1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Ethereum 2.0 istatistiklerinde dikkat çeken değişim!

Ethereum 2.0 istatistiklerinde dikkat çeken değişim!

Ethereum 2.0 istatistiklerinde dikkat çeken değişim!
0

Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

2021 yılının son günlerini durağan bir şekilde sonlandıran Ethereum boğaları, 2022’de çıkış için fırsat arıyor. Aranan enerji Ethereum 2.0’dan elde edilebilir.


Ethereum 2.0 istatistiklerinde dikkat çeken değişim!

Glassnode’un Ethereum blockchain’inde bulduğu değişim, boğalara umut veriyor. Ethereum 2.0 çerçevesinde ağa depozito edilen Ethereum miktarında yeni bir rekor kırıldı. Ethereum 2.0 kaynaklı stake edilen toplam Ethereum miktarı 8.8 milyona çıktı.

Ethereum 2.0’da depozito edilen sözleşmelerin miktarındaki değişim Glassnode’nin resmi twitter adresi üzerinden paylaşıldı. Aşağıdaki Glassnode’nin paylaşımını görüyoruz.

Ethereum 2.0 konusunda beklentiler oldukça yüksek ancak Ethereum’un bu konuda takvimin oldukça gerisinde geldiğini belirtmekte yarar var. Ethereum ağı Ethereum 2.0 ağına 2020 yılının yaz aylarında taşınmayı planlıyordu. Ancak taşınma işlemleri sürekli ertelendi.

Lütfen Bkz: Güncel Ethereum fiyat tahmini

Ethereum ağı üzerinde birçok akıllı sözleşme ve proje işlem görüyor. Bu nedenle Ethereum’un 2.0’a taşınması vakit alıyor.

En son “zorluk bombası” adı verilen ve eski nesil Ethereum ağında madenciliği zorlaştıran güncelleme, Haziran 2022’ye ertelendi. Bilindiği üzere Ethereum 1.0, PoW tipi madencilik ile çalışıyor. Ethereum 2.0’da ise PoS tipi madencilik yapılıyor. Hali hazırda PoS ve PoW tipi madencilik birlikte yürütülüyor. Zorluk bombası ile PoW tipi madencilik zorlaştırılarak PoS tipi madencilik teşvik edilecek.

PoS tipi madencilik ise Ethereum 2.0 ağında stake edilen Ethereum miktarını daha da arttırması bekleniyor. Yani Haziran 2022’ye doğru 8.8 milyon adetlik rekorun daha üstüne çıkılmasını bekleyebiliriz.

Kaynak

İlgili!

Güncel Ethereum fiyat tahmini, geleceği ve beklentisi 2022- 2025

 

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.