Ethereum fiyatı rekor kırmaya devam ediyor

Ethereum ağ verilerinde 2022'nin rekoru geldi!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Ethereum fiyatı, tarihte ilk kez 4.600 doları kırarak bugün  tüm zamanların en yüksek seviyelerine tırmanmaya devam etti.

Ethereum fiyatı kazançlarını arttırarak 4.600 doların üzerindeki son rekoruna ulaştı

 

ETH fiyatı, tarihte ilk kez 4.600 doları kırarak bugün  tüm zamanların en yüksek seviyelerine tırmanmaya devam etti.

 

CoinDesk verilerine göre, piyasa değerine göre dünyanın en büyük ikinci dijital para birimi bu gece 4.642.48 dolara ulaştı.

 

Ek CoinDesk rakamlarına göre, bu seviyeye yükseldikten sonra, kripto para birimi bugüne kadar toplamda %530’dan fazla arttı.

 

Dijital varlık, CME Group’un düzenleyici incelemeyi bekleyen mikro vadeli işlemler sunmayı planladığını açıkladığı gün en son rekor fiyat seviyesine tırmandı.

ethereum fiyatı

Bu sözleşmelerin yürürlüğe girmesi, ilgili taraflara risklerinden korunmak veya alternatif olarak daha yüksek getiri elde etmek için spekülasyon yapmak için bir yol daha sağlayacağı düşünülüyor.

 

İnternet ve teknoloji avukatı Andrew Rossow, bu gelişmenin sonuçlarından bahsederken;

 

“Bence CME’nin duyurusu, ether fiyatlarına ‘yukarı baskı’ yerleştirmenin ötesinde iki büyük daha kazanım sağladı” dedi.

 

Rossow, “İlk olarak, özellikle yeni piyasa katılımcıları için Ether vadeli işlemleri ve Bitcoin vadeli işlemlerinin dijital para alanına getirdiği faydayı güçlendirdi” dedi.

 

“İkincisi, mikro vadeli işlemleri başlatırken, elbette düzenleyici incelemeyi beklerken, bu, CME’nin, potansiyel piyasa katılımcılarının ayaklarını suya sokma konusundaki tereddütlerini hafifletmeye yardımcı olarak türev piyasasında lider olarak hizmet vermeye devam edeceğini gösteriyor.”

 

Kripto para hedge fonu yöneticisi BitBull Capital’in CEO’su Joe DiPasquale de açıklamasında bu konudaki fikirlerini şöyle belirtti.

 

“CME haberleri Ethereum için çok olumlu” dedi.

 

Ve açıklamalarına ;

 

“Mikro vadeli işlemler gibi yeni kurumsal sınıf ürünler, Ethereum üzerinde ek yukarı yönlü baskıya yol açıyor.” diye devam etti.

 

Barındırma ve staking hizmetleri sağlayan bir platform olan Allnodes Inc.’in kurucusu ve CEO’su Konstantin Boyko-Romanovsky ise farklı bir yaklaşım sundu.

 

“CME, dört yılı aşkın bir süredir yatırımcılara sunulan Bitcoin vadeli işlemleri ve Bitcoin vadeli işlemleri opsiyonları ile sektörümüzün her zaman erken benimseyenlerinden biri olmuştur” dedi. 

 

Bu konudaki heyecanını da şu sözlerle açıkladı ;

 

“Bu yılın başlarında Ether vadeli işlemlerini takip ettiler ve borsanın üzerinde çalıştığı ek finansal fırsatları görmekten heyecan duyuyorum.”

 

Bununla birlikte, Allnodes kurucusu, “Ether’in birkaç nedenden dolayı değer kazanmaya devam ettiğini” belirterek, kazanımları körükleyen diğer konulara işaret ederek.

 

“Şüphesiz, geleneksel pazarlardaki son kilometre taşları kazanımları varlığa olan talebi artırdı” dedi.

 

Ancak Boyko-Romanovsky, artan evlat edinme belirtilerine odaklandı. 

 

“Çoğunlukla, talepteki ve dolayısıyla fiyattaki artışın, çoğu Ethereum ağı üzerine kurulu olan DeFi ve NFT sektörlerinin büyümesinden kaynaklandığını düşünüyorum.”

 

“Ethereum’un büyümesine enerji verimli, daha güvenli ve oldukça becerikli Proof of Stake konsensüs modeline yaklaştıran son başarılı blockchain yükseltmeleri, yeni edinilen deflasyon kalitesi ve genel olarak blockchain teknolojilerinin devam eden kitlesel benimsenmesi de büyük katkıda bulunuyor. ” diye sözlerine ekledi.

 

Boyko-Romanovsky, “Ethereum izlenmesi gereken gerçek bir varlık ve yükselişin son ATH’de duracağını varsaymak için hiçbir neden yok” diye iddialı bir cümleyle sözlerini tamamladı.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Ethereum fiyatı rekor kırmaya devam ediyor
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.