okx_koinmedya
Loading...
btc
BTC
0.96%
Bitcoin
69.213,10 USDT
eth
ETH
0.81%
Ethereum
3.758,36 USDT
bch
BCH
-0.23%
Bitcoin Cash
493,71 USDT
xrp
XRP
0.46%
Ripple
0,54 USDT
ltc
LTC
-0.12%
Litecoin
84,90 USDT
bnb
BNB
0.41%
Binance Coin
602,76 USDT
sol
SOL
-0.18%
Solana
167,39 USDT
avax
AVAX
0.18%
Avalanche
38,08 USDT
ada
ADA
-0.13%
Cardano
0,46 USDT
dot
DOT
1.71%
Poladot
7,37 USDT
doge
DOGE
3.69%
Doge Coin
0,17 USDT
shib
SHIB
2.06%
Shiba Inu
0,00 USDT

Ethereum fiyatının yükselişini destekleyecek 2 önemli gelişme

Ethereum yükselis için çok beklemedi mi?
Ethereum yükselis için çok beklemedi mi?
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Ethereum fiyatı “merge” etkisiyle son bir ayda yüzde 70 oranında değer kazandı. Ancak yeni bir gelişme bu yükselişe daha fazla güç sağlayacak türden. Olayın ayrıntılarına bakalım.


Ethereum fiyatının yükselişini destekleyecek 2 önemli gelişme

ABD’nin en büyük borsası Coinbase, bugün bir açıklama yaptı. Buna göre, Coinbase Prime’ın büyüyen staking seçenekleri listesine Ethereum da ekleniyor. Bu staking seçeneği ABD’li yerel kurumsal müşteriler için. Bu ETH fiyatındaki yükselişe destek verecek yeni bir gelişme. Ayrıca kripto alanına girmek isteyen ancak bunu nasıl yapacağı konusunda emin olmayan kurumsallar için de yeni bir kripto alanına adım atma fırsatı sunuyor.

İlgili – Güncel Ethereum ETH teknik analizi ve kritik seviyeler

Kurumsallar için yeni bir seçenek: ETH staking

Coinbase’in bu yeni ürünü, kripto para alanına girmek isteyen kurumsallar için yeni bir seçenek olarak ortaya çıkıyor. Büyük kurumsal şirketler, buradaki staking üzerinden yatırım yaparak gelir elde edebilirler.

Ethereum dışında, Coinbase Prime başka kripto para projelerinin coinleri için de staking sunmaya başlayacak. Bu kripto paralara birkaç örnek şöyle: Polkadot, Solana, Cosmos, Tezos ve Celo.

İlgilenen müşteriler bir cüzdan oluşturarak, stake etmek istedikleri miktara karar vermeli. Ardından ise Coinbase Prime hesaplarındaki Coinbase varlık sayfasından stake yapmaya başlayabilecekler. Coinbase, para çekme anahtarlarını şirketin soğuk kasalarında tutacak.

İlgili – ‘Merge’ sonrası Ethereum yatırımcısını bekleyen büyük tehlike

Merge ile ETH’ye ilgi Bitcoin’i geçti

Diğer yandan ETH fiyatındaki yükselişin arkasındaki önemli faktörün merge olduğunu hatırlatalım. Hatta Ethereum’a olan ilgi Bitcoin’i bile geçmiş durumda.

Veri sağlayıcısı Glassnode’un sağladığı bilgilere göre, ETH üzerindeki “put” ve “call” sözleşmelerinin toplam sayısı ilk defa Bitcoin’i geçti.

Ethereum fiyatının yükselişini destekleyecek 2 önemli gelişme

BTC ve ETH opsiyon açık pozisyonlar Kaynak: Glassnode

Ethereum geliştiricileri ise ETH’nin Proof of Work (PoW) ve Proof of Stake (PoS) blockchain ağlarının birleşiminin (merge adıyla biliniyor) 19 Eylül’de gerçekleşmesini bekliyor. CoinGecko verilerine göre ETH fiyatı son bir ayda yüzde 70 değer kazandı. 900 dolar seviyelerinden 1,700 dolara kadar çıktı. Merge’in gaz ücretlerini önemli ölçüde düşürmesi ve önde gelen akıllı sözleşmeler ve dApps sistemi için verimliliği artırması bekleniyor.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.