ENS Coin Nedir? ENS/USD yorum, geleceği ve haberleri

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

ENS coin nedir? ENS coin yorumları nasıl? ENS coin geleceği ve fiyat tahminleri umut vadediyor mu? ENS coin ile ilgili gelişmeler bu yazımızda.

ENS coin yorum

 

ENS/USD – 1 ENS kaç dolar?

ENS/TRY – 1 ENS kaç lira?

ENS coin nedir?

ENS coin, Ethereum tabanlı bir projedir ve amacı uzun ve karmaşık harf ve isimlerden oluşan adresleri daha kolay ve okunabilir hale getirmektir. Ethereum Name Service ENS, Ethereum blockchaini üzerinde işlem gören dağıtık, açık ve uzatılabilir bir isimlendirme sistemidir.

ENS coinin görevi makineler tarafından okunabilen isimleri insanlar tarafındana okunabilen isimlere göre düzenlemektir. Ethereum adresleri, kriptopara adresleri, içerik hashleri ve metadata bunlardandır. ENS ayrıca karşıt çözümleri de desteklemektedir. Bu şekilde de canonical isimler ile yada ara yüz tanımları gibi metadatayı Ethereum adresleri ile ilişkilendirebilir.

ENS, DNS benzeri hedeflere de sahiptir ancak ethereum blockchainin sağladığı sahip olduğu becerilere ve sınırlılıklara bağlı olarak farklı bir mimarisi de vardır. DNS gibi ENS de alan adı denilen dot ayrımlı hiyerarşik isimlerin olduğu bir sistem çalıştırmaktadır. Bu sistemde alan adı sahibinin alt alan adları üzerinde tam kontrolü vardır.

Üst düzey alan adları; örneğin “eth” ve “test” akıllı sözleşmelere aittir ve bunlar da alt alan adlarının tahsisini belirleyen kuralları yönetir. Bu kuralları takip eden herkes kendi kullanımları için bir alan adına sahip olabilir. ENS ayrıca, ENS’de kullanılmak için kullanıcının kendisine ait olan DNS isimlerini ithal etme işini de destekler.

ENS’in hiyerarşik yapısı nedeniyle her seviyede bir alt alan adına sahip olan herkes kendisi adına bu alt alan adlarını istediği gibi şekillendirebilir. Örneğin Alice eğer ‘ alice.eth’ alan adına sahipse o zaman ‘pay.alice.eth‘ gibi yeni bir  alan adı oluşturabilir ve onu dilediği gibi düzenleyebilir.

ENS, Ethereum ana ağında ve çeşitli test ağlarında kullanılıyor. Eğer bir ensjs Javascript kütüphanesi ve veya son kullanıcı uygulamasını kullanıyorsanız, o zaman bu uygulama otomatik olarak etkileşimde olduğunuz ağı belirleyecek ve ENS  hemen işe koşulacaktır.

bkz: Bitcoin (BTC/USD) Yorum: Fiyat, Grafik ve Geleceği

ENS nasıl çalışır?

Kripto adresleri bildiğiniz gibi harflerin ve rakamların olduğu uzun bir dizinden oluşmaktadır. Bu dizinler akıllı sözleşme adresleridir. ENS işte bu gibi akıllarda zor kalan uzun ve karışık adresler yerine Ethereum blokchaininde açık, genişletilebilen ve dağıtık bir sistem olarak yeni bir adres türü olan ENS teknolojisini geliştirmiştir. Mesela 0xb2t0c2şt3x gibi adresler yerine koinmedya.eth gibi adresler ile ödemeler daha kolay ve basite dönüştürülebilmiştir.

ENS’nin kurucusu ve aynı zamanda baş geliştiricileri Nick Johnson ve Alex Van de Sande’dir ve 2017 yılında kuruldu. Her iki geliştirici de Ethereum vakfında görev aldıdır.

ENS/USD fiyat grafiği yorum

ens coin ENS Coin Nedir? ENS/USD yorum, geleceği ve haberleri

Ens coin, aşaı yönlü takozu kırmaya çalışıyor. Direncin hemen üzerinde 200 günlük EMA direnci de mevcut. Bu iki seviyenin üzerinde başarılı kapanış yapabilirse 17 dolara kadar yükselebilir.

bkz: DXY ABD dolar endeksi yorum ve grafik: DXY nedir ve ne yapacak?

ENS coin geleceği ve fiyat tahmini 2024, 2025 – 2030

Tarihsel fiyat hareketlerine, mevcut gelişmelere ve sosyal tutumlara dayanarak yapılan teknik analizler sonucunda ENS fiyat tahmini muhtemel beklentiler aşağıdaki gibidir.

Buna göre ENS coin fiyatı 2025 yılında 55 dolara kadar yükselebilir. Ancak ardında düşüşler bekleniyor. 2030 yılına kadar ise en yüksek 70 dolara ulaşması öngörülüyor.

Yıl En düşük En yüksek
2024 $ 6.11 $ 16.27
2025 $ 13.76 $ 55.66
2026 $ 15.31 $ 25.42
2027 $ 16.07 $ 39.97
2028 $ 35.13 $ 39.68
2029 $ 37.91 $ 71.45
2030 $ 40.37 $ 51.10

Ethereum Name Service coin geleceği ve fiyat tahmini 2024

Analizler, Ethereum Name Service coinin fiyatının 2024 yılında 4.815 dolar ile 22.36 dolar arasında olabileceğini gösteriyor. Bu, fiyatta ortalama % 164.6’lık bir artış anlamına geliyor.

Ethereum Name Service coin geleceği ve fiyat tahmini 2025

2025 yılında, Ethereum Name Service’in kripto para alanındaki büyümesinin devam etmesi bekleniyor. Böylece coinin fiyatı da artırabilir. Ethereum Name Service coinin 2025 yılında 25.30 dolar ile 176.43 dolar arasında olması bekleniyor.

Ethereum Name Service coin geleceği ve fiyat tahmini 2030

Ethereum Name Service coinin 2030 yılında 83.86 dolar ile 650.0 dolar bölgesine ulaşacağı tahmin ediliyor. Bu da önümüzdeki yıllarda fiyatın ortalama % 1,673.8’lik bir artış yapacağı anlamına geliyor.

Bu tahminler, Ethereum Name Service’in kripto para alanındaki büyüme potansiyeline dayanıyor. Ancak, bu tahminlerin kesin olmadığını ve kripto para piyasasının volatilitesi nedeniyle değişebileceğini belirtmek önemlidir. Yatırım kararları vermeden önce kendi araştırmanızı yapmak ve farklı kaynaklardan bilgi almak önemlidir.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
ENS Coin Nedir? ENS/USD yorum, geleceği ve haberleri
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.