okx_koinmedya
Loading...
btc
BTC
-0.61%
Bitcoin
68.866,86 USDT
eth
ETH
2.88%
Ethereum
3.857,52 USDT
bch
BCH
-1.83%
Bitcoin Cash
484,61 USDT
xrp
XRP
-2.05%
Ripple
0,53 USDT
ltc
LTC
-1.23%
Litecoin
83,93 USDT
bnb
BNB
-0.23%
Binance Coin
601,00 USDT
sol
SOL
-3.59%
Solana
162,32 USDT
avax
AVAX
-3.55%
Avalanche
36,92 USDT
ada
ADA
-0.74%
Cardano
0,46 USDT
dot
DOT
1.51%
Poladot
7,54 USDT
doge
DOGE
-3.58%
Doge Coin
0,17 USDT
shib
SHIB
-2.78%
Shiba Inu
0,00 USDT

Ethereum grafiğinde korkutan düşüş formasyonu!

Analistten Ethereum ile birlikte altcoin piyasalarında yeni düşüş uyarısı!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

 Ethereum grafiğinde düşüş formasyonu tehlikesi! Bu teknik oluşumun gerçekleşmesi halinde, Ethereum bu yılki %30’luk düşüşünü devam ettirerek, Temmuz 2021’den bu yana görmediği bir seviyeye düşebilir.

Ethereum grafiğinde kritik düşüş formasyonu!

Ethereum’un yerel tokeni ETH, teknik bir indikatörün devreye girmesi durumunda, bu yılki %30’luk düşüşünü Temmuz 2021’den bu yana görmediği bir seviyeye kadar sürdürecek.

Yani Ethereum grafiğinde ortaya çıkan bu teknik formasyon, ETH fiyatının 2000 dolara düşebileceğine işaret ediyor!

İşte Ethereum grafiğinde düşüş trendine işaret eden o formasyon!

Ethereum grafiğinde korkutan düşüş formasyonu!lecek?"

ETH fiyatı, 24 Ocak 2022’de son altı ayın en düşük seviyesi olan 2.159$’ı gördü. Ancak kısa süre sonra keskin bir şekilde 2.724$’a yükseldi.

 Bununla birlikte; bu yükseliş fiyatın 2.000 dolara düşebileceğine, yani mevcut seviyelerden %17’lik bir düşüş görebileceğine işaret eden bir “ayı bayrağı-alçalan, diğer bir ifadeyle ters bayrak formasyonu” oluşturdu.

İlgili: Güncel Ethereum fiyat tahmini, geleceği ve beklentisi 2022- 2025

Bayrak formasyonları nedir?

Yükselen (boğa) ve alçalan (ayı) bayrak formasyonları olarak iki türdür. Trendlerdeki geçici konsolidasyon dönemlerinde görülen düzeltme formasyonları olarak bilinir.

Bu formasyonlar genellikle, trendin tersi yönünde ve dar kanalların içinde hareket eder. Burada, kanalın alt ve üst sınırlarının sık sık test edilmesi, formasyonlarda dikkat çeken bir diğer özellik olarak karşımıza çıkar.
Bayrak formasyonları oluşurken, işlem hacmi genellikle düşer ve formasyon sona erdiğinde ise hacim yeniden artar. ( Ancak yükselen bayrak formasyonları, düşen bayrak formasyonlarına göre daha geniş bir kanalın içinde hareket eder ve işlem hacmi genellikle düşüş değil; tam tersi artma eğilimi gösterir.)
Düşüş trendinin ardından gelen alçalan bayrak, kısa süreli dalgalanma sırasında oluşur. Bayrağın alt çizgisinin kırılmasının ardından, formasyon tamamlanır ve bayrak direğinin yüksekliği kadar düşüş beklenir.

ethereum grafiği Ethereum grafiğinde korkutan düşüş formasyonu!

Peki Ethereum grafiğinde yükselen bayrak ne anlama geliyor?

 

ethereum grafiği Ethereum grafiğinde korkutan düşüş formasyonu!
Günlük ETHUSD fiyat grafiğinde alçalan bayrak formasyonu – Kaynak: TradingView

İlgili: Kripto yatırımcılarını korkutan yeni Bitcoin ve Ethereum analizi!

Yukarıdaki grafiğe bakacak olursak; bayrak direğinin yüksekliği 850 doların üzerine çıkıyor. Bu da formasyon hedefini yaklaşık 2.000 dolar olarak gösteriyor. Bu arada yılın başlarında, başka bir ayı bayrağı, yukarıdaki grafikte gösterildiği gibi benzer bir düşüşe neden olmuştu.

Ethereum fiyatı yeni bir düşüş trendine girer mi?

Ethereum’un önümüzdeki aylarda 2.000 dolara düşme ihtimali, Bitcoin ve piyasanın makroekonomik eğilimlere karşı savunmasızlığı yüzünden daha da artıyor.

Nitekim CryptoWatch verilerine göre Ethereum ile Bitcoin arasındaki pozitif korelasyon son 30 gün içinde 0.92’ye yükseldi. Başka bir deyişle, Ethereum, Ocak 2022’de BTC fiyat trendlerini %92 oranında takip etti.

ethereum grafiği Ethereum grafiğinde korkutan düşüş formasyonu!
Bitcoin ve altcoinler arasındaki son 30 günlük korelasyon – Kaynak: CryptoWatch

Söz konusu düşüş görünümünün merkezinde, ABD Merkez Bankası’nın mali politikaları yatıyor. Konuyu biraz açmak gerekirse; ABD merkez bankasının aylık 120 milyar dolarlık Covid-19 teşvik programını mart ayı başına kadar tamamen geri çekme ve bunun ardından faiz oranlarını sıfıra yakın mevcut seviyelerinden artırma kararı, teknoloji hisseleri de dahil olmak üzere, pandemide en fazla kazanan varlıklar olan altın ve Bitcoin’e de zarar vermeye başladı.

New York Times’tan kripto çöküşü için 2008 küresel kriz benzetmesi! 

New York Times’ın ekonomi yazarlarından Nobel ödüllü ekonomist Paul Krugman geçtiğimiz hafta yaşanan kripto çöküşüyle ilgili şaşırtıcı bir benzetme yaptı. 2008 küresel krizin önemli etkenlerinden birisine atıfta bulunarak, kripto ekosistemini “yeni subprime” olarak adlandırdı.

New York Times yazarı 2008’in subprime borçluları gibi, kripto yatırımcılarının da kendilerine rağmen korunmaları gerektiğini savunuyor.

Ekonomist Krugman, yazısında, Kasım 2021’deki zirvelerden sonra Bitcoin’in %50’ye yakın düşüş kaydetmesinden bahsetti. Ve bu dönemde en çok zarar görenlerin, bilinçsiz bir şekilde ekosisteme dahil olan küçük yatırımcılar olduğunu söyledi.

Ethereum grafiğinde korkutan düşüş formasyonu!

Paul Krugman, kripto piyasasının, 2008 ekonomik krizi sırasındaki “subprime çöküşünün rahatsız edici yankılarına” sahip olduğunu belirterek, 2022’de Bitcoin için benzer bir fiyat çöküşü öngördü.

Uzun süredir kripto para birimlerine eleştirel yaklaşan New York Times yazarı, konuya ilişkin şu ifadeleri kullanarak, bir uyarıda bulundu: 

“Bana sorarsanız, düzenleyiciler subprime’da yaptıkları hatayı yaptılar: Halkı kimsenin anlamadığı finansal ürünlere karşı koruyamadılar ve yine birçok savunmasız yatırımcı bunun bedelini ödeyebilir. “

İlgili: Güncel Bitcoin (BTC) fiyat tahmini, gelecek beklentisi 2022- 2025

ETH fiyatı 2.000 doları görür mü?

Ethereum, Bitcoin’in gölgesi altında düşüş eğilimine devam etse de birçok analist, merkezsiz finans (DeFi) ve değiştirilemeyen token (NFT) sektörlerine dahil olması nedeniyle ETH’nin 2022’de yükseliş trendi başlatacağını tahmin ediyor.

Örneğin, Bloomberg Haber Ajansı’nın kıdemli emtia stratejistlerinden Mike McGlone, Fed’in mali daralma politikalarına rağmen, Ethereum’un 2022’de 5.000 dolara ulaşacağını iddia ediyor. Nitekim tecrübeli analist, merkez bankasının faiz artırma planlarını, ABD’de kendini gösteren, son kırk yılın en yüksek enflasyon oranlarına karşı Bitcoin ve Ethereum için bir “kazan-kazan senaryosu” olarak nitelendirdi.

Fakat McGlone aynı zamanda, ETH fiyatının yükseliş trendine girmeden önce 2.000 dolara düşmesini beklediğini ifade etti.

İlgili: Ünlü Bloomberg analisti açıklıyor: 2022’de Bitcoin artar mı?

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.