1. Anasayfa
  2. İnceleme
  3. Dünyanın en iyi Bitcoin borsası hangileri?

Dünyanın en iyi Bitcoin borsası hangileri?

Dünyanın en iyi Bitcoin borsası hangileri?
0

Dünyanın en iyi 5 Bitcoin borsası hangileri? Bu yazımızda kripto piyasasının en çok güven duyduğu 5 Bitcoin borsası hakkında bilgi vereceğiz.


İşte Top 5 Bitcoin borsası

Coinbase, dünyanın en iyi 5 Bitcoin borsası listesine 1. sıradan giriyor
Coinbase, listede 1. sırada yer alıyor.

Coinbase

Dünyanın en iyi 5 Bitcoin borsası listesine San Francisco merkezli Coinbase 1. sıradan giriyor. Kripto borsası Coinbase MSB’ye kayıtlı ve FinCEN’in istemiş olduğu tüm hükümlükleri yerine getirdi. Coinbase sadece ABD’de faaliyet göstermiyor, ayrıca Avrupa Birliği, İngiltere ve dünyanın farklı ülkelerindeki yetkililer tarafından para tabanlı ödemeler için sonuna kadar yetki belgesini almayı başardı. Bugün Coinbase Pro’da 53 parite yer alıyor.

ilgili: Coinbase Tezos’a staking özelliği ekledi, Tezos yüzde 48 arttı

koinmedya_brave
Coinmama, dünyanın en iyi 5 Bitcoin borsası listesine 2. sıradan giriyor
Coinmama, listeye 2. sıradan giriyor

Coinmama

Top 5 Bitcoin borsası listemize Slovakya merkezli Coinmama 2. sıradan giriyor. Borsa NBV International holdingi tarafından kuruldu ve kısa zaman içerisinde dünya boyunca popüler oldu.

Coinmama’nın kullanıcı arayüzü son derece basit. Sektör ile ilgili olmayan herkes kolaylıkla Bitcoin satın alabilir. İşlemleri ve kesinti ücretleri oldukça düşük. Borsa aynı zamanda fiat para pariteleri ile öne çıkıyor.

Kullanıcılar endişelenmeden CoinMama’da işlem gerçekleştirebilir. Borsada işlem yapan müşterilerin doğru adrese coinleri göndermek dışında başka bir sorumluluğu bulunmuyor. Geri kalan tüm sorumluluklar Bitcoin borsası Coinmama üstleniyor. Ayrıca borsa kullanıcıların özel bilgilerini paylaşmamayı şirket prensibleri arasında sayıyor.

CoinEx, dünyanın en iyi 5 Bitcoin borsası listesine 3. sıradan giriyor

CoinEx, 3. sıradan giriyor

CoinEx

Top 5 Bitcoin borsası listemize Hong Kong merkezli CoinEx, 3. sıradan giriyor. Borsanın yüksek güvenlik önlemleri, kullanıcı dostu arayüzü ve rakiplerinden düşük ücretleri dikkat çekici. Borsa kullanıcılarına bir çok dilde tişlem gerçekleştirmesine imkan tanıyor. Bu özellik sayesinde dünyanın 100’den fazla ülkesinden müşterisi bulunuyor.

CoinEx, 2FA seçeneğinin yanı sıra müşterilerinin fonlarını korumak adına HTTPS ve çok imzalı seçenekler gibi güvenlik önlemleri de sunuyor. An itibariyle CoinEx‘te 205 parite yer alıyor.

Changelly, dünyanın en iyi 5 Bitcoin borsası listesine 4. sıradan giriyor
Changelly, listeye 4. sıradan giriyor

Kripto borsası Changelly

En iyi 5 Bitcoin borsası listemize Changelly 4. sıradan giriyor. Changelly herhangi bir sınır olmadan ve üst düzey belgeler istemeden müşterilerine istedikleri kadar kripto para işlemi yapmasına imkan tanıyor. Borsada fiat pariteleriyle yapılan işlemlerde kesinti oranı yüksekken, kripto paraların birbiriyle paritelendiği işlemlerde son derece düşük.

Bitcoin borsası Changelly deneyimli yada acemi bir trader iseniz son derece kolay kullanıma sahip. Hiç bir belge ibraz etmeden işlemlerinizi anonim kalmak kaydıyla gerçekleştirebilir ve kripto para ticaretinin keyfini yaşayabilirsiniz.Ek olarak, kullanıcılar coin portföylerini gönül rahatlığıyla büyütebilirler. Çünkü borsada ticari işlem gerçekleştiren müşterilerin fonları yasal merciler ile paylaşılmayacağı için bir sabah saatinde Vergi Dairesi’nden gelen bir zarf ile karşılaşmayabilirsiniz.

Her ne kadar Çin'de yayın hayatına başlasa da çok geçmeden Maltaya taşınan Binance, Top 5 Bitcoin borsası listesine 5. sıradan giriyor
Binance, listeye 5. sıradan giriyor

Kripto borsası Binance

Her ne kadar Çin’de yayın hayatına başlasa da çok geçmeden Maltaya taşınan Binance,  kripto borsası listesine 5. sıradan giriyor. Binance borsası 2017’de açılmasına rağmen kısa sürede büyük üne kavuşarak özellikle Türk kripto topluluğundan büyük sayıda müşteri çekti. Binance işlem olarak ve sektörde oluşturduğu etki olarak bir yılı aşkındır 1. sırada yer alıyor.

Kripto piyasasının lider borsasının neden ilk sırada değil de 5. sırada olması asla tesadüfi değil. Borsa şu ana dek irili ufaklı hack girişimleri yaşadı. Bu olaylar ‘En iyi 5 Bitcoin Borsası’ listesinde Binance borsasının gerilemesine yol açtı. An itibariyle Binance‘da 553 parite yer alıyor. bkz:Binance birçok pariteyi delist etme kararı aldı

Güncelleme: Kripto para veri sağlayıcısı CryptoCompare, Kasım 2019’da borsa sıralamasını gözden geçirdi. Buna göre işlem hacmi olarak dünyanın en büyük borsası olan Binance, sıralamada ilk 10’da yer almadı. Binance son zamanlarda şüpheli işlemlerde dikkat çekiyor. Matic bir anda %70 oranında değer kaybetti. Kripto topluluğu bunun sebebini araştırırken Digibyte’den Jared Tate, Binance borsasının sahip olduğu Matic tokeni oranını paylaştı. Tam %19!!! Sanırım dump’ın sebebi açıklanıyor!

Yenilenmiş sıralamaya göre, dünyanın en iyi 10 kripto para borsası şu şekilde: Gemini, Paxos’ itBit, Coinbase, Kraken, Bitstamp, Liquid, OKEx, Poloniex, bitFlyer ve Bitfinex.

İlgili haberin detayı için tıklayınız: Binance ilgi kaybediyor! Binance sıralamada ilk 10’a giremedi

 

Etiketler: