Loading...
btc
BTC
-1.86%
Bitcoin
63.666,07 USDT
eth
ETH
-0.8%
Ethereum
3.484,81 USDT
bch
BCH
-1.59%
Bitcoin Cash
383,63 USDT
xrp
XRP
-0.9%
Ripple
0,48 USDT
ltc
LTC
-2.08%
Litecoin
73,14 USDT
bnb
BNB
-0.71%
Binance Coin
583,53 USDT
sol
SOL
-2%
Solana
130,89 USDT
avax
AVAX
-0.58%
Avalanche
27,42 USDT
ada
ADA
-0.81%
Cardano
0,38 USDT
dot
DOT
0.37%
Poladot
5,66 USDT
doge
DOGE
-1.41%
Doge Coin
0,12 USDT
shib
SHIB
-2.2%
Shiba Inu
0,00 USDT

Facebook Diem’in baş ekonomistinden önemli açıklamalar!

facebook diem
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Facebook Diem’in baş ekonomisti Christian Catalini, Consensus 2021’de Diem’e ilişkin açıklamalarda bulundu. Detaylar haberimizde.

Facebook Diem’in baş ekonomistinden önemli açıklamalar

Diem’in (eski adıyla Libra) baş ekonomisti Christian Catalini, kısa süre önce açıklanan Diem USD stablecoininin ABD Merkez Bankası dijital para birimi (CBDC) veya dijital dolar verene kadar yalnızca geçici bir adım olarak tasarlandığını söyledi.   

Yakın zamanda proje merkezini İsviçre’den ABD’ye taşımaya karar veren Facebook’un Stablecoin’i Diem’in yıl sonuna doğru piyasaya sürülmesi bekleniyor. Catalini, Consensus 2021 programında konuştu. Catalini Diem’in Fed tarafından çıkarılacak bir dijital dolar olması durumunda kaldırılacağını belirtti.

Bkz: Bitcoin haberleri ve son dakika gelişmeleri

“Fed tarafından çıkarılan dijital dolar gibi bir para olursa, Diem doları ortadan kaldırabiliriz. Bunun istikrar, para değerin korunması ve makroihtiyati politika ile ilgisi var. Bunu değiştirmek istemiyoruz. Aslında hem yerel hem de küresel olarak tüketiciler için kullanımı hızlandırmak için bu altyapıyı geliştirmek ve bundan yararlanmak istiyoruz.”

Catalini ayrıca Diem’in tabilcoin’i destekleyen rezervlerin faiz gelirine güvenmeyeceğini belirtti. Rezervler esas olarak 90 günden daha kısa vadeli hazine tahvilleri şeklinde olacak. Diem işlem ücretlerinden düşük bir gelir elde edecek ve işlem ücretlerinin düşük olacağı belirtiliyor.

Diem, birlikte çalışabilirlik, artan rekabet ve tüketici tercihi nedeniyle daha büyük bir cüzdanla rekabet edebilecek küçük bir cüzdan öngörüyor. 

Gizlilik ve rekabet konusundaki eleştirilerede değinen Catalini, gizliliği genişleteceklerini ifade etti.

 “Diem’de, tasarım gereği gizlilik olacak ve ayrıca ağdaki rekabetin bir boyutu olarak mahremiyeti teşvik etmek istiyoruz.”

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.