Düşüşe rağmen analizlerde Bitcoin için kritik seviyeye yükseliş işareti

Düşüşe rağmen analizlerde Bitcoin için kritik seviyeye yükseliş işareti
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Bitcoin (BTC) fiyatı şu an bir geri çekilme yaşıyor. Buna rağmen teknik analizler müthiş bir seviyeye yükselişe işaret ediyor. BTC için yaklaşan Taproot ve ETF onayı katalizörleri var.


Düşüşe rağmen analizlerde Bitcoin için 90,000 dolara yükseliş işareti

Bitcoin son geri çekilme ile kaldıraçlı traderleri “tuzağa” düşürdü. Ancak teknik analizler 90,000 dolar seviyesine yükselişin devam edeceğine işaret ediyor.

İşlem platformu Decentrader, 12 Kasım tarihli piyasa değerlendirmesinde, BTC fiyatı ile ilgili son gelişmelere dikkat çekiyor.

İlgili – Bitcoin (BTC) nedir ve geleceği nasıl? Bitcoin nasıl alınır?

Yüksek zamanlı grafikler “hala boğa”

Çarşamba günü tek bir günde Bitcoin fiyatı 4,000 dolar kaybetti. O zamandan sonra yatay seyirde. Birçok analist ise Bitcoin’in kesinlikle ayı olmadığını belirtiyor.

Kısa vadeli durum kaldıraçlı long traderleri cezalandırdı. Ancak fonlama oranları hala yüksek. Ancak yeni bir yükseliş başlamadan önce BTC sahipleri için biraz daha sancılı süreç olabilir.

Yeni yükseliş başladığında ise Decentrader’e göre yeni tüm zamanların en yüksek değeri gelecek.

İlgili – Güncel Bitcoin fiyat tahmini 2021- 2025

Decentrader, Bitcoin analizinde şöyle diyor:

“Yüksek zamanlı grafiklerde boğa kalmaya devam ediyoruz. Önümüzdeki haftalar için ralli beklentimizin hedefi ise 85,000 dolar – 90,000 dolar bölgesi. Burası 1.618 fib izleme seviyesine denk geliyor.”

Analiz ile paylaşılan grafikte en yakın destek de görülüyor. Bu destek 59,000 dolar civarında.

Düşüşe rağmen analizlerde Bitcoin için 90,000 dolara yükseliş işareti

Taproot ve ETF onayı Pazar günü

Bu arada önümüzdeki birkaç gün BTC için karar verici önene sahip. Çünkü Pazar günü ilk spot fiyat üzerinden ABD ETF başvurusu ile ilgili karar açıklanacak. Aynı zamanda Bitcoin’in Taproot soft forku da başlıyor.

ETF ret olursa kısa vadeli düşüş gelebilir. Ancak 2017 yılından bu yana planlanan Bitcoin protokol güncellemesi Taproot’un inanılmaz etkisi olabilir. En son böyle güncelleme olan Segregated Witness (“SegWit”) olayından 4 ay sonra 20,000 dolarla döngünün zirvesi gelmişti.

Kaynak

İlgili – Bitcoin teknik analizi: BTC boğalarını canlı tutacak kilit nokta!

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Düşüşe rağmen analizlerde Bitcoin için kritik seviyeye yükseliş işareti
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.