1. Anasayfa
  2. Koin HaberleriBitcoin Haberleri
  3. Bitcoin balinaları puslu havaları sever!

Bitcoin balinaları puslu havaları sever!

Bitcoin balinaları puslu havaları sever!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Bitcoin balinaları, kripto piyasalarını etkisi altına alan son düzeltme sırasında yine rahat durmadı!

Bitcoin balinalarından devasa transfer!

 Balinalara ait büyük kripto para işlemlerini takip eden popüler bir hesap olan Whale Alert, son 24 saat içinde iki büyük kripto cüzdanı arasında devasa miktarda Bitcoin (BTC) transferi gerçekleştirildiğini ortaya koydu.

Buna göre büyük bir Bitcoin balinası, kripto piyasalarını etkisi altına alan son düzeltme sırasında, bir milyar doların üzerinde BTC transferi gerçekleştirdi.

Popüler blockchain işlem takipçisine göre, büyük bir Bitcoin cüzdan sahibi 15.078 BTC’yi bilinmeyen bir cüzdandan başka bir bilinmeyen cüzdana taşıdı. Transfer sırasında, işleme tabi tutulan Bitcoin’in değeri yaklaşık 1.018 milyar dolar civarındaydı.

Balina tarafından gerçekleştirilen bu transfer için 0,00003060 BTC’lik (yazımızı yayına hazırladığımız sırada yaklaşık 1,90$) işlem ücreti kesildi. 

BitInfoCharts’a göre, alıcı taraftaki Bitcoin adresi şu anda dünyanın en zengin 51. Bitcoin cüzdanı.

İlgili – Güncel Bitcoin fiyat tahmini, geleceği ve beklentiler 2021- 2025

Bu arada Whale Alert, piyasayı sarsan düzeltme öncesinde gerçekleştirilen diğer büyük Bitcoin transferlerini de bildirdi. Buna göre; Bitcoin, 10 Kasım Çarşamba günü 69.000 dolarlık zirvenin ardından büyük bir düşüş kaydederken, balinalar düşüşün hemen öncesinde harekete geçti.

bitcoin balinaları Bitcoin balinaları puslu havaları sever!

Şöyle ki;

Balina takipçisi, salı günü bir balinanın bilinmeyen bir cüzdandan bilinmeyen bir başka cüzdana 5.000 Bitcoin transfer ettiğini açıkladı. Ve bu işlem için, 0.00008148 BTC, yani yazımız yayına hazırlanırken yaklaşık 5.30 dolar, ödediğini söyledi. Transfer sırasında, gönderilen BTC’lerin fiat para cinsinden değeri 337 milyon doların biraz üzerindeydi.

Yine Whale Alert, bir başka büyük kripto balinasının salı günü, bilinmeyen bir cüzdandan kripto para borsası Coinbase’e 1500 Bitcoin gönderdiğini söylüyor. O sırada taşınan Bitcoin’in toplam değeri ise 100 milyon doların üzerindeydi.

Ayrıca balina takipçisine göre, çarşamba günü büyük bir Bitcoin yatırımcısı yine bilinmeyen bir cüzdandan Coinbase’e 968 BTC taşıdı. Bu işlemin toplam değeri ise, yaklaşık 65 milyon dolara tekabül ediyor.

Son olarak; çarşamba günü yine bir balina, Coinbase’den Binance’e 750 Bitcoin taşıdı. Bu transferin değeri ise işlem sırasında, 48 milyon doların üzerindeydi.

İlgili: Bitcoin teknik analizi: BTC boğalarını canlı tutacak kilit nokta!

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: