fbpx
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Düşüş trendinde Bitcoin’den nasıl kazanç elde edilir?

Düşüş trendinde Bitcoin’den nasıl kazanç elde edilir?

Düşüş trendinde Bitcoin’den nasıl kazanç elde edilir?
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Kripto Para pazarı 2018 yılına çok kötü bir başlangıç yaptı. Tarihi zirveleri gören kripto paralar son 3 aydır düşme trendinde. Anlamsız bir yükseliş grafiğinin ardından anlamsız bir düşüş bu pazarın ne kadar manipülatif ve kaygan olduğunu göstermiş durumda. Peki bu ayı piyasasında dahi para kazanılabilir mi?

Bir boğa piyasasında herkes kazanç elde edebilir. Fakat asıl potansiyel kazancın elde edildiği yer ayı piyasasıdır. Peki ayı piyasasında bir trader nasıl hareket etmelidir? Stratejisi ne olmalıdır? Hangi vadede düşünmelidir?

Ayı Piyasası En İyi Piyasadır

Deneyimsiz borsa yatırımcıları arasında bir inanç vardır. Eğer altcoinleriniz su aldıysa beklemekten başka yapacak bir şey yok.

kripto para Düşüş trendinde Bitcoin'den nasıl kazanç elde edilir?

koinmedya_paradex

Balığa gidin, bir gym salonuna yazılın yani sizin avantajlı olduğunuz vakit gelinceye kadar vakit öldürün. Ayı piyasaları kaçırma korkusu ve açgözlü kısa süreli zengin olma isteğindeki kişilerin döküldüğü akıl ve mantığın galip geldiği piyasalardır. Aslında böyle bir pazarda başarılı olmak için çok fazla deneyimli olmaya gerek yok. Temel prensiplere bağlı kalan psikolojisini kontrol altında tutabilen biraz öğrenmeye açık herkes para kazanabilir. Ne var ki hepimiz insanız ve çoğumuz iç zaafiyetler içindeyiz. Ta ki böyle bir süreç yaşayıp gerekli dersi alıncaya kadar. Fakat bir sonraki coşkulu piyasada çoğu yatırımcı aldığı dersi yine unutacak. İnsan işte.

İşin bu noktasında kabul etmek gereken bir gerçek var. Bitkoin bizim ihtiyacımız olduğu için artmaz. Artması gerektiği için artar. Şu anda bazı borsalarda aynen forexde olduğu gibi çıkışta olduğu gibi inişte de kazanabiliyorsunuz. Bitcoin Futures. Bitmex ve Okex’te 8 saatlik vadeli yatırımlar var. Fakat bu yatırımlarda altcoinleri seçmek çok mantıklı değil. Çünkü piyasanın yönünü belirleyen Bitcoin.

Marjin Yatırımını Deneyin

Marjin yatırım temel olarak kaldıraç etkili vadeli yatırımlar olarak tanımlanabilir. Eğer kesinlikle kendinizden eminseniz 100x’e kadar yatırım yapabilirsiniz. Fakat bu çeşit bir ticarette amatörlerin kısa sürede kaybetme riski basit ifadeyle %99. Marjin ticaret normal kripto ticaretinden farklıdır. Burada aslında bir kripto para yoktur saklanan. Sadece belli vadede kripto paranın değerine dair bir tahmin üzerine yatırım yapılır. Yatırdığımız miktar üzerine bir kaldıraç belirlenir ve yatırdığımız miktarın tamamını kaybedinceye kadar pozisyon açık kalır.

Teknik Analiz Yeteneğinizi Geliştirin

Ayı piyasasının bir güzel tarafı da ev ödevimize çalışmak için fırsat vermesidir. Her şey sadece teknik analizle belirlenemezse de teknik analizlerin yine bir çok durumda başarılı olduğu da açık. Bu nedenle bir piyasada uzun vadede kazanç için teknik analiz yönümüzü geliştirmek akıllıca olacaktır. Hareketli ortalamalar, fibonacci çekilmesi ve diğerleri. Bitmex testnet sizin için bir oyun alanı olabilir. Öğrendiklerinizi çeşitli indikatörlerle kayıp yaşamadan bu platformda uygulayabilir ve gerçek bir piyasada karnenizi görebilirsiniz.

Bir çok kripto trader tradingview’ın ekranlarından  uzak bir hayat sürüyor. Böyle bir pazarda genelde zamanınız bol olduğu için kendinizi geliştirmek en doğru hareket olacaktır. Temel dinamikleri öğrenmek size ne zaman piyasaya giriş yapmanız gerektiğini ne zaman satmanız gerektiğini öğretecektir. Aksi takdirde %70 çekilme yaşayacak bir piyasada kurbanlık koyun gibi HODL sloganına takılır kalırsın.

“koinmedya_binance”

kripto para Düşüş trendinde Bitcoin'den nasıl kazanç elde edilir?

Tırtıklayarak kazanç elde edin

Pazar değişken bir hal aldığında küçük hareketlerle piyasanın üstünden krem tadında karlar alabilirsiniz. Tırtıklama ticareti bir tut bir bırak şeklinde yapılan ve zamanı olan hemen her trader’ın kolayca yapabileceği bir kazanç metodudur. Bunun için belli bir fiyat kanalında aşağıdan al yukarıdan sat yaparak tatlı kazançlar  elde edilebilir. Dikkat edilmesi gereken tek şey 10 defa ufak kazancı tek ayakta beklenmedik bir piyasa hareketi ile bir defada vermemektir.

 

Gizli elmaslar için bir kazı yapın

Ayı piyasasında her şeyin değeri olması gerekenden düşüktür. Çünkü bu piyasada bir coinin gerçek değeri çok umursanmadan bazı sahipleri tarafından satılıyordur. Düşük hacim ve fiyat nedeniyle her hangi bir coine saldırmak mantıklı olmaz. Yerine iyi kazanç getirecek göz ardı edilen projeleri inceleyip yatırım yapmak gerek. Çünkü bu tür coinler pazar toparlandığında 10x hatta daha fazla kazanç getirir. Hele ki zirvelerden %70-80 düşüş göstermiş önemli projelerin coinlerini düşününce bir boğa piyasasında bunların projelerini hayata geçirmelerinin edeceği değeri dikkate almak gerek.

Çoğu kripto para yatırımcısı sabırsız. Bunu bir platformun geliştirme aşamasında kimsenin ilgili olmaması durumu gibi düşünebilirsiniz. Özellikle sosyal medya hesaplarını takip etmenizi ve github’daki gelişleri dikkate almanızı öneririz.

koinmedya_brave

ICO Dedektifliği Yapın

Özellikle konu ICO’lar olunca düşük bir pazar sapla samanı birbirinden ayırmak için harika bir zaman. Ocak ayında büyük yatırım toplayan yüksek değerlerden satılan coinler şu anda borsaya girdi ve yerlerde sürünüyorlar. Bunlar arasında iyi projeleri bırakın ICO fiyatını büyük yatırımcılara satılan özel fiyatlardan dahi alabilirsiniz. Yeni ICO’lara etherlerinizi harcamaktan ziyade zaten pazara girmiş kimsenin şu an umursayacak durumda olmadığı projeleri inceleyin. Ekiplerinin geçmişine bakın, proje dökümanını okuyun, ortaya çıkmış ürünü varsa onu test edin. Gerçek ICO uzmanları daha kalabalıklar keşfetmeden iyi projeleri keşfeder ve yatırım yapar.

Eight Ways to Profit in a Crypto Bear MarketKendinize bir iş bulun

Eğer kripto ticaretinden yeterince kazanç elde edemiyorsanız kendinize bir iş bulmanız en doğru hareket olur. Dışarıda bir çok firma kripto para ile ilgili eleman arıyorlar. Çünkü herkes biliyor ki fiyat düşüşü geçici her kışın ardından bahar gelir. Herkes işine ve projesine bakıyor. Kripto para pazarında çalışmanın bir güzel yanı da gelecekte iyi kazançlar bırakabilecek şekilde kripto para ile ödeme alabiliyorsunuz. Daha sonra boğa piyasasında bugün çok da değerli olmayan coinleriniz çok iyi değerlere ulaşabiliyor.

Kaynak: News.Bitcoin

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.