fbpx
  1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Dev şirketten 2.2 milyar dolarlık şimdiye kadarki en büyük kripto girişim fonu

Dev şirketten 2.2 milyar dolarlık şimdiye kadarki en büyük kripto girişim fonu

Dev şirketten 2.2 milyar dolarlık şimdiye kadarki en büyük kripto girişim fonu
0
“koinmedya_holdex_finance”
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Silikon Vadisi girişim şirketi Andreessen Horowitz, blockchain teknolojisine olan güveni pekiştiriyor. Son yıllarda birçok kripto girişimine destek veren şirket, şimdi de 2.2 milyar dolarlık şimdiye kadarki en büyük kripto girişim fonu oluşturdu.


Andreessen Horowitz’ten 2.2 milyar dolarlık dev kripto girişim fonu

Girişim sermayesi şirketi Andreessen Horowitz, yeni kripto odaklı fon kuruyor. Bu fon, blockchain projelerinin boyutunu ve pazarlanabilirliğini genişletmek için kullanılacak. Bu da aslında girişim sermayesi şirketlerinin kripto paraların kalıcı olacağına olan inancını gösteriyor.

Kripto Fon III ismi verilen bu fon resmi olarak bugün duyuruldu. 2.2 milyar dolarlık fonun başında ise Andreessen Horowitz genel ortakları Chris Dixon ve Katie Haun var. Fon, yeni merkezsiz ekonomiye katkı yapan kripto para ağları ve takımlarını finanse etmek için kullanılacak.

Andreessen Horowitz, bu fon ile ilgili şu açıklamayı yaptı:

“Bu fon, gelecek nesil vizyoner kripto proje kurucularını bulmamıza ve kriptonun en heyecan verici alanlarına yatırım yapmamıza olanak sağlıyor. Her aşamada projeye yatırım yapıyoruz. Erken dönem başlangıç aşamasındaki projelerden tam gelişmiş sonraki aşama ağlarına kadar.”

Bu yılın başında Andreessen Horowitz’in kripto için 1 milyar dolarlık fon kurduğu söylentileri dolaşıyordu. Şimdi ise fonun, söylentilerin çok üstünde, 2.2 milyar dolarlık bir büyüklükte olduğu ortaya çıkıyor. Bu fon aynı zamanda Kripto Fonu II’nin üzerine kuruldu. Bu yatırım girişimi fonu ise Andreessen Horowitz tarafından Ağustos 2020 yılında kurulmuştu.

Andreessen Horowitz, blockchain sektöründe başarılı yatırımları ile dikkat çekiyor. Şimdiye kadar bazı dikkat çeken fon toplama girişimlerini yönetti. Kısa süre önce ise token satışlarında Solana Labs 314 milyon dolar topladı. Girişim şirketi ayrıca NFT pazaryeri OpenSea için 23 milyon dolarlık fon, 40 milyon dolarlık Talos fonu ve Aleo’daki 28 milyon dolarlık fon toplama organizasyonlarının arkasındaydı. Firma aynı zamanda Dfinity’nin 2018’deki 105 milyon dolarlık kazancını da yönetti.

Girişim şirketinin blockchain portföyü, Coinbase, Facebook destekli Diem, Compound ve Maker dahil olmak üzere sektördeki en büyük isimlerden bazılarını içeriyor.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.