1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Bitcoin ve kripto paralar önündeki en büyük engel!

Bitcoin ve kripto paralar önündeki en büyük engel!

Bitcoin ve kripto paralar önündeki en büyük engel!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Yukarıdaki başlıkta retorik olarak verilen soruya verilebilecek olası cevaplar; ABD merkezli regülasyonlar, Çin’in madencilik yasakları veya manipülasyonlar olabilir. Ancak haberimizin içeriğinde bahsedeceğimiz konu tamamen farklı bir başlıkla ilgili!


Bitcoin ve kripto paralar önündeki en büyük engel!

Bitcoin ve kripto paralar oldukça yeni ve birçok yatırımcılara yabancı bir sektör. Muhafazakar yatırımcılar ve yaşça olgun yatırımcılar Bitcoin ve kripto para piyasalarında yatırım yapmaya pek de istekli değiller. Ünlü kripto para ödemeler platformu Crypto.com önemli bir anket çalışmasına imza attı. Bu haberimizde bu anket çalışmasını siz değerli okuyucularımız ile paylaşmayı düşünüyoruz.

Crypto.com Şubat-Mart 2021 döneminde 3,000’i aşkın yatırımcıya kripto paralar ile ilgili sorular yöneltti. Anketteki 6’ncı soru oldukça dikkat çekiciydi. 6’ncı soruda şu katılımcılara şu soru yöneltildi: “Sizce kurumsal yatırımcıları ve kuruluşların Bitcoin gibi kripto paralara yatırım yapmalarındaki en büyük engel nedir?”

Lütfen Bkz: Ethereum, Bitcoin’in yapamadığını yapıyor!

Bu soruya oransal olarak yukarından aşağıya verilen cevaplar şu şekilde:

%47: Piyasa güveni ve piyasa hakkında eksik bilgi (Eğitim ihtiyacını vurguluyor)

%43: Finansal piyasalardaki yapı.

%36: Volatilite

%32: Regülasyon

%32: Teknolojik zorluklar

%27: Kripto para piyasalarında finansal hizmet eksiklikleri (borsa, gözetim, vesaire).

%24: Alıcılar için kurumsal desteğin azlığı

%19: Birlikte çalışabilirliliğin eksikliği

%1: Fikrim yok

Fiyatlardaki dalgalanma ve regülasyonların görece alt sıralarda yer alması ilginç sayılabilecek bulgular arasında. Kısaca Bitcoin ve kripto paralar önündeki en büyük engel konuyla ilgili bilgisizlik. Toplumun Bitcoin ve kripto paralar konusunda eğitilmesi ile daha ciddi bir yatırım eğilimi gözlenebilir.

Kaynak