1. Anasayfa
  2. EğitimKripto Para
  3. Ethereum 2.0’a ne zaman geçilecek? Ethereum geliştiricisi açıkladı

Ethereum 2.0’a ne zaman geçilecek? Ethereum geliştiricisi açıkladı

Ethereum 2.0’a ne zaman geçilecek? Ethereum geliştiricisi açıkladı
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Ethereum Merge baş geliştiricisi Tim Beiko, Ethereum 2.0 için bekleyenleri üzen bir açıklama yaptı. Detaylar haberimizde.

Ethereum 2.0’a ne zaman geçilecek? Ethereum geliştiricisi açıkladı

Ethereum’da tüm gözler bu yıl yapılması planlanan Ethereum 2.0 yükseltmesinde. Ethereum geliştiricileri yoğun çalışmaları sürdürüyor. Ağın bir İş Kanıtı (PoW) algoritmasından Hisse Kanıtı (PoS) algoritmasına geçiş sürecini tamamlayacağı yükseltme, Ethereum’u daha kullanılabilir bir pozisyona getirecek.

İlgili: Ethereum nedir, geleceği nasıl?

Ethereum, dünyanın ilk akıllı sözleşme platformu ve piyasanın hali hazırda en büyüğü ancak rakipleri Ethereum’a göre daha hızlı ve daha ucuz olduğundan görünür olmaya ve rekabete dahil olmaya başladı. Ethereum, geçiş sürecini tamamladığında değerinin daha fazla artacağı tahmin ediliyor.

İlgili:Ethereum fiyat tahmini

Ethereum Merge baş geliştiricisi Tim Beiko, merakla beklenen Ethereum 2.0 geçişi için açıklama yaptı.  Beiko, Twitter’da güncellemenin haziran ayında yapılacağı beklentilerini boşa çıkardı.Ünlü geliştirici, yükseltmenin bu yıl daha sonraki bir tarihte gerçekleştirileceğini belirtti.

“Haziran olmayacak, ancak muhtemelen birkaç ay sonra. Henüz kesin bir tarih yok, ancak kesinlikle PoW’nin Ethereum’daki son bölümündeyiz.” 

Ethereum 2.0’a geçiş blok zincirinin, işlemleri doğrulamak ve ağı güvence altına almak için enerji yoğun özel bilgisayarlar kullanan iş kanıtı konsensüs mekanizmasından hisse kanıtına geçmesini sağlayacak. Geçiş için en önemli yükseltmelerden bir olan Londra güncellemesi geçtiğimiz yıl tamamlanmıştı. Londra güncellemesinin ardından yükselişe geçen Ether, 2021 yılı içerisinde 4,891 dolara yükselerek tüm zamanların en yüksek seviyesini gördü.

İlgili:Ethereum teknik analizi

Ethereum, küresel piyasalar belirsizliklerin hakim olduğu 2022 yılında beklentilerin altında fiyatlandı. Yazının kaleme alındığı anlarda Coinmarketcap verilerine göre 3,100 dolardan işlem göre altcoin, 373 milyar dolarlık bir piyasa değerine ve %19,6’lık bir dominasyon oranına sahip.

Günlük Ethereum (ETH) fiyat hareketleri

ethereum Ethereum 2.0’a ne zaman geçilecek? Ethereum geliştiricisi açıkladı

Kaynak

 

 

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.