1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Dogecoin Dogecoin 2.0 ‘a ültimatom verdi! Yeni bir hukuk savaşı mı başlıyor?

Dogecoin Dogecoin 2.0 ‘a ültimatom verdi! Yeni bir hukuk savaşı mı başlıyor?

Dogecoin Dogecoin 2.0 ‘a ültimatom verdi! Yeni bir hukuk savaşı mı başlıyor?
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Dogecoin Dogecoin 2.0 çekişmesi nasıl sonuçlanacak?   Dogecoin topluluğu tarihsel olarak yeni kripto projelerini memnuniyetle karşılamış olsa da Vakıf, Dogecoin 2.0’ı Dogecoin markasını ve itibarını avantaj için kullanmakla suçluyor.

Dogecoin  Dogecoin 2.0 adının değiştirilmesini talep ediyor

Taze yüzlü memecoin, Dogecoin 2.0, adıyla Dogecoin Vakfı’nın tüylerini diken diken etti.

Dogecoin Vakfı, kendisini Dogecoin 2.0 (DOGE2) adlı yeni bir taklitçi projeden uzaklaştıran ve yeni memecoin’in adını değiştirmesi yönündeki yasal taleplerini anlatan  bir bildiri yayınladı.

31 Ağustos’ta yayınlanan bir mektupta Dogecoin Vakfı, “Dogecoin topluluğunu yanlış yönlendirilmekten korumak ve Dogecoin adını olası kötüye kullanımdan korumak” amacıyla Dogecoin 2.0 geliştiricileri ile iletişime geçmek için marka koruma avukatlarını görevlendirdiğini iddia ediyor.

Dogecoin 2.0’ın web sitesi, orijinal köpek temalı kriptoya dolaylı olarak gölge düşürerek şunları belirtiyor:

“Dogecoin 2.0, yatırımcılara, biraz şişirilmiş selefinden çok daha sürdürülebilir bir tokenomik yapı kullanarak uzun süreli büyüme sunmayı amaçlıyor.”

Vakfın mektubu, Dogecoin meraklılarının veya “Shibes” in yeni proje hakkında endişelerini dile getirdiğini belirtiyor. Topluluk tarihsel olarak yeni kripto projelerini memnuniyetle karşılamış olsa da Vakıf, Dogecoin 2.0’ı Dogecoin markasını ve itibarını avantaj için kullanmakla suçluyor.

Dogecoin 2.0, Binance Akıllı Zincir Ağında Mayıs ayının başında piyasaya sürüldü. DOGE2, günlük 100.000$’ın altında bir hacimle 24 saat içinde %100’den fazla kazanç sağladıktan sonra şu anda 0.04$’dan işlem görüyor.

Kamuoyu açıklaması, altı yıllık bir aradan sonra Dogecoin Vakfı’nın resmi restorasyonundan sadece haftalar sonra geldi. Vakıf, Dogecoin üzerinde çalışan çekirdek geliştiricileri ve projeleri destekleyecek ve Ethereum kurucu ortağı Vitalik Buterin ve Tesla CEO’su Elon Musk dahil olmak üzere önde gelen kripto figürlerinden destek aldı.

Dogecoin, 2021’in başından bu yana fiyat ve popülerlikte büyük bir artış gördü.

Coingecko’ya göre, DOGE’nin fiyatı, 0,18 doları test etmek için önümüzdeki iki ay içinde değerinin %73’ünden fazlasını kaybetmeden önce Mayıs ayında tüm zamanların en yüksek seviyesi 0,68 dolar ile zirveye ulaştı. DOGE, Ağustos ayında %50 kazandıktan sonra şu anda yaklaşık 0.30$’a el değiştiriyor.

DogeCash, UnderDog ve Doge Token dahil olmak üzere Dogecoin’in son heyecanından para kazanmak için bir dizi köpek temalı kripto tokeni ortaya çıktı.

Dogecoin (DOGE) teknik analizi: DOGE kalkışa hazır, hedef %35!

En başarılı olan Shiba Inu, CoinGecko’ya göre 46. en büyük kripto varlığı olmak için 3.64 milyar dolarlık bir piyasa değeri topladı.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.