1. Anasayfa
  2. Koin Haberleri
  3. Cardano Haberleri
  4. Cardano fiyatındaki düşüş kalıcı mı, yoksa alım fırsatı mı?

Cardano fiyatındaki düşüş kalıcı mı, yoksa alım fırsatı mı?

Cardano fiyatındaki düşüş kalıcı mı, yoksa alım fırsatı mı?
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Cardano (ADA) fiyatının önümüzdeki günlerde daha fazla irtifa kaybedebileceğini iddia eden analistler,  panikleyen yatırımcıların buradaki pozisyonlarından çıkabileceklerine dikkat çekiyorlar. Ayrıntılar haberimizde…

Cardano (ADA) fiyatındaki gevşeme nerede durur?

Cardano (ADA) fiyatı, 14 Ağustos’ta gördüğü 0,594 dolar seviyesinden bu yana düşüş eğiliminde. %23’lük satışla birlikte, aşağı yönlü bir hareket görüyoruz. 0,494 ABD Doları seviyelerinde olduğumuz yazım anında analistler yaşanabilecek panik satışlar konusunda uyarıyolar. Yapılan analizler 0,609 dolarlık engeli destek tabanına çeviren bir günlük mum kapanışının, düşüş tezini geçersiz kılacağı yönünde. Cardano fiyatı, agresif satıcının hakim olduğu bir rejimi ifade eden art arda üç mum çubuğu gördü. Bu büyük satış, etkili lider kripto Bitcoin’den kaynaklanıyor gibi görünüyor ve birçok altcoini etkiliyor.

Cardano

Popüler coine sağlam güven duyanlar için bu düşüş konjektürel ve BTC’ye bağlı. Cardano fiyatındaki gevşemenin fırsat rallisi şeklinde de algılanabileceğini ileri sürenler var. ADA fiyatı son dört günde %23 düştü ve şu anda 0.470 dolardan işlem görüyor.   Son satışlar, ADA’yı 0,380 ila 0,609 dolar aralığının orta noktasının altına 0,494 dolardan aşağı kaymaya itti.

Cardano
Büyük kripto için satış baskısının istikrara kavuşturulması, altcoinlerin Cardano fiyatını potansiyel olarak daha yükseğe çıkarabilecek bir rahatlama rallisine maruz kaldığını görebilir. Böyle bir durumda, ADA muhtemelen 0,494 dolarlık engeli tekrar ziyaret edebilir, ancak bazı durumlarda ADA daha uyumlu bir şekilde toplanabilir ve 0,525 dolarlık direnç seviyesini yeniden test edebilir.

Bu rahatlama rallisi, yatırımcılara, özellikle de piyasanın daha fazla çökeceğine inanıyorlarsa, zarar veren pozisyonlarından çıkmaları için bir sığınak sağlayacaktır. Satış durmazsa, Cardano fiyatı 0,419 ila 0,434 ABD Doları arasındaki destek tabanlarını ziyaret edebilir. Bu engeller, devam eden düşüş momentumunu potansiyel olarak duraklatabilir ve sahiplerine çok ihtiyaç duyulan bir rahatlama rallisi için bir açılış verebilir.

Öte yandan, ADA fiyatı son dört günde görülen kayıpları geri almayı başarırsa, alıcıların yeniden canlandığının sinyalini verecek. Bununla birlikte, ADA 0,609 dolardaki yüksek aralığı bir destek tabanına çevirebilirse, düşüş tezini geçersiz kılacaktır. Böyle bir durumda, ADA fiyatı 0,749 dolara yükselmeye çalışabilir.

Kaynak

Etiketler: