Terra (LUNA) son çöküşten nasıl etkilendi?

Terra
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto para piyasasının 2022’deki yıldızı olan Terra (LUNA), son günlerdeki çöküşten nasibini almış görünüyor. Detaylar ve teknik veriler haberimizde.

Terra (LUNA) son çöküşten nasıl etkilendi?

2022 yılı kripto piyasasında beklentilerin gerçekleşmediği bir yıl olmaya devam ediyor. Geçtiğimiz yılın son aylarında piyasada yaşanan rallinin ardından kripto piyasası düşüşe geçti. Belirli dönemlerde dalgalanmalar yaşansa piyasa istenilen seviyeyi bir türlü göremedi.

Bitcoin 2022 yılının en düşük seviyelerini kaydederken 35,000 desteğini de kaybetti. BTC, yazının kaleme alındığı anlarda Coinmarketcap verilerine göre 34,545 dolardan işlem görüyor. Teknik göstergeler 34,000 desteğinin altına gerilemesi durumunda 28,000 dolarlık fiyatın uzakta olmadığını gösteriyor.

İlgili: Bitcoin fiyat tahmini

Bu yıl beklentilerin üstünde performans gösteren ve piyasayı ayakta tutan kripto paralardan biri de Terra (LUNA) oldu. Terra, Bitcoin’e yaptığı yatırımla hem kendi fiyatını yukarı çekti hem de lider kripto para biriminin 48,000 dolarlık yılın en yüksek fiyatına ulaşması için katalizör oldu.

İlgili: Terra (LUNA) nedir, geleceği nasıl?

Terra’ya yatırım yapan herkes beklentilerinden fazlasını elde etti. Ancak son birkaç gündeyaşananlar, ilk kez DeFi zincirinin istikrarlı seyrini sarstı. Terra, son bir haftada %17 değer kaybetti. LUNA, 5 Nisan 2022’de 119 dolara yükselerek tüm zamanların en yüksek seviyesini kırdı. Altcoin, o günden bu yana değerinden %43 kaybetti.


Aynı zamanda Terra TVL’sinden yaklaşık 6 milyar dolar kaybetti ve 29 milyar dolardan 23 milyar dolara düştü. Terra yatırımcıları arasında bir satış baskısı göründüğü aşikar. Ancak Terra Vakfı, yapılan yatırımları gelecek planlarının bir parçası olarak gördüğünü daha önce de açıklamıştı. Piyasanın genel eğilimini bir olumsuzluk olarak değerlendirmek mümkün. Dikkat edilmesi gereken nokta ise panik satışlarının artış göstermesi. Birçok kripto analisti, piyasasının yeniden toparlanacağı konusunda hemfikir.

Terra (LUNA) son çöküşten nasıl etkilendi?

 

İlgili: Terra (LUNA) fiyat tahmini

Terra’da bu kapsamda yatırımları genişletmeye devam ediyor. Son 48 saat içinde Terra bazı önemli stratejik gelişmeler kaydetti. Bunlardan ilki, yerel stabilcoin TerraUSD’nin (UST) ekosistemler genelinde likiditesini ve faydasını artırmak oldu. Aynı zamanda TerraformLabs, Outlier Ventures ile ortaklaşa Terra Base Camp’i başlattı. Bu Hızlandırıcı programı aracılığıyla katılımcılar, büyümelerini hızlı bir şekilde takip etmek için Outlier Ventures ve Terraform’un kaynaklarına erişim kazanacaklar.

Terra, yazım anında Cooinmarketcap verilerine göre 66,98 dolardan işlem görüyor. LUNA’nın piyasa değeri 22,9 milyar dolara geriledi.

Günlük Terra (LUNA) fiyat hareketleri

Terra (LUNA) son çöküşten nasıl etkilendi?

 

 

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Terra (LUNA) son çöküşten nasıl etkilendi?
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.