BTC : 618000 ₺ ETH : 45630 ₺ XRP : 11.223 ₺ LTC : 1659.9 ₺ USDT : 14.744 ₺ XLM : 2.99 ₺
  1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Dogecoin’in 1 dolar hedefinin önündeki kritik engel
becommer_koinmedya
becommer_koinmedya

Dogecoin’in 1 dolar hedefinin önündeki kritik engel

Dogecoin’in 1 dolar hedefinin önündeki kritik engel
0

Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Kripto para Dogecoin son günlerde rekor üstüne rekor kırdı. Ancak öyle görünüyor ki fiyatın 1 dolara ulaşmasının önünde kritik bir engel var. Yatırımcıların fiyatı baskılayan bu önemli faktörü nasıl açıkladığına bakalım.


Dogecoin’in 1 dolara yükselişini ne durduruyor?

Dogecoin yükseliyor ve yeni tüm zamanların en yüksek değerlerini (ATH) kaydediyor. Ancak yatırımcıların dile getirdiği yeni teoriye göre, balina adlandırılan tek bir yatırımcı fiyatı baskılıyor.

Dogecoin dün 0.70 dolara kadar çıktı. Böylece bir internet şakasından ortaya çıkan ve “meme coin” adlandırılan bu kripto para yeni fiyat rekoru kırdı. Son 24 saatte fiyatın 0.50 dolardan 0.69 dolara yükselişine şahit olduk. Sonuçta 0.70 dolara yakın yeni rekor kaydedildi. Ardından ise bir miktar düşüş geldi ve DOGE fiyatı şu an 0.63 dolar civarında işlem görüyor. Ancak hala birçok Dogecoin hayranının istediği 1 dolar seviyesine yükselmedi.

İlgili – Dogecoin fiyatında yeni rekor – Yükselişin arkasında ne var?

Dogecoin’in 1 dolar hedefinin önündeki kritik engel

Dogecoin fiyatına yükselişinde güç veren birden fazla Reddit kullanıcısının olduğu InvestorPlace’e göre, “tek bir balina her saat milyonlarca token satarak DOGE fiyatını düşürüyor.”

InvestorPlace’deki birçok DOGE yatırımcısı, tek bir balinanın fiyatı baskı altında tuttuğu teorisine inanıyor. Çünkü fiyat yükseldikçe elinde yüklü Dogecoin olan yatırımcı ya da yatırımcılar yüksek fiyattan ellerindeki birikimi satmaya çalışıyor.

Neden Dogecoin riskli bir yatırım?

Bütün bunlardan dolayı Dogecoin zor bir yatırım. Çünkü fiyatın ne kadar hızlı değişebileceğini bilemesiniz. Popüler kripto para cüzdan platformu BRD’nin COO’su Adam Zadikoff’a göre, kripto paranı başarısı, sosyal medya üzerinde dönen aldatmacaya bağlı.

Zadikoff CNBC’ye yaptığı açıklamada şöyle diyor:

“Evet, eğer zamanlamayı doğru seçerseniz hızlı para kazanabilirsiniz. Ancak piyasayı zamanlamak yapılacak çok zor bir iş. Çünkü çalışmıyor. Eğer vazgeçebileceğiniz bir yatırımınız varsa iyi. Biraz oynar ve eğlenirsiniz.”

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: