Loading...
btc
BTC
0.18%
Bitcoin
57.994,44 USDT
eth
ETH
0.05%
Ethereum
3.135,47 USDT
bch
BCH
1.66%
Bitcoin Cash
374,82 USDT
xrp
XRP
7.37%
Ripple
0,51 USDT
ltc
LTC
1.62%
Litecoin
70,37 USDT
bnb
BNB
0.32%
Binance Coin
535,49 USDT
sol
SOL
-0.41%
Solana
138,89 USDT
avax
AVAX
-0.11%
Avalanche
25,93 USDT
ada
ADA
1.01%
Cardano
0,42 USDT
dot
DOT
1.91%
Poladot
6,22 USDT
doge
DOGE
1.2%
Doge Coin
0,11 USDT
shib
SHIB
1.96%
Shiba Inu
0,00 USDT
  1. Haberler
  2. Güncel Haber
  3. Bitcoin’i resmi para birimi yapacak bir sonraki ülke hangisi?

Bitcoin’i resmi para birimi yapacak bir sonraki ülke hangisi?

Bitcoin’i resmi para birimi yapacak bir sonraki ülke hangisi?
kripto
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Küçük bir Avrupa ülkesinden kripto para yatırımcılarını heyecanlandıran bir gelişme yaşandı. Ülke, El Salvador’a bir heyet gönderdi. Heyet Bitcoin’in resmi para birimi olarak kullanılması hakkında fikir alışverişinde bulunduğu iddia ediliyor.  


Bitcoin’i resmi para birimi yapacak bir sonraki ülke hangisi?

El Salvador, Bitcoin’i resmi para birimi kabul etmesi, kripto para piyasaları için tarihi bir dönemeç oldu. Sadece birkaç yıl öncesine kadar Bitcoin’in meşruiyeti ciddi tartışma konusu idi. Artık bu eşik çoktan aşıldı. Egemen ülkeler bu aşamadan sonra Bitcoin ve kripto para piyasalarını yasaklamaktan ziyade regüle etmeye çalışıyor. Küresek ekonomik sistemlerde Bitcoin’in yasaklanması ve engellenmesi artık neredeyse imkânsız. Zira Bitcoin’i yasaklamak bir ülkenin resmi para birimini yasaklamak anlamına gelecektir.

El Salvador, Bitcoin’i resmi para birimi olarak tanıyabileceğini aylar önce duyurdu. Önce olur mu canım tartışmaları yaşandı. Ancak El Salvador şaka yapmadı gerçekten de Bitcoin resmi para birimi olarak kullanılmaya başlandı. El Salvador, Bitcoin açılımı ile küresel ekonomiden yoğun miktarda sıcak para çekmeyi hedefliyor.

El Salvador ilk adımı attı ve tarihe geçti. Şimdilerde başka ülkelerin de Bitcoin’i resmi para birimi olarak kullanabileceği iddia ediliyor. Birkaç Latin Amerika ülkesi daha bu kervana katılabilir. Ancak Avrupa’dan da bir ülke Bitcoin yatırımcıları heyecanlandıracak diplomatik bir adım attı! Ukrayna’dan bahsediyoruz.

Lütfen Bkz: Güney Kore’nin şakası yok: Bitcoin regülasyonlar için tarih verdi!

Volodymyr Zelensky yönetimindeki Ukrayna, El Salvador’a bir heyet gönderdi. Heyet Bitcoin konusunda görüş alışverişinde bulundu. Volodymyr Zelensky, Ukrayna’yı kripto para cennetine çevirmek istiyor. Bu konuda önemli açılımlara imza atmak istiyor.

Konuya ilgili açılama yapan Ukraynalı Profesör Vyacheslav Evgenyev, 2023’e kadar Ukrayna’nın da Bitcoin’i resmi para birimi olarak kabul edebileceğini ve ülkede çift resmi para biriminin kullanılabileceğini açıkladı.

Ukrayna toplumu Bitcoin ve kripto para kullanımı konusunda oldukça istekli. Bitcoin kullanımı Ukrayna’da Avrupa’nın çok üzerinde gelişiyor ve yaygınlaşıyor. Bitcoin’i resmi para birimi olarak kullanılmasına Ukrayna toplumu oldukça hazırlıklı gözüküyor.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.