fbpx
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Satoshi Nakamoto Ayda Kaç Dolar Kazanıyor?

Satoshi Nakamoto Ayda Kaç Dolar Kazanıyor?

Satoshi Nakamoto Ayda Kaç Dolar Kazanıyor?
0
“koinmedya_mxc”
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Satoshi Nakamoto ayda kaç dolar kazanıyordur sizce? Satoshi’nin kim olduğunu net olarak bilinmiyor. Bir  kişimi yoksa bir geliştiri ekip mi? Bilinmiyor. Satoshi’nin ayda kaç dolar kazandığını araştıralım istedik. Ve farklı verilere ulaştık.


Satoshi Nakamoto Ayda Kaç Dolar Kazanabilir ki?

Gerçekte ne kadar kazandığını asla bilmeyeceğiz sanırım. Satoshi’nin sahip olduğu BTC sayısı ancak tahmin edilebilir. Bu tahminler 700 bin ile 1 milyon arasında değişiyor. Yapılan araştırmalarda Sergio Lerner kazılan ilk 19.600 bloktan elde edilen BTC‘lerin hiç satılmadığını ve başka bir cüzdana da taşınmadığını keşfetti.

İlk blok baktığımızda hashrate ve bu blokların çoğunluğu büyük ihtimalle Satoshi tarafından kazıldı gibi bir sonuca neden olabilecek diğer faktörler arasında bir ilişki olduğu görülüyor. Ancak şu nokta dikkate alınmalı, bu madenciliği yapan kişi şifrelerini unutmuş olabilir yada ölmüş de olabilir. doğal olarak bu hesapta ticaret veya bir transfer söz konusu olmaz.

Lütfen Bkz: Mahkemeden ABD’li Bitcoin yatırımcılarına kötü haber!

Yapılan eleştireler arasında bir başka nokta ise ilk dönemde madencilik yapılabiliyor muydu? Veya birden fazla hesap ile madencilik yapılabiliyor muydu? Madencilik yapılabiliyorsa bunu ilk deneyenin Sathosi olduğu da kesin gibi.

“koinmedya_biswap”

Ne kadar BTC‘ye sahip olduğu bilinmesede saygıyı hakettiğini söylemek gerekiyor.

Bununla birlikte kripto topluluğunda kayda değer bir yaklaşım ise Sathosi Nakamoto’nun tek kişi olmadığıdır. Büyük bir kitle Sathosi’nin bir geliştirici ekip olduğu kanaatinde. Sanırım bunu da asla bilemeyeceğiz, şayet aralarından biri medyaya veya bir arkadaşına konuşmadığı sürece.

Bir başka gurup ise Sathosi’nin 2014’te ölen Hal Finney olduğuna inanıyor. Yapılan araştırmalarda Sathosi’nin kendine ait sahte e mail adreslerine mail attığı ve mail aldığınıda gösteriyor.

Kim ne derse desin BTC’nin sadece ilk dönemlerinde 100 günlük bir madencilik ile 720 bin BTC kazanmış olacaktınız. Dolayısıyla Sathosi’nin elindeki BTC miktarının düşünülenin çok çok üstünde olabilir.

Sizce, Satoshi Nakamoto ayda kaç dolar kazanıyor?

“koinmedya_biswap”
Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.

“koinmedya_biswap”