1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Güney Kore’nin şakası yok: Bitcoin regülasyonlar için tarih verdi!

Güney Kore’nin şakası yok: Bitcoin regülasyonlar için tarih verdi!

Güney Kore’nin şakası yok: Bitcoin regülasyonlar için tarih verdi!
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Güney Kore Bitcoin ve kripto para regülasyonları için kripto para borsalarına tarih verdi. Bu tarihe kadar borsalar gerekli hazırlıklarını yapmalı! Aksi takdirde kepenk indirmek zorunda kalacaklar.


Güney Kore’nin şakası yok: Bitcoin regülasyonlar için tarih verdi!

Uzak Doğu Asya piyasalarının açılması ile Bitcoin, 45 bin doların altına geriledi. 7 Eylül’deki gibi yeni bir satış dalgası gelir mi korkusu var. 7 Eylül’deki satış baskısında Batı piyasaları etkili olmuştu ve Bitcoin kısa sürede 50 bin dolarlık destek hattını kaybederek 43 bin dolara kadar gerilemişti.

Uzak Doğu Asya piyasalarında haftanın ilk günündeki kısmi türbülansta Güney Kore merkezli regülasyonlar, etkili oluyor. Güney Kore Finans Otoritesi, kripto para borsalarına gerekli düzenlemeleri yapmaları için 24 Eylül’e kadar tarih verdi. Eğer bu tarihe kadar gerekli standartlar karşılanamaz ise kripto para borsaları kepenk kapatmak zorunda kalacak.

Güney Kore’de 24 Eylül’den sonra kripto para borsalarının 3’te 2’nin kapanacağı düşünülüyor. Yani yaklaşık 40 kripto para borsasının gerekli standartları yerine getiremeyerek işlemlerine son vereceği tahmin ediliyor.

Lütfen Bkz: Avalanche (AVAX) nedir? Avax token gelecek vaat ediyor mu?

Güney Kore’de kripto para borsalarının faaliyetlerine devam etmesi için yerel bankalarla yakın çalışmaları gerekiyor. Her kripto para kullanıcısının yerel bankalarda kendi adlarına hesap açmaları zorunlu. Ancak yerel bankalar, hukuki baskılardan ötürü her kripto para borsası ile çalışmak istemiyor. Bu nedenle 40’a yakın kripto para borsasının gerekli standartları karşılayamayacağı tahmin ediliyor.

Güney Kore’de lisansız ve illegal çalışan platformlara 24 Eylül’den sonra ciddi ceza-i müeyyideler uygulanacak. Kripto para platformları, 24 Eylül’den sonra gerekli kayıtları yaptırmadan kripto para hizmeti sunarsa platform sahipleri 5 yıla kadar hapis cezası ve 43,500 dolara kadar para cezası ile karşı karşıya kalabilecek.

24 Eylül’e kadar Güney Kore merkezli kripto para satış dalgası yaşanabilir. Sonuç olarak küçük borsalardaki yatırımcılar varlıklarını ya nakde dönüştürecek ya da diğer borsalara transfer edecekler.

Kaynak