1. Anasayfa
  2. Koin HaberleriEthereum Haberleri
  3. Ethereum 2.0 Staking sözleşmelerinde yeni bir rekor daha!

Ethereum 2.0 Staking sözleşmelerinde yeni bir rekor daha!

Ethereum 2.0 Staking sözleşmelerinde yeni bir rekor daha!
0

Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Ethereum 2.0 Staking sözleşmeleri yeni bir rekor daha kırarak, tüm zamanların en yüksek seviyesini gördü!

Ethereum 2.0 Staking tüm zamanların en yüksek seviyesinde!

Ethereum 2.0 sözleşmeleri tarihsel bir dönüm noktasını daha aştı! ETH 2.0 mevduat sözleşmesi kapsamında kilitli bulunan Ethereum’ların toplam değeri yaklaşık 14 milyar dolara ulaştı.

Ethereum 2.0 Staking sözleşmelerinde yeni bir rekor daha!

Ethereum 2.0 Staking sözleşmelerine kilitlenen ETH’lerin değeri 14 milyar dolara ulaşırken; stake edilen toplam ETH miktarı da 5 milyonu geçti.

Kayıtlara göre, Ethereum 2.0 staking sözleşmelerinde kilitli bulunan ETH miktarı şu anda tüm zamanların en yüksek seviyesinde. Etherscan tarafından yayınlanan son verilere göre, ETH 2.0 staking sözleşmesi kapsamında stake edilen Ethereum’un toplam değeri yaklaşık 14 milyar doları gördü.

Ethereum 2.0 staking, Aralık 2020’de Beacon Chain’in başlatılmasının ardından resmi olarak faaliyet göstermeye başladı. ETH topluluğu, ağ yükseltmesine tam destek verdi ve sadece bir haftada 1 milyondan fazla ETH stake etti.

Ethereum 2.0 staking Beacon Chain yeniden dizayn edildi. ETHn geliştiricileri buna Gasper ismini verdi. Casper protokolü ve GHOST forkuna dayandığı için.

Dünyanın en büyük altcoini, mayıs ayının başından bu yana inanılmaz bir volatilite gösterdi. 12 Mayıs’ta tüm zamanların en yüksek seviyesi olarak 4.350$‘a ulaşırken, 23 Mayıs’ta yaklaşık 1.800$‘a kadar düştü.

Yazımızı yayına hazırladığımız sırada ise 290 milyar doların üzerinde bir piyasa değeri ile 2.500 dolar civarında işlem görüyor. Son düşüşe rağmen, ETH 2021’in başından bu yana hala %250’den fazla arttı.

https://twitter.com/santimentfeed/status/1395998076339425282

ETH fiyatındaki volatilite, balina hareketlerini de hızlandırdı. Bu haftanın başlarında, kripto analiz platformu Santiment, büyük fiyat değişimlerinin yaşandığı sırada, ETH balina hareketlerinde bir artış olduğunu vurguladı.

 “Ethereum balina işlemlerinin miktarı (100.000 dolardan fazla değer taşıyan), bu hafta Ocak 2018’den bu yana görülmeyen seviyelere yükseldi.”

Bu arada Glassnode tarafından yayınlanan en son verilere göre, toplam Ethereum arzının yaklaşık %23’ü Akıllı Sözleşmelerde kilitli bulunuyor. NFT ve DeFi ürünlerine yönelik artan popülarite, dünyanın en büyük ikinci dijital para birimine olan talebi de artırdı. 

https://twitter.com/glassnode/status/1390335553447419907

Staking sözleşmesinin başlatılmasından bu yana net bir şekilde büyüyen bir trend var. Blockchain analiz firması, (28 Mayıs 2021), stake edilen toplam ETH değerinin yaklaşık 14 milyar dolar olduğunu bildirdi. Esasen bu kadar yüksek oranda fonun yeni sözleşmeler kapsamında kilitlenmesi, yükseltmenin arkasında büyük bir desteğin olduğunu gösteriyor.

Ethereum 2.0 staking sözleşmesi nedir?

Ethereum 2.0, Ethereum (ETH) protokolünün (PoS) versiyonudur. Tüm Ethereum (ETH) ağını birbirine bağlı parçalardan oluşan bir sisteme ayıracak ve blockchainin güvenliğinin temel bir mekanizması olan madenciliği staking sistemi ile değiştirecek.

Ethereum 2.0 staking

Ethereum 2.0’da minimum stake oranı 32 ETH’dir, bu nedenle bir validatör olmak için stakerların sözleşmelere minimum 32 ETH kilitlemesi gerekiyor. Nitekim, bu kadar yüksek maliyeti göze alan Ethereum (ETH) destekçileri, mevduat sözleşmesine 15 milyar dolar yatırdı.

ETH 2.0 nedir? ne işe yarayacak?

ETH 2.0 yükseltmesi, Proof-of-Stake konsensüsüne geçiş dahil olmak üzere, ağa çok sayıda yenilik getirecek. ETH 2.0’a tamamen geçildikten sonra, ağın saniyede 100.000 işlem gerçekleştirmesi bekleniyor.

 

Yüksek gaz ücretleri ve işlem süreleri piyasayı olumsuz etkiliyor. Dolayısıyla aşamalı bir şekilde ağda yapılacak değişiklikler, Ethereum’u dApp’larının popülaritesine hazırlayacak.

Ayrıca, EIP-1559 uygulamasının da Temmuz 2021’de başlatılması bekleniyor. Bu uygulama, dinamik ücret sistemi ve ücretlerin periyodik olarak imha edilmesiyle ETH’yi deflasyonist bir varlığa dönüştürecek.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: