1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Charles Hoskinson’u çileden çıkaran Cardano NFT “iddiası”

Charles Hoskinson’u çileden çıkaran Cardano NFT “iddiası”

Charles Hoskinson’u çileden çıkaran Cardano NFT “iddiası”
0

Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Cardano’da NFT’ler artık önemli bir sayıya ulaştı. Ancak önemli bir kripto derecelendirme kuruluşunun bundan şüpheyle bahsetmesi ADA kurucusu Charles Hoskinson’u çileden çıkardı. Tepkiler üzerine söz konusu kuruluş özür diledi.


Cardano’da kaç bin NFT basıldı? Hoskinson gururla açıkladı

Kripto para topluluğu artık uzun süredir beklenen Cardano (ADA) Alonzo hard forkuna hazır. Kurucusu Charles Hoskinson canlı bir video yayımı üzerinden açıklamalarda bulundu. Ona göre Cardano aleyhinde bir dizi “olumsuz” habercilik yapılıyor. Cardano’ya hard fork öncesi bir baskı var ve öyle görünüyor ki FUD yayanlar yeniden sahnede.

NFT desteği… “iddiası ediliyor”

Bu arada finans derecelendirme kuruluşu Weiss Crypto, Alonzo güncellemesi hakkında bir tweet paylaşırken, bu hard fork ile Cardano’da NFT desteğinin geleceğinin “iddia edildiğini” yazdı. Bu “iddia ediliyor” sözüne Hoskinson ve Cardano destekçileri çok kızdı.

Charles Hoskinson (@IOHK_Charles) tepkisini Twitter üzerinden şöyle dile getirdi:

“İddialara göre mi? Gerçekten neler saçmalıyorsunuz (wtf)?”

Hoskinson, “iddia ediliyor” sözünü yönelik eleştirilerini dile getirdi. Diğer yandan “Anthony Cardano” isimli bir kullanıcı ise Hoskinson’a destek vererek Weiss Crypto’un tweetini Cardano NFT (CNFT) olarak bastı.

İlgili – Cardano şimdiden Ethereum’u yakaladı: Hoskinson’dan sert açıklama

Cardano ağında 70,000’den fazla NFT

Hoskinson ise canlı yayın sırasında bu olaydan bahsetti ve şöyle diyor:

“Biz gelip geçer ve bir gecede yok olacak bir proje değiliz ve altı yıldır bu alandayız. Bu proje her seferinde verdiği tarihlere uyarak ilgili gelişmeleri sağladı. İster insanlar kabul etmek istesin ister etmesin, artık Cardano üzerinde 70,000’den fazla NFT basıldı.”

Weiss Crypto özür diledi

Bu gelişmeler üzerine Weiss Crypto ise daha sonra özür içeren bir tweet paylaştı. Şöyle deniliyor:

“Cardano karmaşık bir proje ve gördüğümüz eleştirilerin çoğu, nasıl inşa edildiğine, özelliklerine ve yol haritasına ilişkin temel bilgilerin yanlış anlaşılmasından kaynaklanıyor. Bazen kendi analistlerimiz bile buna kapılır. Özür dileriz ve bir dahaki sefere daha iyisini yapmak için çaba göstereceğiz.”

Kaynak

İlgili – NFT sezonu bitti mi? Günlük hacimde yüzde 80 çöküş

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.