Ethereum fiyatları önümüzdeki 2 ay içerisinde nasıl performans sergileyecek?

Uzmanlardan Ethereum 2022 yıl sonu tahminleri - En çok kaç doları görür?
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İkinci büyük kripto para Ethereum, Bitcoin gibi rekor üstüne rekor kırıyor ve tüm zamanların rekorunu yeniliyor. Ethereum 2021 yılının kalan günlerini nasıl geçirecek?


Ethereum fiyatları önümüzdeki 2 ay içerisinde nasıl performans sergileyecek?

Ethereum yazının kaleme alındığı saatte 4,500 doların üstünde işlem görüyor. Ethereum tüm zamanların rekorunu (ATH) ise 3 Kasım 2021’de (bugün) 4,638 dolar ile kırdı ve yeni bir ATH’ye imza attı. Aşağıdaki grafikte Ethereum fiyatlarında yaşanan değişimi görüyoruz.

Ethereum fiyatları

Goldman Sachs önümüzdeki 2 ay içerisinde Ethereum fiyatlarında bir rally bekliyor. Goldman Sachs’in analistleri, önümüzdeki günlerde Ethereum fiyatlarında %80’lik bir pump yaşayacağını ve Ethereum fiyatlarının 8,000 dolara kadar çıkabileceğini iddia etti.

Ethereum, altcoinler içerisinde kurumsal ilgiyi çeken başat kripto paralar arasında yer alıyor. Olası bir rallyde ise kurumsal yatırımcılar etkili olacaktır.

Son dönemde kurumsal firmalar Ethereum blockchain’inden düğümler (node) satın alarak blockchain üzerinden aktif pozisyon alıyor. Kurumsa firmalar her bir Ethereum düğümleri için 32 ETH ödemesi gerekiyor.

Yahoo Finance’de Bob Mason tarafından kaleme alınan analizde Ethereum fiyatlarında bir düzeltme yaşanmadan önce fiyatların 5,000 doları görebileceği ileri sürülüyor. Mason’a göre Ethereum için ilk destek hattı 4200 dolar seviyesinde beliriyor. Stratejik destek hattı ise 4,000 dolar düzeyinde oluşuyor.

Ethereum fiyatlarındaki canlılığın aksine DeFi (merkezsiz finans) platformlarında Ethereum mevduatlarında düşüş gözleniyor. Aşağıdaki grafikte DeFi platformlarında tutulan Ethereum sayısındaki değişimi görüyoruz. Eylül ayı sonunda 7.6 milyon adede çıkan Ethereum sayısı, 6 milyon civarına geriledi. Yazının kaleme alındığı saatte ise 6.5 milyon Ethereum kilitli tutuluyor.


Ethereum fiyatları

Kaynak

İlgili!

ethereum-fiyat-tahmini

 

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Ethereum fiyatları önümüzdeki 2 ay içerisinde nasıl performans sergileyecek?
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.