getirmesi bekleniyor.

 

Canlı ETH fiyatı: $ 1,568.04

İlgili: Ethereum (ETH) teknik analizi

İlgili: Ethereum haber, gündem ve son dakika gelişmeleri

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: