BTC : 618000 ₺ ETH : 45630 ₺ XRP : 11.223 ₺ LTC : 1659.9 ₺ USDT : 14.744 ₺ XLM : 2.99 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Dünyanın en büyük sinema zincirinden 3 kripto para sürprizi

Dünyanın en büyük sinema zincirinden 3 kripto para sürprizi

Dünyanın en büyük sinema zincirinden 3 kripto para sürprizi
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Dünyanın en büyük sinema salonları zinciri, bilet ödemelerinde 3 kripto parayı kabul edeceğini duyurdu. Daha önce Bitcoin kabul edeceğini de bildirmişti. İlginçtir ki sahte çıkan Walmart haberinden sonra bu duyuruda Litecoin’in de adının geçmesi kripto paraya güç verdi.


Dünyanın en büyük sinema zincirinden 3 kripto para sürprizi

Dünyanın en büyük sinema salonları zinciri AMC’nin CEO’su Adam Aron, Twitter üzerinden bir duyuru paylaştı. Buna göre, bilet ödemeleri için artık Ethereum, Litecoin ve Bitcoin Cash de kabul etmeye başlayacaklar. AMC daha önce yaptığı duyuruda, ödemelerin Bitcoin ile yapılabileceğini zaten açıklamıştı. KoinMedya.com ilgili gelişmeyi daha önce duyurmuştu.

İlgili – AMC Entertainment sinema zincirinden Bitcoin sürprizi

Adam Aron (@CEOAdam) Twitter üzerinden şöyle dedi:

“Kripto para meraklıları. Muhtemelen AMC sinemalarının online bilet ve indirim ödemeleri için 2021 yılı sonundan itibaren Bitcoin kabul etmeye başlayacağını biliyorsunuz. Bugün şunu doğrulayabilirim ki bunu yaptığımızda, benzer şekilde Ethereum, Litecoin ve Bitcoin Cash de kabul edeceğiz.”

Adam Aron, Bitcoin kabul edecekleri ile ilgili duyuruyu Ağustos ayının başında yapmıştı. O zaman yaptığı açıklamada diğer blockchainler ile ilişkili seçenekleri de değerlendirdiklerini bildirmişti. Bundan dolayı bu altcoinlerin ödeme seçeneği olarak eklenmesi bir sonraki mantıklı adım olarak görünüyor dev sinema salonları zinciri için.

Merkezi Leawood’da olan şirket, GameStop çılgınlığı sırasında bireysel traderlerin sevgilisi haline geldikten sonra 2021’in başlarında hisse senedinin volatiliteli hareketleri nedeniyle birçok defa manşet olmuştu.

AMC hisse senetleri 15 Eylül itibariyle 46.84 dolardan işlem görüyor. Bu hisse senetleri yılın başından bu yana yüzde 2,131 oranında çok büyük bir yükseliş kaydetti.

Litecoin’e destek

Bu arada AMC’nin destek vereceği kripto listesinde Litecoin’in (LTC) yer alması kripto paraya güç verdi. Kısa süre önce yaşanan sahte Walmart’ın LTC kabul edeceği haberi, coine hızlı bir pump ve dump yaptırmıştı.

İlgili – İşte önce pump sonra dump yatıran Litecoin Walmart haberi!

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.