1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Görülmemiş seçim vaadi: New York’u Bitcoin merkezi yapacağım…

Görülmemiş seçim vaadi: New York’u Bitcoin merkezi yapacağım…

Görülmemiş seçim vaadi: New York’u Bitcoin merkezi yapacağım…
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

New York şehri belediye başkanını seçmeye çalışırken, adaylardan Eric Adams şehri Bitcoin merkezi yapacağı vaadinde bulundu.

Görülmemiş seçim vaadi: New York’u Bitcoin merkezi yapacağım…

ABD’nin ve dünyanın finans, iş, kültür ve sanat başkenti New York 2021 belediye başkan aday adayı, Eric Adams önemli bir kripto dostu olarak ortaya çıktı.

Demokratik parti belediye başkan adayı olabilmek için yarışan, emekli polis memuru Eric Adams, önemli seçim vaatlerinde bulundu.

Pazartesi günü yaptığı seçim konuşmasında Adams, kripto hakkında da önemli açıklamalar yaptı. Adams New York’u Bitcoin merkezi olmayı vaadediyor.

 

Size bir yıl içinde farklı bir şehir göreceğinize söz veriyorum…

İşletmeleri [New York’a] getireceğiz.

Yaşam biliminin merkezi, siber güvenliğin merkezi, otonom araçların merkezi, insansız hava araçlarının merkezi ve Bitcoin merkezi olacağız.

 

New York Times’ın verilerine göre Adams, şu anda yaklaşık %32 oyla lider olduğu belediye başkanlığı yarışını kazanırsa New York’u bir teknoloji merkezine dönüştürmeyi hedefliyor. Adaylık seçimi kesin sonuçlarının 12 Temmuz haftasında açıklanması bekleniyor. Belediye başkanlık seçimi ise 2 Kasım 2021 günü yapılacak.

New York Times verilerine göre Adams şu anda en yakın rakibi Maya Wiley’in 75.000 oy önünde bulunuyor. Emekli bir polis memuru olan Adams, New York’u nasıl bitcoin’in merkezine dönüştürmeyi planladığını açıklamazken, Bitcoin dostu Belediye Başkanı Francis Suarez ve onun sayesinde bir kripto merkezi haline gelen Miami ile rekabet edecek gibi görünüyor. Adams sözlerini şöyle sürdürdü:

Miami, [sen öne geçtin], ancak biz işlerimizi geri getireceğiz.

 

Uzun zamandır Bitcoin savunucusu olan eski Demokrat başkan adayı Andrew Yang, ön yoklamalarda kötü sounçlar alınca hafta başı New York belediye başkanlığı yarışından çekildiğini ilan etmişti.

Miami, Texas derken şimdi de New York’un Bitcoin ve kripto konusunda bu kadar istekli görünmesi, yalnız ABD değil bütün kripto alanı için oldukça pozitif bir gelişme.

 

Canlı BTC fiyatı: $ 26,895.21

İlgili: Bitcoin nasıl alınır? Bitcoin almanın 8 kolay yolu

İlgili: En iyi, en güncel Bitcoin forumları BTC konuşulan Telegram toplulukları

İlgili: Bitcoin cüzdan nedir? 2021’nin en iyi Bitcoin cüzdanları

Kaynak