1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Geçtiğimiz hafta zararına satılan Bitcoin ve Ethereum sayısını merak ediyor musunuz?

Geçtiğimiz hafta zararına satılan Bitcoin ve Ethereum sayısını merak ediyor musunuz?

Geçtiğimiz hafta zararına satılan Bitcoin ve Ethereum sayısını merak ediyor musunuz?
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Bitcoin ve Ethereum fiyatlarındaki düşüş bazı yatırımcılarda panik oluşturdu. Bazı yatırımcılar ise fiyatlardaki düşüşü dipten alım için fırsat görüyor. Bu aşamada yatırımcılar için ciddi bir ikilem ortaya çıkıyor.


Bitcoin ve Ethereum yatırımcılarının en büyük ikilemi!

2017-2018 döneminde Bitcoin 20 bin dolarlık zirveyi gördükten sonra 3,000 dolar kadar düştü. 2018’de ve 2020’de Bitcoin’de çift dip yaşandı. İkinci dibin yaşanmasında Korona Salgını etkili oldu.

Aşağıdaki grafikte 2011-2020 yılları arasında Bitcoin fiyatlarında yaşanan değişimi görüyoruz.

zararına bitcoin Geçtiğimiz hafta zararına satılan Bitcoin ve Ethereum sayısını merak ediyor musunuz?

14 Nisan 2021’de Bitcoin 64,840 doları geçerek tüm zamanların rekoruna imza attı. Zirve değerine ulaştıktan sonra 2017-2018 döneminde olduğu gibi Bitcoin tekrardan düşüş trendine girdi. Aşağıdaki grafikte ise 2020-2021 döneminde yaşanan fiyat hareketlerini görüyoruz.

zararına bitcoin Geçtiğimiz hafta zararına satılan Bitcoin ve Ethereum sayısını merak ediyor musunuz?

19 Mayıs’ta Bitcoin 30 bin doların altını görerek bir dip değer oluştu. Bitcoin yatırımcıları işte bu noktada bir ikilem içerisinde: Bitcoin’de yeni bir dip yaşanır mı yoksa dibi gördük mü ikilemi!

İşte bu noktada bazı yatırımcılar risk alarak dipten kefeyi doldurma derdindeler. Bu şekilde risk alan yatırımcı sayısı hiç de azımsanacak cinsten değil.

Lütfen Bkz: Bitcoin ve kripto paralar önündeki en büyük engel!

Chainalysis’in baş ekonomistlerinden Philip Gradwell çok önemli bir veriyi paylaştı ve sadece geçtiğimiz hafta 77,000 adet Bitcoin alımının gerçekleştiğini duyurdu. Yani 3 milyar dolar değerinde Bitcoin, 40 bin doların altında satın alınmış oldu. Bu dönemde yatırım yapan Bitcoin yatırımcılar, hiç şüphesiz Bitcoin fiyatlarında dibin görüldüğünü düşünüyor.

Ancak şu veriler ise daha ilginç:

1.2 milyon adet Bitcoin %5 ila %25’lik kaybı göze alarak satıldı. Yani bu oran ise bizlere panik satışlarının boyutunu gösteriyor. Gradwell’in diğer paylaştığı önemli veriye göre 120,000 adet Bitcoin’de %25 ve üzeri zarar söz konusu.

Benzer panik satışlar Ethereum için de söz konusu! 22.6 milyon adet Ethereum’un %5 ila %25 oranında zararı göze alarak satışı gerçekleşti.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.