Loading...
btc
BTC
-0.87%
Bitcoin
62.871,76 USDT
eth
ETH
-1.26%
Ethereum
3.062,94 USDT
bch
BCH
-5.22%
Bitcoin Cash
481,75 USDT
xrp
XRP
-0.72%
Ripple
0,49 USDT
ltc
LTC
1.34%
Litecoin
79,13 USDT
bnb
BNB
-2.91%
Binance Coin
536,61 USDT
sol
SOL
-3.67%
Solana
133,44 USDT
avax
AVAX
-2.78%
Avalanche
34,18 USDT
ada
ADA
-1.98%
Cardano
0,45 USDT
dot
DOT
-1.17%
Poladot
6,63 USDT
doge
DOGE
-4.79%
Doge Coin
0,15 USDT
shib
SHIB
1.82%
Shiba Inu
0,00 USDT

Ünlü CEO’ya göre Bitcoin’in yerini bu kripto para alacak!

bitcoin
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Milyar dolarlık bir şirket olan Citadel’in CEO’su verdiği röportajda Bitcoin’in yerini alacağını düşündüğü kripto parayı açıkladı. Detaylar haberimizde.

Ünlü CEO’ya göre Bitcoin’in yerini bu kripto para alacak!

Bitcoin şu anda kripto piyasasının tartışmasız lideri. BTC, 1,184 trilyon dolarlık piyasa değeri ile en yakın rakibi Ethereum’dan toplam değer olarak iki kat büyük. Bitcoin’in toplam piyasa değeri de coinmarketcap verilerine göre %43. Bu oranda %19,3 piyasa değerine sahip olan Ethereum’dan iki kat fazla.

İlgili: Bitcoin nedir, geleceği nasıl?

Ancak Bitcoin’in lokomotifi olduğu kripto ekosistemi her geçen gün büyüyor ve yeni özellikler kazanıyor. Bu özelliklere ev sahipliği yapan bazı projeler Bitcoin’e rakip olarak gösteriliyor. Bu projelerin başında Bitcoin’i takip eden Erhereum geliyor.

Bkz: Bitcoin fiyat tahmini

10 Kasım’da The New York Times DealBook’tan Andrew Ross Sorkin ile konuşan milyar dolarlık şirket Citadel’in CEO’su Ken Griffin, Bitcoin’in yerini ancak Ethereum gibi üstün bir kripto para birimi veya Ethereum üzerinde çalışan bir projenin alabileceğini belirtti.

Milyarder Amerikan hedge fon yöneticisi, Bitcoin’e enerji tüketimi, işlem hızı ve dolandırıcılığa açık olması gibi nedenlerle eleştirel bakıyor. Griffin, bu nedenlerin ortadan kalktığı Ethereum veya onun gibi bir projenin Bitcoin’in yerini alacağına inandığını sözlerine ekledi.

İlgili: Ethereum nedir, geleceği nasıl?

Mevcut durumda Ethereum’da işlem ücretlerinin yüksek olması nedeniyle eleştiri alıyor. Ethereum 2.0 yükselmesi tamamlandığında işlem ücretlerinin düşmesi bekleniyor. Griffin, bir ABD merkez bankası dijital para biriminin nihayetinde kripto ekosistemine darbe vurabileceğini de değerlendiriyor.

“Bence hepimiz hala bu merkezi olmayan finans dünyasına girmek ve düşük maliyetli ve etkili bir ödeme sistemi isteyip istemediğimizi anlamaya çalışıyoruz. Bu, kripto topluluğu tarafından mı, yoksa dijital dolarla mı çözülecek?”

Ancak, Griffin’in CBDC’in kripto ekosistemine darbe vurabileceği argümanı şu an gerçeklikten biraz uzak görünüyor. Çünkü dijital bir dolar şu anda DeFi’de mevcut olan getirilerin hiçbirine sahip değil. Enflasyon oranı da göz önünde bulundurulduğunda sabit bir arza sahip olan Bitcoin ve Ethereum’un herhangi bir para birimine karşı sürekli bir koruma görevi göreceğini değerlendirebiliriz. Geleneksel varlıklara yatırım yapan bir çok finans kuruluşlarının ve milyarderlerin kripto paralara kapı açması bu tezi güçlendiriyor.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.