1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. AMC Entertainment sinema zincirinden Bitcoin sürprizi
becommer_koinmedya
becommer_koinmedya

AMC Entertainment sinema zincirinden Bitcoin sürprizi

AMC Entertainment sinema zincirinden Bitcoin sürprizi
0

Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

AMC Entertainment, şirkete ait olan sinema zincirinde Bitcoin ödemeleri kabul etme planını açıkladı. Bu arada şirket geçen sene ile kıyaslandığında inanılmaz bir gelir artışı kaydetti. BTC kabul etme kararının ayrıntılarına bakalım.


AMC Entertainment, sinema gişelerinde Bitcoin ödeme kabul edecek

AMC Entertainment’ten 9 Ağustos’ta yapılan duyuruya göre, sinema severler artık AMC sinemalarında bilet alırken Bitcoin ile ödeme yapabilecek.

AMC CEO Adam Aron, AMC sinema zincirine 2021 yılı bitmeden Bitcoin ile ödeme kabul edecek teknik donanımın artık hazır olacağını bildirdi.

CNBC’nin haberine göre, Adam Aron, 9 Ağustos’ta yapılan şirketin yılın ikinci çeyreği ile ilgili telefon konferansında söz konusu açıklamaları yaptı. Aron ayrıca sinema zincirinin aynı zamanda Apple Pay ve Google Pay de kabul etmeye başlayacağını söyledi.

İlgili – Ünlü Rus müzesinden bir ilk – Leonardo, Monet, Van Gogh NFT’leri

AMC CEO’su ayrıca şirketin yeni bireysel yatırımcılarının birçoğunun kripto para meraklısı olduğunu kaydetti. AMC, hisse fiyatları bu yılın başlarında Reddit’in meşhur WallStreetBets forumunda bireysel traderler tarafından tercih edilen bir meme hisse senedi yıldızı haline geldiğinde ün kazanmıştı.

AMC’nin Bitcoin kabul etme planı ile ilgili henüz daha fazla yorum yok. Ancak hem Bitcoin hem de AMC hisse senetleri yüksek spekülatif özelliklere sahip varlıklar. Şirketin beklenenden daha fazla kazandığı haberleri üzerinde AMC hisse senetleri 9 Ağustos’tan yüzde 4’ten fazla ralli yapmıştı.

AMC ikinci çeyrek raporu

AMC’nin yılın ikinci çeyreği raporuna göre, geçen sene yaşanan tam kapanma ile kıyaslandığında şirketin gelirinde önemli ölçüde iyileşme var. Şirket, söz konusu dönemde beklenenden daha fazla, 444 milyon dolarlık gelir açıkladı. 2020 yılının aynı dönemindeki 18.9 milyon dolarlık gelirden yüzde 2,250’lik bir artış var.

İlgili – ABD’de Bitcoin yasa tasarısı reddedildi! Şimdi ne olacak?

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: