1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. El Salvador Başkanının “Büyük sürpriz” dediği 2022 Bitcoin fiyat tahmini

El Salvador Başkanının “Büyük sürpriz” dediği 2022 Bitcoin fiyat tahmini

El Salvador Başkanının “Büyük sürpriz” dediği 2022 Bitcoin fiyat tahmini
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

El Salvador Devlet Başkanı Nayib Bukele, 2022 yılı için birkaç dikkat çeken Bitcoin fiyat tahmininde bulundu. Lider kripto para için önemli bir ralli ve “büyük bir sürpriz” öngörüyor.


El Salvador Başkanının “Büyük sürpriz” dediği 2022 Bitcoin fiyat tahmini

El Salvador Devlet Başkanı Nayib Bukele, Bitcoin fiyatının 2022 yılında ikiye katlanacağını düşünüyor. Ona göre önümüzdeki 12 ay boyunca BTC fiyatı 100,000 doları görecek. Buna ek olarak El Salvador örneğini takip eden iki ülkenin daha bu yıl Bitcoin’i yasak para birimi olarak kabul edeceğini iddia ediyor.

Bukele, geçtiğimiz yıl Bitcoin yasası çıkararak kripto paraya kucak açan ilk dünya lider olmuştu. Sonuçta BTC, bu orta Amerika ülkesinde yasal ödeme aracı.

O zamandan bu yana birkaç büyük yatırım yaparak aynı zamanda Bitcoin Şehri inşa etme planını da açıklamıştı. Fonseca Körfezi boyunca bir yanardağın tabanında bulunacak Bitcoin Şehri ise kısmen 1 milyar dolarlık “Bitcoin bonoları” tarafından finanse edilecek.

Ayrıntılar: Dünyanın ilk Bitcoin Şehri’ne ne dersiniz?

El Salvador Devlet Başkanı Nayib Bukele ise 2022 Bitcoin fiyat tahminlerini Twitter hesabı üzerinden (Nayib Bukele @nayibbukele) şöyle duyurdu:

“2022 için Bitcoin fiyat tahminleri:

100,000 dolara ulaşacak.
2 ülke daha BTC’yi yasal para birimi olarak kabul edecek.
Bu yıl ABD seçimlerinde başlıca seçim konularından biri olacak.
Bitcoin Şehri inşaata başlayacak.
Yanardağ bonoları aşırı talep görecek.
2022 Bitcoin konferansında Büyük Sürpriz olacak.”

El Salvador Başkanının inşa edeceği Bitcoin Şehri yanardağdan jeotermal enerji kullanacak. Bu enerji hem şehir için hem de Bitcoin madenciliği işlemlerinde kullanılacak.

Diğer yandan son aylarda yeni bir spekülasyon daha dolaşıyor. Buna göre birkaç orta Amerika ülkesi daha Bitcoin’i yasal para birimi olarak kabul etmeye hazırlanıyor. Tabii bu El Salvador’un bu alanda başarılı olmasına da bağlı.

İlgili – Güncel Bitcoin (BTC) fiyat tahmini, gelecek beklentisi 2022- 2025

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: