Ethereum boğaları trendi tersine çevirdi: İspatı bu iki grafik!

Güncel Ethereum (ETH) Teknik Analizi, ETH Dolar paritesi ve canlı fiyat grafiği
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Bitcoin, Ethereum ve kripto para piyasaları geçtiğimiz hafta yaşanan kanlı muharebenin yaralarını sarmaya başladı. Ethereum boğaları trendi tersine çevirdi. Düşüş trendi yavaş yavaş kontrol altına alınıyor.


Ethereum boğaları trendi tersine çevirdi

İkinci büyük kripto para 12 Mayıs 2021’de 4,362 doları görerek tüm zamanların rekoruna imza attı. Ethereum yazının kaleme alındığı saatte zirve değerinin %35 altında 2850 dolar bandında işlem görüyor. Ethereum geçtiğimiz hafta yaşanan düzelmenin etkisi ile 1730 dolar bandına kadar gerilemişti. Şimdi boğalar 3 bin dolarlık direnci aşmak için uğraş veriyor.

ethereum boğaları Ethereum boğaları trendi tersine çevirdi: İspatı bu iki grafik!

Ethereum’da trendin değişmiş olabileceğini gösteren 2 önemli gösterge boğalara ve Ethereum yatırımcılarına moral veriyor. Bugün Binance borsasından 10 dakika içerisinde yaklaşık yarım milyon adet Ethereum, soğuk cüzdanlara aktarıldı. Ethereum’da yaşanan düzeltmenin ardından kurumsal firmaların düşüşü değerlendirerek dipten Ethereum topladıkları tahmin ediliyor. Bu süreçte yaklaşık yarım milyon ETH, kurumsal bir hesaptan (ya da hesaplardan) soğuk cüzdanlara aktarıldı. Glassnode tarafından Binance borsasından gerçekleştirilen bu hareket, aşağıdaki grafik üzerinden duyuruldu.

ethereum boğaları Ethereum boğaları trendi tersine çevirdi: İspatı bu iki grafik!Lütfen Bkz: Berlin hardfork Ethereum boğalarına güç verdi!

Diğer önemli gösterge ise Ethereum 2.0 güncellemesi sürecinde Ethereum blockchain’ine stake edilen ETH’lerle ilgili. Stake edilen Ethereum sayısı tüm zamanların rekoruna ulaştı. Toplamda 4,944,034 adet ETH stake edilerek kilitlendi. Yani 14 milyar dolar üzerinde Ethereum piyasadan uzun süreliğine çekilmiş oldu. Bu durum piyasada ciddi arz kısıdına neden oluyor.

ethereum boğaları Ethereum boğaları trendi tersine çevirdi: İspatı bu iki grafik!

Ethereum, blockchain’ini kademe kademe PoW sisteminden PoS sistemine taşıyor. PoW sistemi, yoğun elektrik tüketimi ve hantallığı nedeniyle ciddi eleştirilere maruz kalıyor. Ethereum ise eski nesil PoW sisteminden yavaş yavaş kurtuluyor. Yeni nesil PoS sisteminde Ethereum madenciliği için girişimcilerin her bir node’ye karşılığında sisteme 32 ETH depozito (stake) etmeleri gerekiyor. Bu sayede Ethereum blockchain’inin finansal güvenilirliği sağlanmış oluyor.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Ethereum boğaları trendi tersine çevirdi: İspatı bu iki grafik!
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.