okx_koinmedya
Loading...
btc
BTC
2.41%
Bitcoin
66.808,98 USDT
eth
ETH
4.81%
Ethereum
3.086,30 USDT
bch
BCH
4.58%
Bitcoin Cash
465,16 USDT
xrp
XRP
1.69%
Ripple
0,52 USDT
ltc
LTC
1.1%
Litecoin
83,34 USDT
bnb
BNB
1.85%
Binance Coin
579,70 USDT
sol
SOL
5.73%
Solana
168,50 USDT
avax
AVAX
5.8%
Avalanche
36,46 USDT
ada
ADA
4.81%
Cardano
0,48 USDT
dot
DOT
2.48%
Poladot
7,20 USDT
doge
DOGE
3.21%
Doge Coin
0,15 USDT
shib
SHIB
1.51%
Shiba Inu
0,00 USDT

Cardano Alonzo Mainnet yükseltmesinde doğum sancıları!

cardano
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Cardano Alonzo Mainnet yükseltmesinin görülen sorunlarını çözmek için yeni çalışma başlattı.

 

Cardano artık akıllı sözleşme özelliklerine sahip: Alonzo Mainnet yükseltmesi yayınlandı

 

Cardano’nun Alonzo yükseltmesi artık ana ağda yayında! İşte beklenenler.

 

Bekleyiş nihayet sona erdi. Ağın yapısı, potansiyeli, fikirleri, hedefleri ve daha fazlası hakkında çok sayıda farklı ağızdan makaleyi dikkate aldıktan sonra, Cardano artık ekosistemini daha da güçlendirmek için akıllı sözleşme yeteneklerine sahip.

 

Alonzo Mainnet şimdi hayatta

 

Şu an itibariyle Cardano önemli bir hard fork’un geçtiğini gördü ve Alonzo artık ana ağda yaşıyor. Bunun anlamı, ağın akıllı sözleşmeleri desteklemesi ve çeşitli ekiplerin ve projelerin protokollerini doğrudan Cardano’da oluşturmaya ve dağıtmaya başlamasını sağlamasıdır.

 

 

CryptoPotato’nun daha önce bildirdiği gibi, ağ, Eylül ayının başına doğru Alonzo test ağında yerleşik işlevlere sahip oldu.

 

Cardano’da akıllı sözleşmelerden bahsederken akılda tutulması gereken önemli şeylerden biri de Plutus. Bu işlevselliği sağlayan bir çerçeve. Plutus çekirdeği, genişletilmiş UTXO modelinin parametrelerini tanımlamak için kullanılır. Ekibe göre, farklı muhasebe modellerine göre benzersiz avantajlar sunması büyük avantaj.

 

Ayrıca, Plutus Uygulama Çerçevesi (PAF), ağ üzerinde çalışan uygulamalara ve hizmetlere erişim sağlıyor,  ayrıca tam bir web tarayıcısı birlikte uyumlu çalışabilirliği de içeriyor.

 

Cardano Alonzo Mainnet sorunsuz geçiş mümkün değil

Cardano Alonzo Mainnet

Kullanıma sunma küçük sorunları yanında getirdi . Cardano’nun akıllı sözleşme yeteneklerinin temel tasarımında temel bir eşzamanlılık sorunu olduğu yakın zamanda gündeme getirildi ve görüldü.

 

Bu, temel olarak, birden fazla kullanıcının aynı anda bir protokolle etkileşime giremeyeceği anlamına gelir. Bununla birlikte, Charles Hoskinson ve Cardano’nun arkasındaki ekip, ağın tüm akıllı sözleşme modelini ve bunun nasıl bir sorun olmadığını açıklamak için daha derin  çaba ve açıklama yoluna gitti.

 

Ayrıca, birkaç gün önce Input Output, Cardano’nun akıllı sözleşme uygulamasına yönelik EUTXO yaklaşımını ve nasıl daha fazla güvenlik, başarısız işlemler için ücret eksikliği ve tam maliyet öngörülebilirliği sunduğunu açıklayan yepyeni bir makale yayınladı.

 

Her halükarda, günümüzün hard forku ile, Cardano projesi için yeni bir dönemi işaret ediyor ve ekosistemini ileriye nasıl etkileyeceğini görmek ilginç olacaktır

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.