1. Home
  2. Koin Haberleri
  3. Ethereum Haberleri
  4. Ethereum fiyatının yükselişini destekleyecek 2 önemli gelişme

Ethereum fiyatının yükselişini destekleyecek 2 önemli gelişme

Ethereum fiyatının yükselişini destekleyecek 2 önemli gelişme
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Ethereum fiyatı “merge” etkisiyle son bir ayda yüzde 70 oranında değer kazandı. Ancak yeni bir gelişme bu yükselişe daha fazla güç sağlayacak türden. Olayın ayrıntılarına bakalım.


Ethereum fiyatının yükselişini destekleyecek 2 önemli gelişme

ABD’nin en büyük borsası Coinbase, bugün bir açıklama yaptı. Buna göre, Coinbase Prime’ın büyüyen staking seçenekleri listesine Ethereum da ekleniyor. Bu staking seçeneği ABD’li yerel kurumsal müşteriler için. Bu ETH fiyatındaki yükselişe destek verecek yeni bir gelişme. Ayrıca kripto alanına girmek isteyen ancak bunu nasıl yapacağı konusunda emin olmayan kurumsallar için de yeni bir kripto alanına adım atma fırsatı sunuyor.

İlgili – Güncel Ethereum ETH teknik analizi ve kritik seviyeler

Kurumsallar için yeni bir seçenek: ETH staking

Coinbase’in bu yeni ürünü, kripto para alanına girmek isteyen kurumsallar için yeni bir seçenek olarak ortaya çıkıyor. Büyük kurumsal şirketler, buradaki staking üzerinden yatırım yaparak gelir elde edebilirler.

Ethereum dışında, Coinbase Prime başka kripto para projelerinin coinleri için de staking sunmaya başlayacak. Bu kripto paralara birkaç örnek şöyle: Polkadot, Solana, Cosmos, Tezos ve Celo.

İlgilenen müşteriler bir cüzdan oluşturarak, stake etmek istedikleri miktara karar vermeli. Ardından ise Coinbase Prime hesaplarındaki Coinbase varlık sayfasından stake yapmaya başlayabilecekler. Coinbase, para çekme anahtarlarını şirketin soğuk kasalarında tutacak.

İlgili – ‘Merge’ sonrası Ethereum yatırımcısını bekleyen büyük tehlike

Merge ile ETH’ye ilgi Bitcoin’i geçti

Diğer yandan ETH fiyatındaki yükselişin arkasındaki önemli faktörün merge olduğunu hatırlatalım. Hatta Ethereum’a olan ilgi Bitcoin’i bile geçmiş durumda.

Veri sağlayıcısı Glassnode’un sağladığı bilgilere göre, ETH üzerindeki “put” ve “call” sözleşmelerinin toplam sayısı ilk defa Bitcoin’i geçti.

Ethereum fiyatının yükselişini destekleyecek 2 önemli gelişme

BTC ve ETH opsiyon açık pozisyonlar Kaynak: Glassnode

Ethereum geliştiricileri ise ETH’nin Proof of Work (PoW) ve Proof of Stake (PoS) blockchain ağlarının birleşiminin (merge adıyla biliniyor) 19 Eylül’de gerçekleşmesini bekliyor. CoinGecko verilerine göre ETH fiyatı son bir ayda yüzde 70 değer kazandı. 900 dolar seviyelerinden 1,700 dolara kadar çıktı. Merge’in gaz ücretlerini önemli ölçüde düşürmesi ve önde gelen akıllı sözleşmeler ve dApps sistemi için verimliliği artırması bekleniyor.

Kaynak