1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Coinbase’in yeni kripto macerası: Resmi başvuruyu yaptı

Coinbase’in yeni kripto macerası: Resmi başvuruyu yaptı

Coinbase’in yeni kripto macerası: Resmi başvuruyu yaptı
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

ABD’nin en büyük kripto para borsası Coinbase, kripto hizmetlerini genişletiyor. Coinbase, müşterilerine kripto vadeli işlemler hizmeti sunabilmek için artık düzenleyici kuruma resmi başvuruyu yaptı.


Coinbase’in yeni kripto macerası: Vadeli işlemler için başvuru yaptı

New York merkezli dünyanın en büyük kripto para borsalarından biri olan Coinbase, Ulusal Vadeli İşlemler Birliği’ne (NFA) kripto vadeli işlemler hizmeti vermek için başvuru yaptı. Kripto borsası başvurusunu 15 Eylül’de gönderdi. Eğer onaylanırsa, müşterilerine kripto türev hizmeti sunan borsalar arasına katılacak.

Mesela, FTX.US kısa süre önce CFTC’den LedgerX türev platformu için onay almıştı. Böylece müşterilerine kripto türevler hizmetleri sunabilecek.

Coinbase (@coinbase) Twitter üzerinden yaptığı açıklamada şöyle diyor:

“Bugün Coinbase, FCM (Vadeli İşlemler Komisyonu Tüccarı) olarak kaydedilmek için NFA’ya başvuru yaptı.

Hizmetlerimizi genişletmenin bir sonraki adımı ve platformumuzda vadeli işlemler ve türevler hizmetleri sunulacak.

Hedef: kripto ekonomisinde daha fazla büyümek.”

ABD’nin lider kripto para borsası, onay çıkınca yeni hizmete başlayacaklarını bildirdi. Sonuçta genişleyen hizmet yelpazesi ile kripto ekonomisinden daha hızlı büyüyeceğini iddia ediyor. Tabii NFA onayından sonra kripto vadeli işlemler hizmeti verebilmek için Coinbase’in bir de CFTC onayı alması gerekiyor.

CFTC, kripto türev hizmetleri konusunda çok pasif davranıyor. Bundan dolayı da şimdiye kadar çok az kripto platformuna ilgili hizmetler için onay verildi. Düzenleyici kurumun en büyük endişesi çok yüksek kaldıraç oranları. Birçok kripto platform daha önce çok yüksek kaldıraçlar sunmayı adet edinmişti. Bu sebepten dolayı CFTC, Binance’i de soruşturmuştu.

ABD hala kripto türevleri piyasası konusunda temkinli kalmaya devam ediyor. Diğer yandan ise dünyada türev trendi hız kazanıyor. Hatta kripto türevler kripto spot piyasasının çok ötesine geçti. Son 24 saatte kripto türev platformlarının işlem hacmi 143 milyar doları geçti.

Kaynak

İlgili – Coinbase XRP ile barış çubuğunu tüttürecek mi?

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: