Loading...
btc
BTC
-0.38%
Bitcoin
67.061,02 USDT
eth
ETH
-0.5%
Ethereum
3.479,87 USDT
bch
BCH
-0.54%
Bitcoin Cash
443,71 USDT
xrp
XRP
-0.5%
Ripple
0,48 USDT
ltc
LTC
-0.58%
Litecoin
76,87 USDT
bnb
BNB
-0.85%
Binance Coin
597,35 USDT
sol
SOL
-1.61%
Solana
146,90 USDT
avax
AVAX
-1.39%
Avalanche
31,11 USDT
ada
ADA
-0.83%
Cardano
0,42 USDT
dot
DOT
-0.7%
Poladot
6,33 USDT
doge
DOGE
-1.43%
Doge Coin
0,14 USDT
shib
SHIB
-1.33%
Shiba Inu
0,00 USDT

ETH2 için staking hizmeti veren ilk banka

ethereum
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Dünyada ETH2 için staking hizmeti veren ilk banka İsviçre merkezli Sygnum Bank oldu. Bu dijital varlık bankası, Ethereum’un merkezsiz finansın ana gücü olarak görüyor ve ETH stakingi de yatırımcı portföyünün vazgeçilmez parçası olarak tanımlıyor.


ETH2 için staking hizmeti verecek ilk banka Sygnum Bank

Kripto odaklı İsviçre bankası Sygnum Bank, müşterilerine Ethereum stake hizmeti veren dünyanın ilk bankası olacağını duyurdu.

6 Temmuz’da yayımlanan blog yazısına göre, bankanın müşterileri şimdi Sygnum’un kurumsal bankacılık platformu üzerinden ETH stake yaparak yıllık yüzde 7’ye kadar getiri elde edebilirler.

Sygnum kendisini “dünyanın ilk dijital varlık bankası” olarak tanımlıyor ve Ağustos 2019’da İsviçre’de bankacılık lisansı aldı. Ayrıca Ekim 2019’da da Singapur’da sermaye piyasaları hizmeti lisansı almıştı.

Banka, merkezsiz ürün ve hizmetlerin çoğunluğunun Ethereum üzerinde çalıştığını belirterek, DeFi’de kilitli toplam varlıkların değerinin (TVL) de 2021 yılının başından bu yana 3 kat arttığına dikkat çekiyor. Sygnum Bank şöyle diyor:

“Ethereum, merkezsiz finans (DeFi) uygulamalarının hızlı büyümesine güç veren kripto. Bundan dolayı (ETH2) staking, çekici getiriler arayan uzun vadeli Ethereum yatırımcıları için zorlayıcı bir seçim.”

Sygnum’un üst düzey yetkilisi Thomas Eichenberger, Ethereum stakingi “dijital varlık portföyleri için temel bir unsur” olarak adlandırıyor.

İlgili – Ethereum DeFi tokenlerinde yükseliş – Haftanın en çok kazandıranları

Sygnum’un staking hizmetleri

Sygnum, Kasım 2020’de Tezos (XTZ) için staking hizmetleri başlatmıştı. Ayrıca Mart ayından bu yana da Dijital İsviçre Frangı stabil coini DCHF için sabit vadeli bir mevduat ürünü sunuyor.

Banka, staking alanında çok zorlu bir rekabet ile karşı karşıya. Özellikle de kriptonun yerel staking sağlayıcıları ve lider ABD şirketleri Coinbase ve Krake gibi merkezi borsalar bu alanda büyük rekabet oluşturuyor.

Sygnum ayrıca DeFi varlıklarını da desteklemenin yolları arayışında ve geçen ay sekiz lider token için düzenlenmiş bankacılık servisi başlatmıştı. Bu tokenler UNI, MKR ve CRV de var.

Ethereum’un Londra güncellemesi 4 Ağustos’ta

Bu arada merakla beklenen Ethereum ağının Londra güncellemesinin de 4 Ağustos’ta başlatılacağı bildirildi. Daha önce Temmuz ortası olması bekleniyordu. Bu gelişme fiyata pozitif etki yapıyor.

İlgili – JPMorgan’dan Ethereum ve Staking ekosistemine övgü dolu sözler…

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.