okx_koinmedya
Loading...
btc
BTC
-0.05%
Bitcoin
70.109,08 USDT
eth
ETH
-0.2%
Ethereum
3.782,54 USDT
bch
BCH
-0.72%
Bitcoin Cash
511,26 USDT
xrp
XRP
-0.34%
Ripple
0,54 USDT
ltc
LTC
-0.61%
Litecoin
87,72 USDT
bnb
BNB
-0.1%
Binance Coin
617,96 USDT
sol
SOL
-0.48%
Solana
177,29 USDT
avax
AVAX
-0.61%
Avalanche
40,95 USDT
ada
ADA
-0.56%
Cardano
0,49 USDT
dot
DOT
-0.04%
Poladot
7,61 USDT
doge
DOGE
0.71%
Doge Coin
0,17 USDT
shib
SHIB
0.39%
Shiba Inu
0,00 USDT

Ethereum, Bitcoin’in yapamadığını yapıyor!

ethereum pos
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Son günlerde Bitcoin fiyatlarında yaşanan düşüşün temel nedenlerinden birisi Bitcoin blockchain’inin neden olduğu yüksek enerji tüketimi. Ethereum ise Bitcoin’in aksine enerji tasarrufu için olağan üstü adımlar atıyor.


Ethereum, Bitcoin’in yapamadığını yapıyor!

Bitcoin blockchain’inin tükettiği yıllık enerji maliyeti Hollanda ve Avusturya gibi ülkelerin yıllık elektrik tüketime denk geliyor. Oldukça yüksek maliyetle çalışan Bitcoin blockchain’i son günlerde çevrecilerin ciddi eleştirilerine maruz kalıyor. Çevrecilerin bu baskısı Tesla’nın Bitcoin konusundaki politikalarında değişime neden oldu. Tesla, Bitcoin üzerinden ödemeleri iptal ettiğini duyurdu.

Tesla’nın politika değişikliği, Bitcoin’de şiddetli düzeltmeleri tetikledi. Bitcoin 30 bin dolar bandına kadar geriledi. Bitcoin yazının kaleme alındığı saatte 38-39 bin dolar bandında işlem görüyor.

Ethereum ve Bitcoin hali hazırda PoW sistemi adı verilen bir blockchain işletim yöntemi ile faaliyetlerini sürdürüyor. Ancak Ethereum 2 yıldır üzerinde çalıştığı Ethereum 2.0 güncellemesi ile teknolojisi yeniliyor ve PoS sistemine geçiş sağlıyor. PoS sistemi sayesinde Ethereum, enerji tüketimini %99.9 oranında azaltacak. Yani Ethereum, Bitcoin’in yapamadığı yapıyor.

Lütfen Bkz: Ethereum boğaları trendi tersine çevirdi: İspatı bu iki grafik!

Aşağıdaki grafikte Bitcoin (turuncu grafik), PoW sisteminde çalışan Ethereum (siyah grafik) ve PoS sisteminde çalışan Ethereum’un (mor grafik) enerji tüketimini görüyoruz. Ethereum PoS’un enerji, tüketimi neredeyse sıfırlıyor.

ethereum pos Ethereum, Bitcoin’in yapamadığını yapıyor!Bitcoin, Ethereum PoW ve Ethereum PoS enerji maliyetleri için ilginç bir kıyaslama yapan analist, Bitcoin’in enerji maliyetlerini Burj Khalifa binasına benzetirken Ethereum PoS’un maliyetini vida ile kıyaslıyor.

ethereum pos Ethereum, Bitcoin’in yapamadığını yapıyor!Ethereum, PoS sistemine göç ediyor. Bir süreliğine Ethereum PoW ve Ethereum PoS birlikte faaliyet gösterecek. Bu süreçte Ethereum PoW’deki akıllı sözleşmeler kademe kademe Ethereum PoS’e göç edecek. PoS sisteminde madenciler, Ethereum blockchain’inde rol almak için sisteme en az 32 ETH stake etmeleri gerekiyor. Şu ana kadar Ethereum sistemine stake edilen ETH miktarı 5 milyona ulaştı.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.