1. Anasayfa
  2. Koin HaberleriEthereum Haberleri
  3. Ethereum 2.0 staking sözleşmelerinde büyük rekor!
becommer_koinmedya
becommer_koinmedya

Ethereum 2.0 staking sözleşmelerinde büyük rekor!

Ethereum 2.0 staking sözleşmelerinde büyük rekor!
0

Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Son 24 saat içinde rekor miktarda ETH stake edilirken, Ethereum 2.0 staking sözleşmelerinde kilitlenen toplam token sayısı önemli bir kilometre taşını daha geride bıraktı!

Ethereum 2.0 staking sözleşmelerine 1 saatte rekor giriş!

Yaklaşan Ethereum 2.0 yükseltmesinden önce, stake edilen toplam ETH miktarı kayda değer miktarda artış gördü.

Blockchain verilerine göre, son 24 saat içinde 100.000’den fazla ETH stake edildi ve Ethereum 2.0 staking sözleşmelerinde kilitlenen toplam token sayısı 6 milyon ETH’ye yaklaştı! Lansman tarihi yaklaşırken, muhtemelen bu oran daha da artacak.

Ethereum’u ne bekliyor

Yalnızca bir günde 100K ETH stake edildi!

CryptoQuant’tan elde edilen veriler dün, 100 binden fazla (mevcut fiyattan 200 milyon doların üzerinde bir değere karşılık geliyor) ETH’nin sadece bir günde Ethereum 2.0 mevduat sözleşmesine kilitlendiğini ortaya koydu.

Ethereum 2.0 sözleşmeleri tarihsel bir dönüm noktasını daha aştı! 

Ethereum 2.0, bir başka önemli kilometre taşını daha geride bıraktı! Stake edilen ETH miktarı, dolaşımdaki toplam ETH arzının %5’ini aştı.

ethereum 2.0 staking sözleşmeleri Ethereum 2.0 staking sözleşmelerinde büyük rekor!
Ethereum fiyatı ve stake edilen miktar – Kaynak: CryptoQuant

Bu ayın başlarında, Ethereum ağı, ETH 2.0 kapsamında stake edilen toplam coin miktarı, (o zamanlar 14 milyar dolar değerinde olan) 5.2 milyon ETH’yi aşarak rekor kaydetti. 

Şu anda ise mevduat sözleşmesinde 5,88 milyondan fazla ETH ile birlikte ETH 2.0 üzerindeki blokları işleyen 174.318 doğrulayıcı var.

Validatörlerin ve stake edilen ETH’lerin sayısındaki artış gerçekten de etkileyici. Esasen Ethereum 2.0, Aralık 2020’de Beacon Chain’in başlatılmasının ardından resmi olarak faaliyet göstermeye başladı. ETH topluluğu, ağ yükseltmesine tam destek verdi ve sadece bir haftada 1 milyondan fazla ETH stake etti.

Staking sözleşmesinin başlatılmasından bu yana net bir şekilde büyüyen bir trend var. Blockchain analiz firması CryptoQuant, (24 Haziran 2021), stake edilen toplam ETH değerinin yaklaşık 11 milyar dolar olduğunu bildirdi. Nitekim bu kadar yüksek oranda fonun yeni sözleşmeler kapsamında kilitlenmesi, yükseltmenin arkasında büyük bir desteğin olduğunu gösteriyor.

Ethereum yorum: ETH 2.0’a hazır mısınız?

Ethereum 2.0 Yükseltmesi nedir?

Ethereum 2.0, Ethereum (ETH) protokolünün (PoS) versiyonudur. Tüm Ethereum (ETH) ağını birbirine bağlı parçalardan oluşan bir sisteme ayıracak ve blockchainin güvenliğinin temel bir mekanizması olan madenciliği, staking sistemi ile değiştirecek. Daha fazlası için tıklayınız.

ETH 2.0 yükseltmesi, ölçeklenebilirlik ve yüksek gas ücretleri gibi Ethereum ağında yaşanan bazı ciddi sorunlarını ele almak için başlatıldı.

Ethereum 2.0’da minimum stake oranı 32 ETH’dir, bu nedenle bir validatör olmak için stakerların sözleşmelere minimum 32 ETH kilitlemesi gerekiyor.

Yani bir validatör olmak için stakerların, 32 ETH’yi stake etmesi gerekiyor. Nitekim, bu kadar yüksek maliyeti göze alan Ethereum (ETH) destekçileri, mevduat sözleşmesine şu ana kadar 5.88 (mevcut fiyattan yaklaşık 11.6 milyar dolar) yatırdı.

Bu arada Sharding, ETH 2.0 ile birlikte gelecek 1. katman ölçekleme çözümü olmasına rağmen, Ethereum kurucu ortağı Vitalik Buterin, mart ayında ekibinin önümüzdeki birkaç ay içinde ağı 100 kat ölçeklenebilir hale getirecek 2.katman çözümünü tamamladığını açıkladı.

Yüksek gaz ücretleri ve işlem sürelerinin uzunluğu piyasayı olumsuz etkiliyor. Dolayısıyla aşamalı bir şekilde ağda yapılacak olan değişiklikler ile birlikte ETH 2.0 yükseltmesi, Proof-of-Stake konsensüsüne geçiş dahil olmak üzere, ağa çok sayıda yenilik getirecek. ETH 2.0’a tamamen geçildikten sonra, ağın saniyede 100.000 işlem gerçekleştirmesi bekleniyor.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: