fbpx
  1. Anasayfa
  2. Koin HaberleriEthereum Haberleri
  3. “Ethereum boğa koşusu asıl şimdi başlıyor!”

“Ethereum boğa koşusu asıl şimdi başlıyor!”

“Ethereum boğa koşusu asıl şimdi başlıyor!”
0
“koinmedya_holdex_finance”
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Blockchain analiz platformu Cryptoquant’ın kurucusu Ki Young Ju, mevcut Ethereum boğa koşusu hakkında ses getirecek çok önemli veriler paylaştı.

Ethereum boğa koşusu devam edecek mi?

Ethereum bugün de yükselişe ara vermeden devam ediyor! Yılın başından bu yana yaklaşık %450 oranında değer kazanan en büyük altcoin, bugün en son 4.208 dolarlık bir ATH daha yaptı! Peki Ethereum neden yükseliyor?

Blockchain analiz platformu Cryptoquant’ın CEO’su ve kurucusu Ki Young Ju’ya göre, mevcut zirve 2018’deki zirveden çok farklı! Ona göre Ethereum boğa koşusu daha yeni başlıyor!

Ki Young Ju Twitter’da, mevcut ralli ile 2018 başındaki boğa koşusu arasındaki farkı ortaya koyan önemli veriler paylaştı.

https://twitter.com/ki_young_ju/status/1391719830735052800

Ethereum’un yeni zirvesi neden 2018’deki zirveden farklı?

“Borsalardan Ethereum çıkışları artıyor!”

Ki Young Ju, mevcut Ethereum piyasalarına hakim olan iki sürece dikkat çekiyor. Her şeyden önce, tüm büyük borsalardan ETH çıkışları günden güne artıyor. Yani Ethereum yatırımcıları, fonlarını uzun vadeli tutmak üzere soğuk cüdanlara aktarıyor.

Aynı zamanda, merkezi platformlara yapılan ETH girişleri de azalmaya başladı. Sonuç olarak, borsalarda satılabilecek ETH miktarı da düştü.

Analist, bu çıkışları, kripto para birimi için güçlü bir yükseliş sinyali olarak görüyor. Dolayısıyla Ethereum pozisyonları da sağlam temeller nedeniyle güç kazanıyor:

“Artan borsa çekimleri, Ethereum ekosisteminin büyüdüğünü ve insanların satış yapmadan hodl ettiğini gösteriyor.”

“Ethereum piyasaları henüz zirveyi görmedi!”

ethereum boğa "Ethereum boğa koşusu asıl şimdi başlıyor!"

Ethereum (ETH) bugün (10 Mayıs 2021’de) 4.100 doların üzerinde yükselerek, tüm zamanların en yüksek seviyesini 4.190 dolara çıkardı.

Ki Young Ju, mevcut durumun Ocak 2018’e kıyasla oldukça farklı göründüğünü kaydediyor. Çünkü veriler, bugün satış baskısının 40 ay öncesine göre önemli ölçüde daha zayıf olduğunu gösteriyor.

Altcoin sezonunun ayak sesleri duyulurken; Ethereum rallisi iki güçlü güncelleme ile daha fazla ivme kazanabilir.

  • Ethereum 2.0
  • Ethereum EIP-1559 uygulaması

Ethereum 2.0, Ethereum (ETH) protokolünün (PoS) versiyonudur. Tüm Ethereum (ETH) ağını birbirine bağlı parçalardan oluşan bir sisteme ayıracak ve blockchainin güvenliğinin temel bir mekanizması olan madenciliği, staking sistemi ile değiştirecek.

Ethereum staking sözleşmesinin başlatılmasından bu yana net bir şekilde büyüyen bir trend var. Bu minvalde, Ethereum topluluğu, ETH2 sürümüne yaklaştığımız şu günlerde, giderek daha fazla Ethereum stake etmeyi düşünüyor.
(Ethereum 2.0’da minimum stake oranı 32 ETH. Bu nedenle bir validatör olmak için stakerların sözleşmelere minimum 32 ETH kilitlemesi gerekiyor.)

ETH 2.0 yükseltmesi, Proof-of-Stake konsensüsüne geçiş dahil olmak üzere, ağa çok sayıda yenilik getirecek. Ayrıca ETH 2.0’a tamamen geçildikten sonra, ağın saniyede 100.000 işlem gerçekleştirmesi bekleniyor.

Son olarak; EIP-1559 uygulamasının Temmuz 2021’de faaliyete başlaması bekleniyor. Bu uygulama dinamik ücret sistemi ve ücretlerin periyodik olarak imha edilmesiyle Ether’i deflasyonist bir varlığa dönüştürecek.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: