okx_koinmedya
Loading...
btc
BTC
0.97%
Bitcoin
69.178,04 USDT
eth
ETH
2.54%
Ethereum
3.923,40 USDT
bch
BCH
1.2%
Bitcoin Cash
489,83 USDT
xrp
XRP
0.82%
Ripple
0,53 USDT
ltc
LTC
0.8%
Litecoin
84,57 USDT
bnb
BNB
0.64%
Binance Coin
604,10 USDT
sol
SOL
1.21%
Solana
165,39 USDT
avax
AVAX
1.18%
Avalanche
37,19 USDT
ada
ADA
1.29%
Cardano
0,46 USDT
dot
DOT
-0.41%
Poladot
7,53 USDT
doge
DOGE
1.12%
Doge Coin
0,17 USDT
shib
SHIB
1.3%
Shiba Inu
0,00 USDT

Dünyanın kripto para iş merkezine dönüşen 3 şehir

Dünyanın kripto para iş merkezine dönüşen 3 şehir
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Kripto para şirketleri için henüz tek bir merkez yok. Ancak LinkedIn’in son yaptığı araştırmaya göre ABD’deki kripto para işleri daha çok bu 3 şehirde bulunuyor.


Dünyanın kripto para iş merkezine dönüşen 3 şehir

ABD’de kripto para işleri en çok New York, San Francisco ve Los Angeles’te bulunuyor. Hatta bu 3 şehrin kripto para iş merkezine dönüştüğünü de söyleyebiliriz. Çünkü LinkedIn’in Bloomberg için yapığı araştırmanın sonuçları bunu gösteriyor.

Araştırma şunu da gösteriyor ki kripto para sektörünün şu an tek bir merkezi yok. Ancak bu 3 şehir, 2021 yılındaki kripto para iş ilanları ve işe almalardan aslan payını alıyor. Bu 3 kripto para iş merkezinden sonra ise Miami ve Chicago geliyor. Bu 5 şehir ise toplam kripto işlerinin yüzde 47’sine sahip.

kripto para

Geri kalan yüzde 53 kripto iş fırsatları ise ülkenin diğer orta büyüklükteki şehirlerine dağılmış durumda. Bunlar arasında Austin, Salt Lake City ve Portland gibi şehirler var. Bu şehirlerde kripto görevler için işe alınanları sayısı az. Ancak veriler şunu gösteriyor. Austin, Denver, Raleigh, North Carolina ve Salt Lake City’de 2021’de her 100,000 LinkedIn üyesinden 2 ya da daha fazlası kripto konusunda işe alınmış.

Araştırma özellikle kripto ile ilgili işlere odaklanıyor. Mesela, blockchain mühendisleri gibi. Bu araştırma “kripto”, “blockchain” ve “Bitcoin” gibi anahtar kelimelere odaklandığı için kripto para şirketlerinin insan kaynakları gibi pozisyonlar için işe aldığı elemanlar burada hesaba katılmadı.

İlgili – Blockchain nedir, hangi alanda kullanılır ve geleceğe nasıl yön verecek?

ABD’li politikacıların kripto telaşı

Bu arada ABD’li politikacılar da kripto işletmelerini kendi bölgelerine çekmek için çaba harcıyor.

Mesela New York’ta belediye başkanı seçilen Eric Adams, şehrini “Bitcoin için merkeze” dönüştürme isteğini açık bir şekilde dile getiriyor. Ayrıca ilk 3 maaşını da kripto para ile alma sözü verdi. Miami’daki mevkidaşı Francis Suarez ise şehrini “krito başkenti” yapmak istiyor. Ayrıca bir CTO işe alarak blockchain konusunda çalışma yapıyor ve Miami hazinesine Bitcoin alma konusunda çalışıyor.

Kaynak

İlgili – Bitcoin madenciliği nedir ve BTC nasıl üretilir? Evde Bitcoin mining nasıl yapılır?

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.