1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Artık en büyük ETH hesabı Ethereum 2.0 kontratı, bu durum piyasayı nasıl etkiler?

Artık en büyük ETH hesabı Ethereum 2.0 kontratı, bu durum piyasayı nasıl etkiler?

Artık en büyük ETH hesabı Ethereum 2.0 kontratı, bu durum piyasayı nasıl etkiler?
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

London güncellemesinin zincirleme etkileri görülmeye başlandı. Artık en büyük ETH adresi, Ethereum 2.0 staking kontratı. Peki bu durumun piyasaya etkisi nasıl olur?

Artık en büyük ETH hesabı Ethereum 2.0 kontratı, bu durum piyasayı nasıl etkiler?

Ethereum ağı son günlerde yeni bir kilometretaşını daha geride bıraktı. 17 Ağustos’ta, Ethereum 2.0 stake sözleşmesi Wrapped Eth (WETH)yi geride bırarak en büyük ETH hesabı haline geldi.

Etherscan verilerine göre, Eth2 mevduat sözleşmesi şu anda 23 milyar dolar değerinde, 7.14 milyondan fazla Ether tokenine sahip.

Söz konusu rakam, dolaşımdaki tüm Ether tokenlerinin yaklaşık %6,1’ini oluşturuyor. Bu da Ethereum için stake oranının şu anda %6’nın üzerinde olduğu anlamına geliyor. Wrapped Ether mevduat sözleşmesi, 6.97 milyon tokeni, yani tüm Ether’in %5.94’ünü elinde bulundurarak ikinci sırada yer alıyor. Beaconcha.in’den gelen veriler, Ethereum ağında şu anda 217.354 doğrulayıcı olduğunu ortaya koyuyor.

Ethereum 2.0

Ethereum 2.0 stake değerine görülen artış, Ethereum’u en çok stake edilen 3. coin haline getirdi. Staking Rewards verilerine göre, stake konusunda Ethereum, Cardano ve Solana’dan sonra geliyor.

Şu anda 23 milyar dolar değerinde ETH sakeine karşı, zaten PoS siteminde kurulmuş olan Solana’da 26 milyar dolar değerinde SOL Cardano’da ise 63 milyar dolar değerinde ADA coin stake edilmiş durumda.

Konuyla ilgili konuşan piyasa uzmanlarından Kraken Intelleigence yöneticisi, Pete Humiston şunları söylüyor:

Ether’in piyasa değeri 350 milyar doların oldukça üzerinde: Hem Solana hem de Cardano’yu katlamış durumda. SOL ve ADA, ETH 2.0’daki ETH’nin %5,7’sine kıyasla daha büyük oranlarda stake edilmiş olabilir, ancak Ethereum’un büyüklüğü, ETH 2.0’ın ilerlemeye devam ettikçe her ikisini de geçmesini kaçınılmaz hale getiriyor.

Humiston Ethereum enflasyonundaki düşüşün, ETH’yi arzı kıt bir barlık haline getirdiğinin altını çiziyor. Humiston’a göre PoS sistemine geçildiğinde ETH’nin enflasyon programı da değişecek.

Eğer ETH PoS kapsamında verilen offsetleri yaktıysa, ETH deflasyonist bir varlık haline gelecektir. Eğer [ETH]ye karşı talep mevcut haliyle devam ederse ETH fiyatının artacağını tahmin etmek yanlış olmayacaktır.

Canlı ETH fiyatı: $ 1,635.07

İlgili: Ethereum (ETH) teknik analizi

İlgili: Ethereum haber, gündem ve son dakika gelişmeleri

İlgili: Ethereum (ETH) güncel yorum, fiyat tahmini, ETH fiyat analiz

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: