Ünlü üniversiteden heyecanlandıran NFT kararı!

Solana NFT satışlarında dikkat çeken artış!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Ünlü üniversite kripto ekosisteminin yeni trendi olan NFT akımına dahil oluyor. Üniversite Nobel ödüllü iki akademisyenin çalışmalarını NFT’ye dönüştürecek. Detaylar haberimizde.

Ünlü üniversiteden heyecanlandıran NFT kararı

Kaliforniya Üniversitesi Non-Fungible Token akımına yeni bir boyut getiriyor. Daha önce birçok alanda karşımıza çıkan NFT’ler bir bilimsel çalışmanın finansmanı için kullanılacak.

Gen düzenleme ve kanser immünoterapisi alanında Nobel ödüllü buluşlara ait dijital veriler, önümüzdeki hafta, Berkeley’deki Kaliforniya Üniversitesi’nin yeni araştırması için finansman sağlamak amacıyla NFT olarak açık artırmaya çıkarılacak.

Kaliforniya Üniversitesi yaptığı açıklamada NFT’lerin “21. yüzyılın en önemli biyomedikal buluşlarından ikisinin ilk araştırma bulgularını belgeleyen dahili formlar ve yazışmaları içereceğini ve bunları NFT’ye dönüştürdüklerini ifade etti. Ancak üniversite NFT’ye dönüştüdüğü tarihi buluşların belgelerinin fikri mülkiyet haklarını ve buluşların patentlerini devretmeyecek.

Bkz: NFT haberleri ve son dakika gelişmeleri

İlk olarak James Allison’ın 2018 Nobel Fizyoloji ödülü aldığı çalışmanın buguularını içeren dijitaller daha sonra ise 2020 Nobel Kimya Ödülü’nü paylaşan Profesör Jennifer Doudna’nın Crispr-Cas9 çalışması NFT olarak satışa çıkarılacak.

Üniversite, gelirin %85’ini elinde tutacağını ve bu paranın bir kısmını NFT’yi basmanın enerji maliyetlerini telafi etmek için kullanacağını açıkladı. Okul ayrıca NFT’nin daha sonraki herhangi bir satışından elde edilen gelirin%10’unu alacağını belirtti.

Elde edilecek gelirin büyük bir kısmı da kampüsün blok zinciri merkezi olan Berkeley’deki Blockchain çalışmaları da dahil olmak üzere üniversitedeki eğitim ve araştırmaları finanse edecek.

UC Berkeley sözcüsü Robert Sanders, üniversite tarafından sunulan NFT’lerin türünün ilk örneği olacağını ifade etti.

NFT’ler çeşitli alanlarda kullanımıyla karşımıza çıkıyor. Özellikle sanatın dijitalleşmesini sağlayan kriptonun popüler aracı, ilk defa bir üniversite tarafından bilimsel alanda kullanılacak.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Ünlü üniversiteden heyecanlandıran NFT kararı!
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.