1. Anasayfa
  2. EğitimKripto Para
  3. Goldman Sachs eski yöneticisine göre bu durum kripto piyasasını uçuracak!

Goldman Sachs eski yöneticisine göre bu durum kripto piyasasını uçuracak!

Goldman Sachs eski yöneticisine göre bu durum kripto piyasasını uçuracak!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Piyasa uzun süren sessizliğin ardından hareketli günler geçiriyor. Eski Goldman Sachs yönetcisi Raoul Pal, yaptığı açıklamada kripto piyasasını uçurabileceğini düşündüğü görünümü değerlendirdi. Detaylar haberimizde.

Goldman Sachs eski yöneticisine göre bu durum kripto piyasasını uçuracak!

Eski Goldman Sachs yöneticisi Raoul Pal, Bitcoin ve diğer kripto pazarlarını potansiyel olarak uçurabilecek bir makro görünümden bahsetti.

The Breakdown sunucusu Nathaniel Whittemore ile yaptığı röportajda Pal, zayıf bir küresel ekonominin dijital varlık piyasasının büyümesi için nasıl bir katalizör görevi görebileceğini açıklıyor.

Geçtiğimiz yılın başından bu yana dünyayı etkisi altına alan küresel salgın istisnasız bütün ülkelerde makroekonomik göstergeleri olumsuz etkiledi. Birçok ekonomi enflasyonla mücadelenin yollarını arıyor. Amerika Birleşik Devletleri uzun bir aranın ardından en yüksek enflasyon oranlarını açıkladı.

Bkz: Bitcoin haberleri ve son dakika gelişmeleri

Raoul Pal, makroekonomik göstergelere dikkat çekecek bu durumun kripto piyasası için bir itici güç olacağını değerlendirdi.

“Küresel büyüme önümüzdeki dokuz ay için daha zayıf çıkıyor. Ve bence Federal Rezerv, daralma hakkında konuşsa bile, QE’yi [niceliksel genişlemeyi] hızlandıracak. Genelde böyle oluyor. Tahvil piyasası bize bunu söylüyor. Kripto piyasaları bunu kokladığında patlayacak.Makro göstergelerin sonuçları yavaş ortaya çıkar. Aylık verilerdir. Bunu önümüzdeki birkaç ay içerisinde göreceğiz Muhtemelen küresel bir yavaşlama yaşayacağız.”

Pal’e göre, küresel ekonomideki çöküş, en büyük merkez bankalarından bazılarını faiz oranlarını düşürmeye veya başka bir para basımı turuna girmeye zorlayabilir.

“Muhtemelen Japonya Merkez Bankası’nın az önce bahsettiğimiz nedenlerle baskı yapması gerekecek. Çin ekonomisi de aynı durumda muhtemelen onlarda bir şeyler yapacak. Yani Asya’dan gelen bir uyarımız var. Fed daha fazlasını yapar mı? Avrupalılar daha fazlasını mı yapıyor? Genelde her resesyondan sonra faizleri iki kez indirdiler. Bu nedenle, birkaç teknik nedenden dolayı tekrar yapmaları muhtemeldir.”

Pal, gevşek para politikaları ve kriptonun sağlam para özelliklerinin birleşiminin boğa piyasasının devamı için “mükemmel yenilik” sunduğunu söylüyor. Raoul Pal, bu görünümün hayatta pek sık görülmeyeceğini de ekliyor.

Bitcoin göstergeleri için Koinmedya.com‘u ziyaret edebilirsiniz.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.