okx_koinmedya
Loading...
btc
BTC
0.97%
Bitcoin
69.178,04 USDT
eth
ETH
2.54%
Ethereum
3.923,40 USDT
bch
BCH
1.2%
Bitcoin Cash
489,83 USDT
xrp
XRP
0.82%
Ripple
0,53 USDT
ltc
LTC
0.8%
Litecoin
84,57 USDT
bnb
BNB
0.64%
Binance Coin
604,10 USDT
sol
SOL
1.21%
Solana
165,39 USDT
avax
AVAX
1.18%
Avalanche
37,19 USDT
ada
ADA
1.29%
Cardano
0,46 USDT
dot
DOT
-0.41%
Poladot
7,53 USDT
doge
DOGE
1.12%
Doge Coin
0,17 USDT
shib
SHIB
1.3%
Shiba Inu
0,00 USDT

Kripto yatırımcılarını korkutan yeni Bitcoin ve Ethereum analizi!

Kripto yatırımcılarını korkutan yeni Bitcoin ve Ethereum analizi!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Popüler bir kripto para analisti tarafından paylaşılan yeni bir Bitcoin ve Ethereum analizi trend dönüşünden önce son bir çöküş daha öngörüyor.

Ünlü analist, Bitcoin ve Ethereum analizi ile kripto yatırımcılarını korkuttu!

Twitter’da Capo olarak bilinen analist, kayda değer bir geri dönüş gerçekleştirmeden önce, Bitcoin ve Ethereum (ETH)’un “son bir capitulation (teslim olma/pes etme*)” evresiyle daha karşı karşıya kalacağını söylüyor.

Kripto yatırımcılarını korkutan yeni Bitcoin ve Ethereum analizi!

(* Kripto piyasalarında capitulation nedir, ne anlama geliyor?

  • Bu dönem, uzun süren ayı piyasalarında kaçınılmaz bir son olarak görülür. Bu evreye gelindiğinde, büyük bir satış çılgınlığı yaşanır ve yapılan sayısız işlem sonucu volatilite artar.
  • Yüksek hacimli panik satışları piyasayı çöküşe doğru götürür. Ancak iyi tarafı şu ki; burada fiyatlar, ardından gelecek akümülasyon süreci için önemli olan dip seviyeleri bulur.
  • Ancak şu da bir gerçek ki, bu evre uzun vadeli düşüş dönemini birdenbire tersine çevirmez. Fiyatlar, büyük bir ralli başlatmadan önce, bir süre daha yatay hareket eder.)

İlgili: Güncel Bitcoin (BTC) fiyat tahmini, gelecek beklentisi 2022- 2025

Twitter’da Capo olarak bilinen analist, 239.000 takipçisine, Bitcoin (BTC) geçen hafta bir miktar güç kazanmış olsa da 30.000 doların altına doğru son bir düşüş ihtimalinin devam ettiğini söyledi.

 

Capo’ya göre, BTC’nin 30.000 doların altına düşmesi muhtemel. Ancak yatırımcıların çok daha kritik bir şeye hazırlıklı olması gerekiyor. Analist, birçok Bitcoin boğasının hafife aldığı Mart 2020’deki capitulation sürecine atıfta bulunarak, şunları paylaştı:

“Bu, son kapitülasyon mumu olacak.

Ana senaryo 28.000 – 30.000 dolar arasına işaret ediyor. Ancak yeterli tasfiye olursa, fitilin çok daha düşük olmasını bekleyebiliriz.

Dikkatli olmak gerek. Ben her şeye hazırım.”

Bitcoin için piyasa duyarlılığı pozitife dönerken, kripto analisti 20.000 doların altında potansiyel bir düşüşe işaret eden bir grafik paylaşarak, yatırımcıları en kötü senaryo için hazırlıklı olmaları konusunda uyardı.

“Baktınız, haftalık BTC grafiği şöyle görünüyor.

Ne yaparsınız?”

İlgili: Bitcoin fiyatı yakın vadede hangi seviyeleri görecek?

Capo ayrıca, boğaların Bitcoin’i geri döndürmesini zorlaştırabilecek birkaç faktöre de dikkat çekiyor.

“Çünkü SPX (S&P500)’in çok kötü göründüğü bir düşüş trendindeyiz. DXY (ABD dolar endeksi) yükseliş gösteriyor ve boğalar buranın dip olduğunu düşünüyor ve iki gün içinde 50.000 dolara gideceğimizi düşünüyorlar.”

Capo, Ethereum (ETH) hakkında da benzer bir senaryodan bahsediyor. Şöyle ki; analist, ETH’nin yazımızı yayına hazırlarken bu senaryoya neredeyse %31 uzaklıktaki bir seviyeye, yani yalnızca 1.800 dolar seviyesine ulaştığında bir sıçramaya hazır olacağını söylüyor.

“ETH, dirençten güçlü red görürse, bir sonraki hedef 1.800 dolar olmalı. İşte oradan bir sıçrama bekliyorum.”

İlgili: Güncel Ethereum fiyat tahmini, geleceği ve beklentisi 2022- 2025

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.