1. Anasayfa
  2. EğitimKripto Para
  3. Dogecoin ve Shiba Inu’da yeni bir ralli yaşanacak mı?

Dogecoin ve Shiba Inu’da yeni bir ralli yaşanacak mı?

Dogecoin ve Shiba Inu’da yeni bir ralli yaşanacak mı?
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Geçtiğimiz haftanın gözde kripto paraları olan meme coinler Dogecoin ve Shiba Inu’da yeni bir ralli başlayacak mı? Detaylar ve Dogecoin’e ilişkin teknik veriler haberimizde.

Dogecoin ve Shiba Inu’da yeni bir ralli yaşanacak mı?

Geçtiğimiz hafta kripto para piyasasında meme kriptolar Dogecoin ve Shiba Inu rüzgarı esti. Her iki kripto para da uzun süren birikim aşamasından sonra önmeli ralliler gördü. Ancak haftanın son iş günün de kripto piyasasında yaşanan düzeltme bu altcoinleri de vurdu.

İlgili: Meme coin nedir?

Dogecoin, son 24 saat içerisinde %14 değer kaybetti. Köpek temalı kripto para, 0,069 dolara geriledi. Shiba Inu ise son 24 saat içerisinde %11 değer kaybetti. Yatırımcılar her iki kripto paranın da düzeltmenin etkisinden kurtulup kurtulamayacağını sorguluyor.

İlgili: Dogecoin fiyat tahmini

Balinalar, Temmuz 2022 ve ağustos ayının ilk haftası boyunca iki kripto para birimindeki düşüş döneminde Dogecoin ve Shiba Inu’yu biriktirdi. Ancak piyasada yaşanan satış baskısı ile balinalar da kar satışları yapıyor ve ellerindeki meme coinleri boşaltıyor.

İlgili: Shiba Inu fiyat tahmini

Kripto istihbarat platformu Santiment’ten alınan verilere göre büyük cüzdanlar Doge ce Shiba’nın yükselişinde kar alarak çekildiklerini doğruluyor.

Dogecoin’in Libdogecoin’i piyasaya sürmesi, geçen hafta sonu meme coine katalizör olmuştu. Benzer şekilde, Shiba Eternity lansmanı, Shiba Inu’nun fiyat rallisinin tetikleyicilerinden biri olarak dikkat çekti. Bu gelişmeler sırasında Ethereum balinaları Doge ve Shiba’ya yöneldi.

FXStreet analistleri, Dogecoin’in bir yıldan uzun süredir devam eden düşüş trend çizgisini değerlendirdi ve düşüş trendine rağmen bu trendi durdurmayı başarırsa DOGE’un %6-14 arasında değer kazanacağını öngörüyor. Shiba’da da benzer görünüm hakim. Her iki meme coin’de düşüş trendini durdurabilirse yeniden bir ralliye hazırlıklı olabiliriz.

Kaynak

 

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: