Ethereum ağında 1 haftada rekor coin burn!

Ethereum ağında 1 haftada rekor coin burn!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Ethereum ağı deflasyonist bir ağa dönüşmede önemli bir dönüm noktasına yaklaşıyor! Bir haftada yaklaşık 400 milyon ETH yakıldı.

Ethereum ağında son bir haftada 400 milyon coin burn ile rekor kırıldı!

Ağustos ayının başlarında gerçekleştirilen Londra güncellemesinden bu yana yakılan Ethereum (ETH) miktarı her geçen gün artıyor. 

Ethereum ağında yakılan token miktarı, son bir haftada 400 milyona ulaşarak rekor kırdı!

Ethereum ağında 1 haftada rekor coin burn!

Ethereum ağında token yakma süreci, London yükseltmesi ile birlikte EIP-1559 güncellemesinin hayata geçirildiği tarih olan 5 Ağustos’ta başladı.

EIP-1559 güncellemesi, ağ üzerinde daha fazla işlemin gerçekleşebilmesi için blok boyutlarının genişlemesine ve işlem ücretlerinin yakılmasına izin veren bir kod değişikliği olarak biliniyor.

 Yükseltme, işlem ücreti mekanizmasını değiştirerek açık artırma usulü ile belirlenen ücret sistemini ortadan kaldırdı ve ağ ücretinin bir kısmını yakarken, gas hesaplamalarını daha öngörülebilir hale getirdi.

ethereum ağında Ethereum ağında 1 haftada rekor coin burn!

Yazımızı yayına hazırladığımız sırada, coin burn sürecinin kaydını tutan ultrasound.money platformuna göre, 5 Ağustos’tan bu yana toplam 1,526,023 ETH yakıldı.

Ayrıca Ethereum ağında, NFT ekosistemindeki istikrarlı büyümenin etkisiyle, son bir hafta içinde 110.000’den fazla ETH yakıldı.

Bu arada şu anda en büyük gas tüketicisi, son 7 gün içinde yaklaşık 17.958 ETH’lik bir ücretten sorumlu olan popüler NFT platformu OpenSea’dir.

ethereum ağında Ethereum ağında 1 haftada rekor coin burn!

Ethereum ağında çıkarılan yeni ETH oranı, bu hafta da negatif bölgede!

EIP-1559 güncellemesinin ağa getirdiği ücret yakma mekanizmasının en önemli amacı Ethereum’u deflasyonist bir varlığa dönüştürmekti. Tabi bu, ancak varlığın net ihracının belirli bir dönemde yakılan coin sayısının altında kalması ile mümkün olacaktı.

Nitekim bir haftalık zaman diliminde yakılan ETH sayısı, ağda çıkarılan coin sayısını aştı ve bu da ihraç oranının negatif olmasını sağladı.

Yazımızı yayına hazırladığımız sırada, Ethereum’un net ihraç oranı 16.000 tokene ulaştı. Bu da mevcut fiyatlardan 54 milyon dolara tekabül ediyor.

Ethereum deflasyonist bir varlığa dönüşüyor!

Ağda dolaşan kripto paraların sayısının azaldığını gösteren negatif ihraç, yüksek oranda beklenen deflasyonist bir etki olarak kabul ediliyor.

Ethereum topluluğunun büyük bir çoğunluğu da 2021’de yaşanan Ethereum boğa koşusu üzerinde, ETH’nin değerini artıran bu deflasyonun doğrudan bir etkisi olduğunu savunuyor.

(Coinmarketcap verilerine göre, en büyük altcoinin fiyatı, yazımızı yayına hazırladığımız sırada 3.352 dolardan işlem görüyor.)

ilgili: Vitalik Buterin ve Binance CEO’su CZ’den çılgın Ethereum fiyat tahmini!

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Ethereum ağında 1 haftada rekor coin burn!
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.