1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. İşte önce pump sonra dump yatıran Litecoin Walmart haberi!

İşte önce pump sonra dump yatıran Litecoin Walmart haberi!

İşte önce pump sonra dump yatıran Litecoin Walmart haberi!
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Walmart ile ortaklığa imza attığını iddia eden bir haberin ortaya çıkmasının ardından, Litecoin fiyatı bugün %35’lik bir pump yaptı. İşte önce pump sonra dump yaptıran Litecoin Walmart gerçekleri!

Litecoin Walmart haberi yalanlandı, kripto yeniden desteğe döndü!

Bugün Litecoin, ilginç bir şekilde piyasadan bağımsız olarak yükselişe geçti ve %35’den fazla değer kazandı. Bu yükselişin arkasında ise sonradan yalanlanan Walmart haberi vardı.

Ancak Walmart haberinin yalan olduğu ortaya çıktıktan sonra Litecoin fiyatı piyasadaki düşüş trendine ayak uydurarak büyük bir düzeltme yaptı.

İşte önce pump sonra dump yatıran Litecoin Walmart haberi!

Litecoin bu gün %35’ten fazla yükseldi ve ardından sahte bir Walmart ortaklığı duyurusunun ortaya çıkmasıyla dump yaptı.

Sundry PhotographyMarket kullanıcıları, Walmart’ın Litecoin ile ortak olduğunu iddia eden bir basın açıklamasının ardından bugün LTC satın almak için borsalara koştu. Haberin sahte olduğu ortaya çıkınca varlığın fiyatında büyük bir düşüş yaşandı.

Litecoin, yılın en kısa “Pump and Dump” olayından birini yaşadı!

Piyasa değeri bakımından 14. sırada yer alan kripto para birimi, Walmart ile ortaklığa imza attığını iddia eden bir haberin ortaya çıkmasından sonra bugün %35’lik bir pump yaptı. Resmi Litecoin Twitter hesabından paylaşılan bir tweet de haberi önce doğruladı ancak kısa bir süre içinde tweet aniden silindi.

https://twitter.com/BigCheds/status/1437424167033442308?s=20

Walmart adına açıklama yapan bir sözcü, duyurunun sahte olduğunu doğruladı. Aynı zamanda Litecoin Vakfı da söylentileri yalanladı.

https://twitter.com/LTCFoundation/status/1437445529886101512?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1437445529886101512%7Ctwgr%5E%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Fcryptobriefing.com%2Flitecoin-surges-crashes-on-fake-walmart-news%2F

Basın açıklamasının sahte olduğu ortaya çıkar çıkmaz bir satış dalgası geldi. LTC, dakikalar içinde elde edilen tüm kazançları kaybederek, 174$’a doğru geri çekildi.

litecoin walmart İşte önce pump sonra dump yatıran Litecoin Walmart haberi!
Litecoin fiyat grafiği – Kaynak: TradingView

 

Bybt’den gelen veriler, Litecoin’deki bu volatil fiyat hareketinin 25 milyon doların üzerinde long ve short pozisyon tasfiyesine neden olduğunu gösteriyor.

İşlem geçmişi, Litecoin’in şu anda önemli bir talep alanı içinde işlem gördüğünü ortaya koyuyor. IntoTheBlock’un Global Para Giriş/Çıkış (GIOM) metriğine göre, yaklaşık 730.000 adres daha önce 172.85 ile 188.62$ arasında 10 milyonun üzerinde LTC satın almıştı.

litecoin walmart İşte önce pump sonra dump yatıran Litecoin Walmart haberi!

Esasen varlığın bir sonraki hedefinin neresi olacağını, bu fiyat aralığının dışında kalan bir günlük mum çubuğu belirleyecek.

188.62 dolar direncinin kırılması, yatırımcıları daha fazla alım yapmaya teşvik edebilir ve fiyatları 267.30 dolardan bir sonraki dirence doğru itebilir. Öte yandan, fiyatı 172.65$ destek seviyesinin altına iten satış baskısında gerçekleşecek potansiyel bir artış ise, 116$’a doğru bir düşüşe yol açabilir.

Kaynak