1. Anasayfa
  2. Koin HaberleriBitcoin Haberleri
  3. Devam eden düşüş ve Bitcoin ile kriptoya zarar veren sebepler

Devam eden düşüş ve Bitcoin ile kriptoya zarar veren sebepler

Devam eden düşüş ve Bitcoin ile kriptoya zarar veren sebepler
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Bitcoin ve kripto para piyasası genelindeki neredeyse tüm büyük coinler düşüş yaşıyor. BTC Ocak ayından bu yana görülen en düşük seviyelerinde. Buradaki düşüş ise özellikle bir alandaki düşüşle bağlantılı olarak gerçekleşiyor. Olayın ayrıntılarına bakalım.


Devam eden düşüş ve Bitcoin ile kriptoya zarar veren sebepler

Bitcoin fiyatı bugün Ocak ayından bu yana görülen en düşüş seviyesine geriledi. Bunun başlıca sebebi hisse senetleri piyasasında devam eden gelişmeler. Çünkü hisse senetleri piyasasında da bir gerileme var. Özellikle de yüksek riskli varlıklar olarak kabul edilen teknoloji bağlantılı hisse senetlerinde düşüş var. Bitcoin ve kripto paralar da bu hisse senetleri ile bir tutuluyor ve onlarla paralel olarak düşüyor.

Bitcoin sabah saatlerinde 33, 266 dolara düştü. Böylece Ocak ayının 32,951 dolardaki dip seviyesini test etti. Bu seviyenin altına düşmesi durumunda ise geçen sene Temmuz ayından bu yana görülen en düşük seviye olacak.

İlgili – Güncel Bitcoin teknik analizi: Bitcoin’de düşüş bitti mi?

BTC fiyatı yüzde 1.4’lük düşüşten sonra 33,500 dolar civarında istikrar kazanmış görünüyor.

"Bitcoin yükselir mi?" sorusuna en güzel cevap!

Singapur merkezli kripto platformu Stack Funds’ın COO’su Matt Dibb şöyle diyor:

“Ben, kripto ile ilgili her şeyin halen riskli varlıklar sınıfına girdiğini düşünüyorum. Benzer bir durumu Nasdaq’da da görüyoruz. Bundan dolayı kripto paraların çoğu düşüş yaşıyor.”

Teknoloji ağırlıklı Nasdaq hisse senetleri piyasası geçen hafta yüzde 1.5 oranında düştü. Aynı zamanda yılın başından bu yana yüzde 22 değer kaydettiğini görüyoruz. Bunun başlıca sebebi ise devam eden enflasyondaki yükseliş ve buna bağlı olarak ABD merkez bankası Fed’in faiz artırımları. Hem de büyümenin yavaşlamasına rağmen.

İlgili – Ethereum fiyatı son desteğe yöneldi: Güncel ETH teknik analizi

Buna ek olarak bugün sabah Asya işlemleri sırasında Nasdaq vadelileri de yüzde 0.8 oranında yeni bir düşüş yaşadı.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: